ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:32

E BUJSHME: Manchester City do të dënohet nga UEFA, ja skenarët në Premier League (Juventusi “fërkon” duart)

E BUJSHME: Manchester City do të dënohet nga UEFA, ja skenarët në Premier League (Juventusi “fërkon” duart)
Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen te Organi i ...
GazetaTema | 16-May-2019 12:08
Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen te Organi i ...

E BUJSHME: Manchester City do të dënohet nga UEFA!
Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen te Organi i ...
GazetaTema | 16-May-2019 12:06
Hetimi ndaj Manchester Cityt për shkelje të rregullores së Fair-Play financiar ka përfunduar dhe hetuesi i çështjes ka gjykuar se klubi kampion i Premier League është fajtor, duke e kaluar çështjen te Organi i ...

Manchester City hetohet nga UEFA
UEFA po heton Manchester City për parregullsishë financiare. Gjithçka është konfirmuar të enjten me anë të një deklarate në faqen zyrtare të Unionit Europian të Shoqatave të Futbollit. UEFA ka qenë e kujdesshme në ...
TV Klan | 16-May-2019 16:16
UEFA po heton Manchester City për parregullsishë financiare. Gjithçka është konfirmuar të enjten me anë të një deklarate në faqen zyrtare të Unionit Europian të Shoqatave të Futbollit. UEFA ka qenë e kujdesshme në ...

City reagon pas akuzave: Jemi të pafajshëm
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të Kontrollit Financiar ...
Alsat-M | 16-May-2019 14:50
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të Kontrollit Financiar ...

UEFA thotë se City ka thyer rregullat financiare
UEFA ka konfirmuar se hetimet e saj tregojnë se City ka thyer rregullat e saj financiare. Në një deklaratë të shkurtë UEFA ka shpjeguar se, “Shefi hetimor i Klubit të Trupës së Kontrollit Financiar (CFCB), pas ...
Koha.mk | 16-May-2019 14:32
UEFA ka konfirmuar se hetimet e saj tregojnë se City ka thyer rregullat e saj financiare. Në një deklaratë të shkurtë UEFA ka shpjeguar se, “Shefi hetimor i Klubit të Trupës së Kontrollit Financiar (CFCB), pas ...

City dhe dokumentet skandaloze: Shpëtimtari Sarkozy, lojërat e pushtetit dhe “dhelprat” Infantino e Platini
Pse rrezikon të dënohet Manchester City nga UEFA dhe mbi cilat fakte të publikuara në media bazohet hetimi? Zanafilla është nga publikimet e Football Leaks, platformës pirate që ka vjedhur miliona e-maile dhe i ka ...
Koha.mk | 16-May-2019 14:26
Pse rrezikon të dënohet Manchester City nga UEFA dhe mbi cilat fakte të publikuara në media bazohet hetimi? Zanafilla është nga publikimet e Football Leaks, platformës pirate që ka vjedhur miliona e-maile dhe i ka ...

Man.City zyrtarisht nën hetim, UEFA trondit “qytetarët”
Man.City siguroi pak ditë më parë titullin e dytë radhazi kampion në Premier League por festa e “qytetarëve” është prishur shumë shpejt, tani duhet të fitojnë betejën e vërtetë me UEFA-n nëse dëshirojnë të luajnë në ...
BalkanWeb | 16-May-2019 11:24
Man.City siguroi pak ditë më parë titullin e dytë radhazi kampion në Premier League por festa e “qytetarëve” është prishur shumë shpejt, tani duhet të fitojnë betejën e vërtetë me UEFA-n nëse dëshirojnë të luajnë në ...

City reagon pas akuzave: Dalim të pafajshëm
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të Kontrollit Financiar ...
InFokusi | 16-May-2019 14:05
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër. Akuzat ndaj Manchester Cityt për shkelje të Fair Play Finaciar, që tani kanë shkuar në duart e Organit të Kontrollit Financiar ...

City reagon pas akuzave: Dalim të pafajshëm
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër.
Kosova Press | 16-May-2019 13:59
Kampionët e Anglisë, mund të mbeten pa pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër.

Shkelja e Fair Play Financiar, UEFA kërkon përjashtimin e Manchester Cityt nga Championsi
Kampionët e Anglisë rrezikojnë seriozisht pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër.
Kosova Press | 16-May-2019 13:01
Kampionët e Anglisë rrezikojnë seriozisht pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër.

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...
Portalb | 16-May-2019 12:42
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:37
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...

Manchester City një hap larg përjashtimit nga Liga e Kampionëve
UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP). Organi hetues i bordit të ...
Gazeta Express | 16-May-2019 11:56
UEFA ka konfirmuar se Manchester City është dërguar në dhomën e gjyqësorit të Organit për Kontrollin e Financave të Klubeve për dyshimet se i ka shkelur rregullat e Financial Fair Play (FFP). Organi hetues i bordit të ...

Pas akuzave se do përjashtohen nga Liga e Kampionëve, reagon Man City
Ekipi i Pep Guardiolas do të dënohet për anashkalim të rregullave financiare të vendosura nga UEFA, ku klubi shpenzonte më shumë para se sa regjistronte të hyra nga kontratat e sponsorizimit. Rreth kësaj çështje, ka ...
Lajminet | 16-May-2019 11:41
Ekipi i Pep Guardiolas do të dënohet për anashkalim të rregullave financiare të vendosura nga UEFA, ku klubi shpenzonte më shumë para se sa regjistronte të hyra nga kontratat e sponsorizimit. Rreth kësaj çështje, ka ...

City edhe një hap pranë përjashtimit nga Liga e Kampionëve
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...
E Dua Sportin | 16-May-2019 11:40
Manchester City është shpallur fajtor për thyerjen e rregullave financiare të Fair Play. Dhe kampionët e Ligës Premier tani po përballen me perspektivën reale të përjashtimit nga Liga e Kampionëve. UEFA këtë mëngjes ...

Paris SG do të ‘luftojë’ me Barcelonën për Antoine Griezmann
Klubi i Manchester City është i zhgënjyer – pasi u është referuar Trupit të Kontrollit Financiar të UEFA-s pas një hetimi mbi pretendimet se klubi ka thyer rregullat financiare të Fair Play. UEFA nisi një hetim më parë ...
GazetaBlic | 16-May-2019 11:32
Klubi i Manchester City është i zhgënjyer – pasi u është referuar Trupit të Kontrollit Financiar të UEFA-s pas një hetimi mbi pretendimet se klubi ka thyer rregullat financiare të Fair Play. UEFA nisi një hetim më parë ...

1 Nuk ka më dyshime, Mançester Siti do të dënohet nga UEFA Mançester Siti duket se do të dënohet për shkak të rregullave të vendosur nga UEFA për sa i përket “Fair Play” financiar. Çështja tashmë do të kalojë në duart e...
Mançester Siti duket se do të dënohet për shkak të rregullave të vendosur nga UEFA për sa i përket “Fair Play” financiar. Çështja tashmë do të kalojë në duart e Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve. Lexoni edhe: ...
Kosova Sot | 16-May-2019 11:24
Mançester Siti duket se do të dënohet për shkak të rregullave të vendosur nga UEFA për sa i përket “Fair Play” financiar. Çështja tashmë do të kalojë në duart e Organit të Kontrollit Financiar të Klubeve. Lexoni edhe: ...

Zyrtare: Manchester City dërgohet në gjykatë, mund të pezullohet nga Liga e Kampionëve
Manchester City edhe zyrtarisht do të përballët me drejtësinë. Kampionët e Premierligës po hetohen nga UEFA për shkelje të rregullave të Fair Playt financiar, shkruan Indeksonline. Nëse shkeljet konfirmohen, atëherë ...
Indeks Online | 16-May-2019 11:02
Manchester City edhe zyrtarisht do të përballët me drejtësinë. Kampionët e Premierligës po hetohen nga UEFA për shkelje të rregullave të Fair Playt financiar, shkruan Indeksonline. Nëse shkeljet konfirmohen, atëherë ...

UEFA merr vendimin e papritur: A do të pezullohet Manchester City nga Liga e Kampionëve?
Manchester City është referuar në Trupin e Kontrollit Financiar të Klubeve nga UEFA për shkak të shkeljeve të mundshme të rregullave financiare. Mediet këtë javë raportuan se Manchester City mund të pezullohet nga Liga ...
Zeri | 16-May-2019 10:38
Manchester City është referuar në Trupin e Kontrollit Financiar të Klubeve nga UEFA për shkak të shkeljeve të mundshme të rregullave financiare. Mediet këtë javë raportuan se Manchester City mund të pezullohet nga Liga ...

Ish-drejtori i Liverpoolit do të vendosë për përjashtimin e Man Cityt nga Championsi
Njëri ndër tetë anëtarët të bordit të UEFA-s që po e shqyrton kërkesën për ta përjashtuar Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve për një sezon është edhe ish-drejtori ekzekutiv i Liverpoolit, Rick Parry. Organi hetues i ...
Lexo | 15-May-2019 14:34
Njëri ndër tetë anëtarët të bordit të UEFA-s që po e shqyrton kërkesën për ta përjashtuar Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve për një sezon është edhe ish-drejtori ekzekutiv i Liverpoolit, Rick Parry. Organi hetues i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved