ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 22:04

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit
Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 23:43
Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të ...

Farat e selinosë, zëvendësues të ibuprofenit!
Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të ...
Gazeta Monitor | 31-Jan-2018 15:06
Selinoja (lat. Apium graveolens L.) e njohur edhe si selin, selini me erë të rëndë (Korçë) është bimë barishtore shëruese. Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të ...

Farat e selinos, zëvendësuese të paracetamolit
Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të nëntokës, transmeton Monitor. Selinoja mbillej në afërsi të varrezës dhe e rrethonte atë me gjethet e saj. Në kohën e Egjiptit ...
Lajminet | 15-May-2019 23:34
Nga grekët e njohur si sélinon, nga romakët e quajtur apium, kjo bimë i dedikohej Zotit të nëntokës, transmeton Monitor. Selinoja mbillej në afërsi të varrezës dhe e rrethonte atë me gjethet e saj. Në kohën e Egjiptit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved