ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 07:21

Fuqia e Anton Pashkut vjen edhe nëpërmjet operës, “Gof” shënon kthesë në jetën kulturore

Fuqia e Anton Pashkut vjen edhe nëpërmjet operës, “Gof” shënon kthesë në jetën kulturore
Në Kinemanë Armata u dha premiera e operës bashkëkohore “Gof” bazuar në dramën e Anton Pashkut po me të njëjtin emër, e trajtuar me një stil të veçantë të absurdit duke demonstruar me lojën, fjalën dhe muzikën nga ...
Zeri | 16-May-2019 19:13
Në Kinemanë Armata u dha premiera e operës bashkëkohore “Gof” bazuar në dramën e Anton Pashkut po me të njëjtin emër, e trajtuar me një stil të veçantë të absurdit duke demonstruar me lojën, fjalën dhe muzikën nga ...

Opera “Gof” shënon kthesë në jetën kulturore kosovare
Në Kinemanë Armata u dha premiera e operës bashkëkohore “ Gof” bazuar në dramën e Anton Pashkut po me të njëjtin emër, e trajtuar me një stil të veçantë të absurdit duke demonstruar me lojën, fjalën dhe muzikën nga ...
Gazeta55 | 16-May-2019 13:29
Në Kinemanë Armata u dha premiera e operës bashkëkohore “ Gof” bazuar në dramën e Anton Pashkut po me të njëjtin emër, e trajtuar me një stil të veçantë të absurdit duke demonstruar me lojën, fjalën dhe muzikën nga ...

Premiera e GOF-it, operës që pasqyron realitetin kosovar
Mbrëmja ditën e mërkurë “Kino Armatën” e gjen me shfaqjen e premierës së operës së parë bashkëkohore në Kosovë, operës GOF, muzikën dhe libreton e së cilës e ka shkruar kompozitori Liburn Jupolli. E bazuar në dramën e ...
Zeri | 15-May-2019 10:09
Mbrëmja ditën e mërkurë “Kino Armatën” e gjen me shfaqjen e premierës së operës së parë bashkëkohore në Kosovë, operës GOF, muzikën dhe libreton e së cilës e ka shkruar kompozitori Liburn Jupolli. E bazuar në dramën e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved