ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 23:42

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutë,fajësohet Serbia për gjenocid

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutë,fajësohet Serbia për gjenocid
Me 79 vota për dhe asnjë kundër, parlamenti i Kosovës miratoi rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. “Në vitin 1999 forcat serbe kryen mbi 100 ...
BalkanWeb | 16-May-2019 20:15
Me 79 vota për dhe asnjë kundër, parlamenti i Kosovës miratoi rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. “Në vitin 1999 forcat serbe kryen mbi 100 ...

Mediat serbe: Nishi i banuar me shqiptarë? Provokim
SERBI Media serbe B92 ka cituar Kadri Veselin, i cili tha se Nishi ka qenë banuar dikur nga shqiptarët, por serbët i kanë dëbuar dhe i kanë dërguar kryesisht në Prishtinë. Kjo deklaratë e kryetarit të parlamentit të ...
BalkanWeb | 16-May-2019 18:02
SERBI Media serbe B92 ka cituar Kadri Veselin, i cili tha se Nishi ka qenë banuar dikur nga shqiptarët, por serbët i kanë dëbuar dhe i kanë dërguar kryesisht në Prishtinë. Kjo deklaratë e kryetarit të parlamentit të ...

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Telegrafi | 16-May-2019 19:39
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ashtu: Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit ...
Telegrafi | 16-May-2019 19:13
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ashtu: Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit ...

Krimet e luftës, Thaçi: Formimi i komisionit puna më e mençur
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...
BalkanWeb | 16-May-2019 15:33
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë s’e kam pasur përkrahjen e vendit tim
Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali të tillë nuk është një gjë e lehtë. Ajo në këtë seancë ka thënë nuk ...
Telegrafi | 16-May-2019 18:02
Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali të tillë nuk është një gjë e lehtë. Ajo në këtë seancë ka thënë nuk ...

Osmani: Dallon propozim-rezoluta për gjenocidin dhe platforma për dialogun
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për dialogun janë në kundërshtim me njëra-tjetrën, andaj propozoi që ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:44
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për dialogun janë në kundërshtim me njëra-tjetrën, andaj propozoi që ...

Limaj vendeve perëndimore: Mos e toleroni Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në Kosovë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 20:17
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Votohet rezoluta për gjenocidin (VIDEO)
Kuvendi i Kosovës sot u mor me krimet e luftës. Deputetët, pa asnjë votë kundër, miratuan Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë.
Klan Kosova | 16-May-2019 20:09
Kuvendi i Kosovës sot u mor me krimet e luftës. Deputetët, pa asnjë votë kundër, miratuan Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë.

Thaçi: E mirëpres miratimin e Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se e mirëpret miratimin e Rezolutës së Kuvendit të Kosovës, që dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë. Ai ka thënë se tani që institucionet e drejtësisë janë në duart e ...
Klan Kosova | 16-May-2019 20:01
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se e mirëpret miratimin e Rezolutës së Kuvendit të Kosovës, që dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë. Ai ka thënë se tani që institucionet e drejtësisë janë në duart e ...

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Gazeta Express | 16-May-2019 19:49
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi i Kosovës miratoi Rezolutën për Gjenodin Serb në Kosovë
Prishtinë, 16 maj 2019 – Kuvendi i Kosovës miratoi sot Rezolutën për Gjenocidin Serb në Kosovë. Për rezoluten votuan 79 deputetë, të gjithë sa ishin të pranishëm në seancë në momentin e votimit. Rezoluta u miratua pas ...
Illyriapress | 16-May-2019 19:49
Prishtinë, 16 maj 2019 – Kuvendi i Kosovës miratoi sot Rezolutën për Gjenocidin Serb në Kosovë. Për rezoluten votuan 79 deputetë, të gjithë sa ishin të pranishëm në seancë në momentin e votimit. Rezoluta u miratua pas ...

??Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në këtë proces, megjithatë thotë se krimi asnjëherë nuk vjetërsohet. Ai i ka bërë thirrje vendeve perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në ...
Lajminet | 16-May-2019 19:42
Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në këtë proces, megjithatë thotë se krimi asnjëherë nuk vjetërsohet. Ai i ka bërë thirrje vendeve perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në ...

Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, shpalos planin e tij
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e jashtëzakonshme që ka ftuar ai për formimin e Komisionit Shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë, ka deklaruar se plaga më e madhe e ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:28
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e jashtëzakonshme që ka ftuar ai për formimin e Komisionit Shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë, ka deklaruar se plaga më e madhe e ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se plaga më e ...
Ina-Online | 16-May-2019 19:41
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se plaga më e ...

Limaj vendeve perëndimore: Mos e toleroni Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në Kosovë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Zeri | 16-May-2019 19:39
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb të kryer në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 79 vota dhe asnjë kundër Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, raporton EkonomiaOnline. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...
Klan Kosova | 16-May-2019 19:32
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 79 vota dhe asnjë kundër Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, raporton EkonomiaOnline. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Me 79 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, shkruan . Kjo rezolutë ishte ...
Arbresh | 16-May-2019 19:25
Me 79 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i Republikës së Kosovës ka votuar Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, shkruan . Kjo rezolutë ishte ...

Limaj: Bota e qytetëruar t’i mbështes përpjekjet e Kosovës për t’i zbardhur masakrat e kryera nga serbët në Kosovë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 19:25
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

?Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999.
Kosova Press | 16-May-2019 19:25
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved