ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 02:02

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi
Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv.
Top Channel | 16-May-2019 19:13
Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv.

Pak para ngjitjes në skenë, Jonida Maliqi ka një mesazh
TIRANE Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’. Kënga është pritur shumë mirë nga të gjithë adhuruesit e ...
BalkanWeb | 16-May-2019 16:17
TIRANE Mbrëmjen e sotme, Jonida Maliqi do të performojë në skenën e ‘Eurovision’ në gjysmëfinalen e dytë të kompeticionit me këngën përfaqësuese ‘Ktheju tokës’. Kënga është pritur shumë mirë nga të gjithë adhuruesit e ...

Sot nata e dytë e Eurosongut, ja mesazhi i Jonida Maliqit për shqiptarët
Pak orë kanë mbetur nga performanca e Jonida Maliqit në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-t të Eurovisionit. Ajo do të këndojë shqip këngën “Ktheju Tokës” por para kësaj ka një mesazh për çdo shqiptar në Shqipëri ...
Telegraf | 16-May-2019 17:17
Pak orë kanë mbetur nga performanca e Jonida Maliqit në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-t të Eurovisionit. Ajo do të këndojë shqip këngën “Ktheju Tokës” por para kësaj ka një mesazh për çdo shqiptar në Shqipëri ...

Ekskluzive, Jonida Maliqi flet pak para paraqitjes në “Eurovision”: Jam gati për ta përfaqësuar vendin sa më denjësisht
Shqipëria sonte prezantohet në natën e dytë gjysmë-finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë shtetin shqiptar me këngën e saj “Ktheju Tokës”. Në një prononcim ekskluziv për ...
Telegrafi | 16-May-2019 20:04
Shqipëria sonte prezantohet në natën e dytë gjysmë-finale të “Eurovision 2019”. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi do të përfaqësojë shtetin shqiptar me këngën e saj “Ktheju Tokës”. Në një prononcim ekskluziv për ...

Përse pesë shtete të fuqishme shkojnë direkt në finalen e “Eurovision”-it?
Për 15 vitet e fundit, “Eurovision”-i zhvillohet në tri mbrëmje – dy gjysmëfinale dhe një finale. Gjysmë-finalja e parë mbahet ditën e martë, ajo e dyta të enjten ndërsa finalja mbahet çdo herë ditën e shtunë. Në dy ...
Telegrafi | 16-May-2019 17:47
Për 15 vitet e fundit, “Eurovision”-i zhvillohet në tri mbrëmje – dy gjysmëfinale dhe një finale. Gjysmë-finalja e parë mbahet ditën e martë, ajo e dyta të enjten ndërsa finalja mbahet çdo herë ditën e shtunë. Në dy ...

Fustani i Jonida Maliqit, stilisti Ardi Asllani shpjegon pse zgjodhi elementet etnikë
Veç këngës dhe vokalit të Jonida Maliqit, nën vëmendjen e publikut ka qenë dhe fustani i këngëtares, si një element shumë i rëndësishëm dhe përmbushës i performances. Stilisti Ardi Asllani të cili i është besuar veshja ...
VizionPlus | 16-May-2019 13:51
Veç këngës dhe vokalit të Jonida Maliqit, nën vëmendjen e publikut ka qenë dhe fustani i këngëtares, si një element shumë i rëndësishëm dhe përmbushës i performances. Stilisti Ardi Asllani të cili i është besuar veshja ...

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...
BalkanWeb | 16-May-2019 10:35
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...

Shqiptarët në Europë kanë një detyrë sonte
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...
Telegraf | 16-May-2019 12:38
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...

Eurovision 2019: Sot, nata e dytë live. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi
Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv. Festivali i Këngës në Eurovision është festivali më i madh që organizohet në Evropë. Shfaqja do të prezantohet nga Bar Refaeli, Erez ...
Portalb | 16-May-2019 19:50
Sot do të transmetohet nata e dytë live e Eurovision 2019 Song Contest, në Tel Aviv. Festivali i Këngës në Eurovision është festivali më i madh që organizohet në Evropë. Shfaqja do të prezantohet nga Bar Refaeli, Erez ...

Jonida Maliqi sonte ngjitet në skenën Eurovision
Këngëtarja e mirënjohur Jonida Maliqi ditën e sotme pritet të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e magjishme të Eurovision-it me këngën “Ktheju Tokës”. Jonida do të jetë e 14-ta në radhë ndërkohë finalja e madhe do të ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 18:56
Këngëtarja e mirënjohur Jonida Maliqi ditën e sotme pritet të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e magjishme të Eurovision-it me këngën “Ktheju Tokës”. Jonida do të jetë e 14-ta në radhë ndërkohë finalja e madhe do të ...

Për pak orë ngjitet në skenën e Eurovizion, Jonida Maliqi ka një mesazh për të gjithë!
Pak orë para se të nisë nata e dytë gjysmëfinale e Eurovizion, këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë, Jonida Maliqi ka ndarë një mesazh me të gjithë. Ndërsa fton gjithë shqiptarët ngado që janë të votojnë numrin 14, ...
Dritare | 16-May-2019 18:20
Pak orë para se të nisë nata e dytë gjysmëfinale e Eurovizion, këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë, Jonida Maliqi ka ndarë një mesazh me të gjithë. Ndërsa fton gjithë shqiptarët ngado që janë të votojnë numrin 14, ...

Estrada në mbështetje të Jonida Maliqit para performancës në “Eurovision”
Jonida Maliqi sonte do të performojë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovisionit”, shkruan . Këngëtarja përfaqëson Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”, ndërsa ka pranuar komente pozitive për këtë projekt. Artistët ...
Lajminet | 16-May-2019 17:42
Jonida Maliqi sonte do të performojë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovisionit”, shkruan . Këngëtarja përfaqëson Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”, ndërsa ka pranuar komente pozitive për këtë projekt. Artistët ...

Nuk do ta besoni sa shumë ka ndryshuar Naim Abazi pas mbjelljes së flokëve
Pak orë para se të nisë festivali gjigant i muzikës Eurovision, Jonida Maliqi pati për të thënë diçka. Këngëtarja hyri në Instagram për të shkruar një mesazh të gjatë me anë të cilit kërkoi edhe mbështetje. “Sot eshte ...
GazetaBlic | 16-May-2019 17:26
Pak orë para se të nisë festivali gjigant i muzikës Eurovision, Jonida Maliqi pati për të thënë diçka. Këngëtarja hyri në Instagram për të shkruar një mesazh të gjatë me anë të cilit kërkoi edhe mbështetje. “Sot eshte ...

“Eurovision 2019”, Jonida Maliqi ka një mesazh për shqiptarët
Kanë mbetur vetëm pak orë nga performanca e Jonida Maliqit në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-t të Eurovision. Ajo do të këndojë shqip këngën “Ktheju tokës”, por para kësaj ka një mesazh për cdo shqiptar në ...
Alsat-M | 16-May-2019 17:23
Kanë mbetur vetëm pak orë nga performanca e Jonida Maliqit në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-t të Eurovision. Ajo do të këndojë shqip këngën “Ktheju tokës”, por para kësaj ka një mesazh për cdo shqiptar në ...

La nam me intervistën dhe pastaj shau kritikët, tani Jonida ka një mesazh
Sot mbahet nata e dytë gjysmëfinale e Eurovision, ku Shqipëria do të këndojë e 14-a në rradhë. Për të gjithë shqiptarët jashtë vendit që duan të votojnë për këngën e Jonida Maliqit, kodi është #14. ‘Ktheju tokës’ është ...
Lexo | 16-May-2019 17:21
Sot mbahet nata e dytë gjysmëfinale e Eurovision, ku Shqipëria do të këndojë e 14-a në rradhë. Për të gjithë shqiptarët jashtë vendit që duan të votojnë për këngën e Jonida Maliqit, kodi është #14. ‘Ktheju tokës’ është ...

Sonte performon Jonida Maliqi në Eurovizion, kërkon votën tuaj
Kanë mbetur edhe pak orë para performancës së Jonida Maliqit në “Eurovizion”. Këngëtarja para se të ngjitet në skenën e “Eurovisionit” ka shprehur emocionet që ka për këtë garë si dhe ka kërkuar votën e gjithë ...
Arbresh | 16-May-2019 17:13
Kanë mbetur edhe pak orë para performancës së Jonida Maliqit në “Eurovizion”. Këngëtarja para se të ngjitet në skenën e “Eurovisionit” ka shprehur emocionet që ka për këtë garë si dhe ka kërkuar votën e gjithë ...

Alarmohen shikuesit dhe stafi i Eurovizionit, paralajmërohen për sulm terrorist
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...
TetovaSot | 16-May-2019 17:00
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...
TetovaSot | 16-May-2019 16:59
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...

Këto janë fjalët e Jonida Maliqit para performancës së saj në Eurovizion
Sonte në skenën e Eurovizionit do të ngjitet për ta përfaqësuar Shqipërinë, Jonida Maliqi. “Ktheju Tokës”, mbanë titullin kënga që artistja do ta këndojë në gjuhën shqipe. Por, para këtij momenti emocionues për të, ajo ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 16:43
Sonte në skenën e Eurovizionit do të ngjitet për ta përfaqësuar Shqipërinë, Jonida Maliqi. “Ktheju Tokës”, mbanë titullin kënga që artistja do ta këndojë në gjuhën shqipe. Por, para këtij momenti emocionues për të, ajo ...

Jonida Maliqi kërkon votën për “Eurovision”: Jemi bashkë në këtë sfidë
Jonida Maliqi sonte (e enjte) do të performojë në gjysmëfinalen e “Eurovision”, shkruan . Këngëtarja para se të ngjitet në skenën e “Eurovisionit” ka shprehur emocionet që ka për këtë garë si dhe kërkoi që ta votojnë. ...
Lajminet | 16-May-2019 16:40
Jonida Maliqi sonte (e enjte) do të performojë në gjysmëfinalen e “Eurovision”, shkruan . Këngëtarja para se të ngjitet në skenën e “Eurovisionit” ka shprehur emocionet që ka për këtë garë si dhe kërkoi që ta votojnë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved