ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 07:01

Jameela Jamil: Aborti ka qenë vendimi më i mirë që kam marrë në jetë

Jameela Jamil: Aborti ka qenë vendimi më i mirë që kam marrë në jetë
Aktorja Jameela Jamil tha se aborti ka qenë “vendimi më i mirë që kam bërë ndonjëherë” në prag të ligjit të diskutueshëm për abortin në Alabama. Ko e fundit gjatë ditës së djeshme ka nënshkruar një ligj “mizor” që e ...
Telegrafi | 16-May-2019 15:20
Aktorja Jameela Jamil tha se aborti ka qenë “vendimi më i mirë që kam bërë ndonjëherë” në prag të ligjit të diskutueshëm për abortin në Alabama. Ko e fundit gjatë ditës së djeshme ka nënshkruar një ligj “mizor” që e ...

Alabama ndalon abortin, demokratët kundërshtojnë
Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër projektligjin e ...
VizionPlus | 15-May-2019 22:00
Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër projektligjin e ...

Alabama, kundër abortit
Alabama miraton ligjin e të djathtës ekstreme nën moton “Çdo jetë është një rregull i shkruar nga Zoti”. Guvernatorja e Alabamës, Kay Ivey, firmos ligjin e ri mbi abortin e aprovuar më herët nga Kongresi i Shtetit ...
Arbresh | 16-May-2019 13:01
Alabama miraton ligjin e të djathtës ekstreme nën moton “Çdo jetë është një rregull i shkruar nga Zoti”. Guvernatorja e Alabamës, Kay Ivey, firmos ligjin e ri mbi abortin e aprovuar më herët nga Kongresi i Shtetit ...

Alabama, jo abortit edhe nëse vjen si rezultat i përdhunimit
Alabama miraton ligjin e të djathtës ekstreme nën moton “Çdo jetë është një rregull i shkruar nga Zoti”. Guvernatorja e Alabamës, Kay Ivey, firmos ligjin e ri mbi abortin e aprovuar më herët nga Kongresi i Shtetit. Ky ...
Alsat-M | 16-May-2019 10:58
Alabama miraton ligjin e të djathtës ekstreme nën moton “Çdo jetë është një rregull i shkruar nga Zoti”. Guvernatorja e Alabamës, Kay Ivey, firmos ligjin e ri mbi abortin e aprovuar më herët nga Kongresi i Shtetit. Ky ...

Guvernatorja e Alabamas nënshkruan Ligjin më të rreptë ndonjëherë – ndalon totalisht abortet
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...
Koha.mk | 16-May-2019 09:47
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...

Alabama, miratohet ligji që ndalon abortin
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar ligjin që ndalon abortin. Senati e miratoi me 25 vota pro dhe 6 kundër. Në bazë të ligjit të ri aborti do të bëhet vetëm në rastet kur shëndeti i nënës është në rrezik. Organizata ...
TV Klan | 15-May-2019 23:04
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar ligjin që ndalon abortin. Senati e miratoi me 25 vota pro dhe 6 kundër. Në bazë të ligjit të ri aborti do të bëhet vetëm në rastet kur shëndeti i nënës është në rrezik. Organizata ...

Guvernatorja e Alabamas nënshkruan Ligjin më të rreptë ndonjëherë, ndalon totalisht abortet
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 08:08
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...

Guvernatorja e Alabamas nënshkruan Ligjin më të rreptë ndonjëherë – ndalon totalisht abortet
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...
Klan Kosova | 16-May-2019 08:06
Guvernatorja e Alabamas, Kay Ivey, ka nënshkruar projekt-ligjin që ndalon pothuajse abortet totalisht- duke vendosur banorët e saj të këtij shteti në të njëjtin nivel me njerëzit e vendeve të tjera të botës në zhvillim. ...

Alabama ndalon abortin, demokratët kundërshtojnë
Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër projektligjin e ...
Arbresh | 15-May-2019 23:20
Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër projektligjin e ...

Senati i Alabamës aprovon ligjin kundër abortit
SHBA Senati i Alabamës ka aprovuar ligjin më restriktiv të abortit të SHBA, duke parashikuar dënime të rënda të burgut për mjekët që e praktikojnë atë. Teksti, dërguar qeveritarit republikan Kay Ivy për shpalljen, nuk ...
BalkanWeb | 15-May-2019 14:15
SHBA Senati i Alabamës ka aprovuar ligjin më restriktiv të abortit të SHBA, duke parashikuar dënime të rënda të burgut për mjekët që e praktikojnë atë. Teksti, dërguar qeveritarit republikan Kay Ivy për shpalljen, nuk ...

Ligjvënësit në Alabama, ndalojn me ligj abortin
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një ligj, për të ndaluar abortin, duke u bërë ligji më strikt në SHBA. “ BBC ” shkruan se senati e miratoi ligjin në fjalë me 25 vota, duke hedhur poshtë përjashtimet për rastet e ...
Telegraf | 15-May-2019 16:38
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një ligj, për të ndaluar abortin, duke u bërë ligji më strikt në SHBA. “ BBC ” shkruan se senati e miratoi ligjin në fjalë me 25 vota, duke hedhur poshtë përjashtimet për rastet e ...

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin
Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës së shtatzënisë në ...
Arbresh | 15-May-2019 19:12
Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës së shtatzënisë në ...

Edhe një shtet në SHBA miraton ligjin për ndalimin e abortit
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...
Gazeta Express | 15-May-2019 18:49
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...

Edhe një shtet në ShBA miraton ligjin për ndalimin e abortit
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 18:43
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...

Edhe një shtet në SHBA miraton ligjin për ndalimin e abortit
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...
Klan Kosova | 15-May-2019 18:43
Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin e abortit në ...

Albama miraton ligjin më të ashpër kundër abortit në Amerikë
Senati i Shtetit të Alabamës miratoi një projekt-ligj për ndalimin pothuajse total të aborteve të martën, duke e bërë këtë një nga ligjet me të ashpra kundër abortit në Shtetet e Bashkuara. Ligji është dërguar për ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 17:03
Senati i Shtetit të Alabamës miratoi një projekt-ligj për ndalimin pothuajse total të aborteve të martën, duke e bërë këtë një nga ligjet me të ashpra kundër abortit në Shtetet e Bashkuara. Ligji është dërguar për ...

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin
Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës së shtatzënisë në ...
Gazeta Express | 15-May-2019 16:03
Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës së shtatzënisë në ...

Shteti amerikan miraton ligjin kundër abortit
Në Alabama është miratuar ligji kundër abortit, sipas të cilit ai ndalohet dhe në rast përdhunimi apo incesti. I vetmi rast që lejohet është ai kur jeta e nënës është në rrezik. Doktorët që marrin përsipër të bëjnë ...
ABCNews | 15-May-2019 11:53
Në Alabama është miratuar ligji kundër abortit, sipas të cilit ai ndalohet dhe në rast përdhunimi apo incesti. I vetmi rast që lejohet është ai kur jeta e nënës është në rrezik. Doktorët që marrin përsipër të bëjnë ...

Alabama ndalon abortin, mjekëve që shkelin ligjin 10-99 vjet burgim
Aborti në Alabama do të quhet krim njerëzor dhe do dënohet në çdo fazë të shtatzënisë që kryhet. Senati shtetëror i Alabama-s, i kontrolluar nga republikanët ka miratuar ligjin këtë të martë, ndonëse janë specifikuar ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 11:51
Aborti në Alabama do të quhet krim njerëzor dhe do dënohet në çdo fazë të shtatzënisë që kryhet. Senati shtetëror i Alabama-s, i kontrolluar nga republikanët ka miratuar ligjin këtë të martë, ndonëse janë specifikuar ...

Alabama miraton projektligjin që ndalon abortin
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj që ndalon pothuajse të gjitha abortet. Senati i dominuar nga Republikanët miratoi projektligjin që lejon abortet vetëm në rastet kur jeta e gruas është në rrezik. ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 11:21
Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj që ndalon pothuajse të gjitha abortet. Senati i dominuar nga Republikanët miratoi projektligjin që lejon abortet vetëm në rastet kur jeta e gruas është në rrezik. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved