ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:42

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutë,fajësohet Serbia për gjenocid

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutë,fajësohet Serbia për gjenocid
Me 79 vota për dhe asnjë kundër, parlamenti i Kosovës miratoi rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. “Në vitin 1999 forcat serbe kryen mbi 100 ...
BalkanWeb | 16-May-2019 20:15
Me 79 vota për dhe asnjë kundër, parlamenti i Kosovës miratoi rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. “Në vitin 1999 forcat serbe kryen mbi 100 ...

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Telegrafi | 16-May-2019 19:39
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ashtu: Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit ...
Telegrafi | 16-May-2019 19:13
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Lexo po ashtu: Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit ...

Krimet e luftës, Thaçi: Formimi i komisionit puna më e mençur
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...
BalkanWeb | 16-May-2019 15:33
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përkrah nismën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli lidhur me krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb, duke e cilësuar si punën më të mençur që mund të bëjë Kuvendi. Thaçi ...

Bogujevci: Kam kaluar nëpër shumë procese gjyqësore, asnjëherë s’e kam pasur përkrahjen e vendit tim
Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali të tillë nuk është një gjë e lehtë. Ajo në këtë seancë ka thënë nuk ...
Telegrafi | 16-May-2019 18:02
Deputetja nga radhët e LVV, Saranda Bogujevci, duke folur për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë ka thënë se krijimi i një Tribunali të tillë nuk është një gjë e lehtë. Ajo në këtë seancë ka thënë nuk ...

Osmani: Dallon propozim-rezoluta për gjenocidin dhe platforma për dialogun
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për dialogun janë në kundërshtim me njëra-tjetrën, andaj propozoi që ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:44
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani në seancën e sotme, ka thënë se propozim rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë dhe platforma për dialogun janë në kundërshtim me njëra-tjetrën, andaj propozoi që ...

Kuvendi e ka miratuar Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka propozuar që Rezoluta për gjenocidin serb të kryer në Kosovë të votohet para se Kuvendi të shkojë në pauzë. Me këtë rast, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë ...
PortaliOnline | 16-May-2019 20:35
Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi ka propozuar që Rezoluta për gjenocidin serb të kryer në Kosovë të votohet para se Kuvendi të shkojë në pauzë. Me këtë rast, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë ...

Miratohet rezoluta për gjenocidin serb të kryer në Kosovë, Kuvendi shkon në pauzë
Me 79 vota pro dhe asnjë kundër, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 20:32
Me 79 vota pro dhe asnjë kundër, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën që fajëson Serbinë për gjenocid
Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Për hartimin e kësaj rezolute kanë punuar përfaqësuesit e të gjitha ...
AlbInfo | 16-May-2019 20:22
Kuvendi i Kosovës ka miratuar Rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Për hartimin e kësaj rezolute kanë punuar përfaqësuesit e të gjitha ...

Veseli fton të gjithë të bashkohen për dënimin e gjenocidit serb në Kosovë, shpalos planin e tij
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e jashtëzakonshme që ka ftuar ai për formimin e Komisionit Shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë, ka deklaruar se plaga më e madhe e ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:28
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e jashtëzakonshme që ka ftuar ai për formimin e Komisionit Shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë, ka deklaruar se plaga më e madhe e ...

Limaj vendeve perëndimore: Mos e toleroni Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në Kosovë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 20:17
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Votohet rezoluta për gjenocidin (VIDEO)
Kuvendi i Kosovës sot u mor me krimet e luftës. Deputetët, pa asnjë votë kundër, miratuan Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë.
Klan Kosova | 16-May-2019 20:09
Kuvendi i Kosovës sot u mor me krimet e luftës. Deputetët, pa asnjë votë kundër, miratuan Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë.

Thaçi: E mirëpres miratimin e Rezolutës që dënon gjenocidin serb në Kosovë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se e mirëpret miratimin e Rezolutës së Kuvendit të Kosovës, që dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë. Ai ka thënë se tani që institucionet e drejtësisë janë në duart e ...
Klan Kosova | 16-May-2019 20:01
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se e mirëpret miratimin e Rezolutës së Kuvendit të Kosovës, që dënon gjenocidin e shtetit serb në Kosovë. Ai ka thënë se tani që institucionet e drejtësisë janë në duart e ...

Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Gazeta Express | 16-May-2019 19:49
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi i Kosovës miratoi Rezolutën për Gjenodin Serb në Kosovë
Prishtinë, 16 maj 2019 – Kuvendi i Kosovës miratoi sot Rezolutën për Gjenocidin Serb në Kosovë. Për rezoluten votuan 79 deputetë, të gjithë sa ishin të pranishëm në seancë në momentin e votimit. Rezoluta u miratua pas ...
Illyriapress | 16-May-2019 19:49
Prishtinë, 16 maj 2019 – Kuvendi i Kosovës miratoi sot Rezolutën për Gjenocidin Serb në Kosovë. Për rezoluten votuan 79 deputetë, të gjithë sa ishin të pranishëm në seancë në momentin e votimit. Rezoluta u miratua pas ...

Dëshmi tronditëse nga krimet serbe në Kosovë/FOTO
Pas dy dekadash nga lufta e Kosovës kuvendi ka mbajtur këtë të enjte një seancë plenare per rezoluten e gjenocidin serb. Palamenti do ti hapë rrugë edhe formimit të komisionit shtetëror për Tribunalin, si dhe nrgitjen ...
VizionPlus | 16-May-2019 16:04
Pas dy dekadash nga lufta e Kosovës kuvendi ka mbajtur këtë të enjte një seancë plenare per rezoluten e gjenocidin serb. Palamenti do ti hapë rrugë edhe formimit të komisionit shtetëror për Tribunalin, si dhe nrgitjen ...

??Limaj: Vendet perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë në mohimin e krimeve
Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në këtë proces, megjithatë thotë se krimi asnjëherë nuk vjetërsohet. Ai i ka bërë thirrje vendeve perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në ...
Lajminet | 16-May-2019 19:42
Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në këtë proces, megjithatë thotë se krimi asnjëherë nuk vjetërsohet. Ai i ka bërë thirrje vendeve perëndimore të mos e tolerojnë Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se plaga më e ...
Ina-Online | 16-May-2019 19:41
Kuvendi i Kosovës ka miratuar propozim rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë. Me 79 vota për, asnjë votë kundër është miratuar kjo rezolutë. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se plaga më e ...

Limaj vendeve perëndimore: Mos e toleroni Serbinë t’i mohoj krimet e kryera në Kosovë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...
Zeri | 16-May-2019 19:39
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka reaguar pas miratimit në Kuvend të rezolutës për Gjenocidin e kryer serb në Kosovë gjatë luftës në vitet 1998-1999. Limaj ka thënë se përkundër që Kosova është vonuar në ...

Kuvendi miraton rezolutën për gjenocidin serb të kryer në Kosovë
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 79 vota dhe asnjë kundër Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, raporton EkonomiaOnline. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...
Klan Kosova | 16-May-2019 19:32
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 79 vota dhe asnjë kundër Projekt-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, raporton EkonomiaOnline. Kryetari i Komisionit Ad-hoc për hartimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved