ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

“Facebook” njofton se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë, si masë kundër terrorizmit

“Facebook” njofton se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë, si masë kundër terrorizmit
Rrjeti social “Facebook” ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti që synon frenimin e terrorit në internet pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...
Telegraf | 16-May-2019 18:50
Rrjeti social “Facebook” ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti që synon frenimin e terrorit në internet pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...

“Facebook”, “Youtube” dhe “Google” i shpallin “luftë” dhunës dhe ekstremizmit
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...
Telegraf | 16-May-2019 11:46
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...

Mediat sociale nënshkruajnë një kartë kundër publikimeve terroriste
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...
BalkanWeb | 16-May-2019 07:12
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...

“Facebook”, “Youtube” dhe “Google” bëhen bashkë, ja përmbajtjet që vendosën të eleminojnë nga interneti
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:32
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...

Facebook kufizon transmetimet “live”
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Top Channel | 16-May-2019 00:36
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të Zelandës së Re. ...
VizionPlus | 15-May-2019 23:15
Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të Zelandës së Re. ...

Shtetet dhe kompanitë e teknologjisë zotohen kundër ekstremizmit
Për herë të parë qeveritë dhe kompanitë e teknologjisë janë bërë bashkë për të luftuar ekstremizmin e dhunshëm në internet. Nisma u ndërmor pas sulmit në dy xhami të Zelandës së Re në muajin mars. Shtetet e Bashkuara ...
Arbresh | 16-May-2019 14:08
Për herë të parë qeveritë dhe kompanitë e teknologjisë janë bërë bashkë për të luftuar ekstremizmin e dhunshëm në internet. Nisma u ndërmor pas sulmit në dy xhami të Zelandës së Re në muajin mars. Shtetet e Bashkuara ...

“Christchurch Call”, shtetet dhe kompanitë e teknologjisë zotohen kundër ekstremizmit
Për herë të parë qeveritë dhe kompanitë e teknologjisë janë bërë bashkë për të luftuar ekstremizmin e dhunshëm në internet. Nisma u ndërmor pas sulmit në dy xhami të Zelandës së Re në muajin mars. Shtetet e Bashkuara ...
Shenja | 16-May-2019 13:05
Për herë të parë qeveritë dhe kompanitë e teknologjisë janë bërë bashkë për të luftuar ekstremizmin e dhunshëm në internet. Nisma u ndërmor pas sulmit në dy xhami të Zelandës së Re në muajin mars. Shtetet e Bashkuara ...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...
TetovaSot | 16-May-2019 11:05
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...

Facebook kufizon transmetimet “live”
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Portalb | 16-May-2019 10:36
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin “online”, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.
Kosova Press | 16-May-2019 10:34
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti.

Gjigantët e internetit nënshkruajnë marrëveshje kundër publikimeve me përmbajte terroriste
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...
Alsat-M | 16-May-2019 10:20
Gjigantët e internetit dhe medias sociale përfshirë “Facebook”, “Youtube” dhe “Google” nënshkruan sot kartën për të eliminuar publikimet me përmbajtje të dhunshme dhe ekstremiste nga interneti. “Christchurch Call” u ...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live
Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para mbajtjes së ...
GazetaTema | 15-May-2019 16:03
Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para mbajtjes së ...

Facebook forcon rregullat për “Live Streaming”
Facebook ka njoftuar se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Rikujtojmë se në një sulm ...
Gazeta55 | 16-May-2019 09:34
Facebook ka njoftuar se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Rikujtojmë se në një sulm ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Illyriapress | 16-May-2019 01:09
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Portalb | 15-May-2019 20:31
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Lajmi i keq nga Facebook: Kujdes! Kufizohet transmetimi live
Kompania Facebook ka njoftuar se dita e sotme do të kufizohen transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi këtu edhe politikat e grupeve apo personave të rrezikshëm. Vendimi i Facebook vjen pak ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Kompania Facebook ka njoftuar se dita e sotme do të kufizohen transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi këtu edhe politikat e grupeve apo personave të rrezikshëm. Vendimi i Facebook vjen pak ...

Facebook do të kufizojë videot LIVE që thyejnë rregullat
Sa me siper eshte njoftuar nga vete Facebook, i cili ka bere me dije gjithashtu se ka nenshkruar nje marreveshje prej 7.5 milion dollaresh me tre Universitete amerikane qe do te punojne per permiresimin e teknologjise ...
ikub.al | 15-May-2019 13:34
Sa me siper eshte njoftuar nga vete Facebook, i cili ka bere me dije gjithashtu se ka nenshkruar nje marreveshje prej 7.5 milion dollaresh me tre Universitete amerikane qe do te punojne per permiresimin e teknologjise ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
PC World | 15-May-2019 19:49
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...
Indeks Online | 15-May-2019 18:06
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved