ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/02/2020 13:41

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
Telegrafi | 16-May-2019 07:29
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Kuvendi diskuton sot për draft-rezolutën që e fajëson Serbinë për gjenocid
Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ...
TV Klan | 16-May-2019 08:27
Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 08:12
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Kuvendi diskuton sot për draft-rezolutën që e fajëson Serbinë për gjenocid
Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 08:10
Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 08:03
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...

Sot seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...
Lajminet | 16-May-2019 07:40
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...
Telegrafi | 15-May-2019 17:33
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
Indeks Online | 16-May-2019 07:16
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Sot seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...
Gazeta Express | 16-May-2019 07:14
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...

Kuvendi debaton mbi nismën për një gjykatë mbi krimet serbe
Kuvendi i Republikës se Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të rregullt për të votuar mbi një varg masash me të cilat synohet të dënohet gjenocidi, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë. Në këtë ...
Arbresh | 16-May-2019 07:10
Kuvendi i Republikës se Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të rregullt për të votuar mbi një varg masash me të cilat synohet të dënohet gjenocidi, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë. Në këtë ...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...
InFokusi | 16-May-2019 07:10
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i ...

Sot seanca e Kuvendit për gjenocidin serb të kryer në Kosovë
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...
Klan Kosova | 16-May-2019 07:04
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është edhe ajo për ...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë.
Kosova Press | 16-May-2019 06:53
Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë.

Ngjarjet e datës 16 maj
Misioni i OSBE-së organizon tryezën dyditore për të diskutuar për barazinë gjinore dhe rëndësinë e angazhimit të burrave për promovimin e saj. (Hotel “Sharri” në Prevallë, ora 9:00)
Kosova Press | 15-May-2017 23:51
Misioni i OSBE-së organizon tryezën dyditore për të diskutuar për barazinë gjinore dhe rëndësinë e angazhimit të burrave për promovimin e saj. (Hotel “Sharri” në Prevallë, ora 9:00)

Tribunali, Veseli pret votimin e komisionit (VIDEO)
Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka iniciuar themelimin e një Tribunali për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë. Por, për këtë nismë po e kritikon ish-partneri i koalicionit, Isa Mustafa.
Klan Kosova | 15-May-2019 20:16
Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka iniciuar themelimin e një Tribunali për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë. Por, për këtë nismë po e kritikon ish-partneri i koalicionit, Isa Mustafa.

Ku do të vendosen memorialet e reja në Prishtinë? (VIDEO)
Stacioni i Trenit në Prishtinë është njëri nga katër memorialet që po planifikohen të ndërtohen në kryeqytet. Të gjitha ato do t’iu dedikohen viktimave që pësuan nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë.
Klan Kosova | 15-May-2019 20:16
Stacioni i Trenit në Prishtinë është njëri nga katër memorialet që po planifikohen të ndërtohen në kryeqytet. Të gjitha ato do t’iu dedikohen viktimave që pësuan nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë.

Si do ta themelojë Kosova Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb?
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit Kadri ...
Klan Kosova | 15-May-2019 19:12
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit Kadri ...

Deputetët vendosin për tribunalin e Kryeparlamentarit
Nesër pritet që Kuvendi ta mbajë seancën ku do të diskutohet ideja për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë. Juristët thonë se nuk mund të ndodhë, sepse Kosova nuk mund të krijojë ...
InFokusi | 15-May-2019 18:55
Nesër pritet që Kuvendi ta mbajë seancën ku do të diskutohet ideja për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë. Juristët thonë se nuk mund të ndodhë, sepse Kosova nuk mund të krijojë ...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e gjenocidit serb në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 18:52
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...

Mësohet propozimi i Veselit për komision për dokumentimin e krimeve të Serbisë në Kosovë
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli, për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...
Gazeta Express | 15-May-2019 18:49
Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli, për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved