ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/05/2019 14:58

Michael Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë

Michael Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë
Berlin, 15 maj 2019 – Pavarësisht protestave të opozitës, Qeveria e Gjermanisë është për çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Këtë e ka konfirmuar ministri shtetit gjerman, Michael ...
Illyriapress | 16-May-2019 01:58
Berlin, 15 maj 2019 – Pavarësisht protestave të opozitës, Qeveria e Gjermanisë është për çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Këtë e ka konfirmuar ministri shtetit gjerman, Michael ...

Dimitrov në Bundestagun gjerman, “Maqedonia e Veriut të mbështetet në procesin integrues”
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, në Bundestagun gjerman, ka kërkuar mbështetjen gjermane në procesin integrues. Dimitrov në debatin e organizuar nga të gjelbrit në Bundestag dhe partitë gjermane në Parlamentin ...
Flaka | 15-May-2019 19:37
Ministri i jashtëm, Nikolla Dimitrov, në Bundestagun gjerman, ka kërkuar mbështetjen gjermane në procesin integrues. Dimitrov në debatin e organizuar nga të gjelbrit në Bundestag dhe partitë gjermane në Parlamentin ...

Dimitrov: Maqedonia e Veriut është rrëfim i suksesshëm
Shkup, 15 maj – Marrëveshja paraqet lajm të mirë për gjithë Rajonin dhe Bashkimin Evropian dhe shembull për atë se përmes lidershipit vizionar dhe perspektivës së qartë evropiane të Ballkanit janë zgjidhje të mundshme ...
Koha.mk | 15-May-2019 19:19
Shkup, 15 maj – Marrëveshja paraqet lajm të mirë për gjithë Rajonin dhe Bashkimin Evropian dhe shembull për atë se përmes lidershipit vizionar dhe perspektivës së qartë evropiane të Ballkanit janë zgjidhje të mundshme ...

Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë për çeljen e negociatave
Përfaqësuesit e Bundestagut gjerman mbështesin hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.
Kosova Press | 15-May-2019 12:22
Përfaqësuesit e Bundestagut gjerman mbështesin hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Dimitrov: Maqedonia e Veriut është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet
Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet dhe mbështetet nëse dëshirojmë ta bëjmë dallimin. Leksioni më i madh i mësuar prej të gjithë kësaj është se ne mund ta bëjmë ...
TetovaSot | 15-May-2019 10:59
Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet dhe mbështetet nëse dëshirojmë ta bëjmë dallimin. Leksioni më i madh i mësuar prej të gjithë kësaj është se ne mund ta bëjmë ...

Ministri gjerman: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
Ministri gjerman për Çështjet Evropiane thotë se dhuna ne protestat e opozitës është tërësisht e papranueshme. Duke folur për Deutche Welle, zyrtari gjerman shprehet se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe BE ...
ABCNews | 15-May-2019 10:47
Ministri gjerman për Çështjet Evropiane thotë se dhuna ne protestat e opozitës është tërësisht e papranueshme. Duke folur për Deutche Welle, zyrtari gjerman shprehet se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe BE ...

Cakaj në Berlin: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani ku është takua me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...
VizionPlus | 15-May-2019 10:37
Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani ku është takua me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...

Çelja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë.
Top Channel | 15-May-2019 09:19
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë.

Dimitrov: Maqedonia e Veriut është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet
Shkup 15 maj – Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet dhe mbështetet nëse dëshirojmë ta bëjmë dallimin. Leksioni më i madh i mësuar prej të gjithë kësaj është se ne mund ...
Koha.mk | 15-May-2019 10:39
Shkup 15 maj – Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm i cili duhet të inkurajohet dhe mbështetet nëse dëshirojmë ta bëjmë dallimin. Leksioni më i madh i mësuar prej të gjithë kësaj është se ne mund ...

Dimitrov: Maqedonia e Veriut është tregim i suksesshëm që duhet inkurajuar
“Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm që duhet inkurajuar dhe mbështetur nëse duan të bëjmë dallimin. Mësimi më i madh i gjithë kësaj është se ne mundemi të bëjmë dallimin”. Këtë e ceku ministri i ...
Telegrafi | 15-May-2019 10:33
“Vendi im sot, Maqedonia e Veriut, është tregim i suksesshëm që duhet inkurajuar dhe mbështetur nëse duan të bëjmë dallimin. Mësimi më i madh i gjithë kësaj është se ne mundemi të bëjmë dallimin”. Këtë e ceku ministri i ...

Cakaj në Gjermani: Inkurajuese mbështetja për negociatat
GJERMANI Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...
BalkanWeb | 15-May-2019 08:50
GJERMANI Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...

Ministri gjerman Roth: Shqipëria meriton negociatat. Opozita, politikë penguese
“Pavarësisht protestave të dhunshme të opozitës, qeveria gjermane vazhdon ta mbështesë çeljen sa më parë të bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë”, konfirmoi për “Deutsche Welle”-n ministri i Shtetit, Michael Roth.
Top Channel | 15-May-2019 08:28
“Pavarësisht protestave të dhunshme të opozitës, qeveria gjermane vazhdon ta mbështesë çeljen sa më parë të bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë”, konfirmoi për “Deutsche Welle”-n ministri i Shtetit, Michael Roth.

Michael Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri i shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të ...
BalkanWeb | 14-May-2019 22:54
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri i shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të ...

Ministri gjerman: Shqipëria meriton çeljen e negociatave. Dhuna e papranueshme
Michael Roth, ministri për Çështjet Evropiane në Gjermani, ka rikonfirmuar mbështetjen për Shqipërinë në rrugën e saj për integrim në BE, duke theksuar se “Shqipëria ka avancuar shume në rrugët e integrimit dhe meriton ...
Top Channel | 14-May-2019 12:07
Michael Roth, ministri për Çështjet Evropiane në Gjermani, ka rikonfirmuar mbështetjen për Shqipërinë në rrugën e saj për integrim në BE, duke theksuar se “Shqipëria ka avancuar shume në rrugët e integrimit dhe meriton ...

Ministri gjerman Roth me Cakajn: Shqipëria e meriton hapjen e negociatave
Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth ka rikonfirmuar mbështetjen e Gjermanisë per integrimin e vendit tonë në BE, duke theksuar se “Shqipëria ka avancuar shumë në ...
Top Channel | 14-May-2019 11:54
Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth ka rikonfirmuar mbështetjen e Gjermanisë per integrimin e vendit tonë në BE, duke theksuar se “Shqipëria ka avancuar shumë në ...

QËNDRIMI/ Ashpërsohet gjuha e Berlinit: e papranueshme ç’po ndodh me opozitën shqiptare
Ministri gjerman i Shtetit, Michael Roth, një ndër zyrtarët më të lartë të Berlinit, është shprehur ashpër në lidhje me shpëthimin e dhunës me karakter politik në Shqipëri, duke bërë përgjegjëse direkt opozitën. Ai ...
Tesheshi | 15-May-2019 10:19
Ministri gjerman i Shtetit, Michael Roth, një ndër zyrtarët më të lartë të Berlinit, është shprehur ashpër në lidhje me shpëthimin e dhunës me karakter politik në Shqipëri, duke bërë përgjegjëse direkt opozitën. Ai ...

Ministri gjerman takim me Cakaj:I shqetësuar nga dhuna e opozitës
GJERMANI Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, ku edhe ka takuar Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael ...
BalkanWeb | 14-May-2019 11:41
GJERMANI Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, ku edhe ka takuar Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael ...

Cakaj me përfaqësues të Bundestagut: Inkurajuese mbështetja për hapjen e negociatave
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të ...
Telegrafi | 15-May-2019 09:01
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të ...

Protesta, ministri i Merkel “shuplakë” opozitës: Dhuna e përdorur nuk është aspak e tolerueshme
Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale të Gjermanisë, Michael Roth i ka dërguar një mesazh të qartë opozitës shqiptare për protestat e dhunshme që ajo ka mbajtur ditët e fundit. Në ...
GazetaTema | 14-May-2019 11:54
Ministrin e Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Federale të Gjermanisë, Michael Roth i ka dërguar një mesazh të qartë opozitës shqiptare për protestat e dhunshme që ajo ka mbajtur ditët e fundit. Në ...

Hapja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë. Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i ...
Klan Kosova | 15-May-2019 10:09
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë. Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved