ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 08:02

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE
Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe, 8.4 milionë ...
Telegrafi | 16-May-2019 11:20
Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe, 8.4 milionë ...

Foshnja shpëtoi mrekullisht, e kishte groposur e ëma për së gjalli
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh.
Top Channel | 15-May-2019 22:06
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh.

Demir: Marrëveshja S-400 mes Turqisë dhe Rusisë akoma në fuqi
Turqia mbetet e përkushtuar në marrëveshjen me Rusinë për blerjen e baterive të saj S-400 për mbrojtje raketore përderisa negociatat po vazhdojnë me Washingtonin për sistemin Patriot, tha sot kryetari i industrisë së ...
Portalb | 16-May-2019 16:25
Turqia mbetet e përkushtuar në marrëveshjen me Rusinë për blerjen e baterive të saj S-400 për mbrojtje raketore përderisa negociatat po vazhdojnë me Washingtonin për sistemin Patriot, tha sot kryetari i industrisë së ...

Arusha përqafon këlyshët, pasi del nga hekurat për herë të parë – ishte përdorur për argëtimin e klientëve të një restoranti
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...
GazetaBlic | 16-May-2019 14:32
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...

20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, dy në Kosovë e tri në Shqipëri
Liqeni Orlovacko, Bosnje Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera mbeten ende për t’u zbuluar e promovuar. BalkanInsight ...
Zeri | 16-May-2019 14:27
Liqeni Orlovacko, Bosnje Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera mbeten ende për t’u zbuluar e promovuar. BalkanInsight ...

Nuk ka besim ai që nuk….
“Nuk ka besim ai që nuk ka besnikëri dhe nuk ka fe ai që nuk mban premtimin e dhënë” Thënie nga profeti Muhamedi a.s, i dërguari i muslimanëve. Download Best WordPress Themes Free Download Download Best WordPress ...
Portalb | 16-May-2019 13:58
“Nuk ka besim ai që nuk ka besnikëri dhe nuk ka fe ai që nuk mban premtimin e dhënë” Thënie nga profeti Muhamedi a.s, i dërguari i muslimanëve. Download Best WordPress Themes Free Download Download Best WordPress ...

Më 21 maj do të hapet ekspozita “Udhëtim nëpër ëndërr” nga piktori Avni Xh. Behluli
Qendra Informative Kulturore – Shkup nëpërmjet një njoftim dërguar në media ju fton në ekspozitën e grafikave dhe vizatimeve të titulluar “Udhëtim nëpër ëndërr”, nga piktori Avni Xh. Behluli. Ekspozita do të hapet me 21 ...
Portalb | 16-May-2019 13:30
Qendra Informative Kulturore – Shkup nëpërmjet një njoftim dërguar në media ju fton në ekspozitën e grafikave dhe vizatimeve të titulluar “Udhëtim nëpër ëndërr”, nga piktori Avni Xh. Behluli. Ekspozita do të hapet me 21 ...

Mediat serioze nuk merrem me muhabete çajtoresh
Burimi: KriThink Kur një ngjarje e caktuar ka interes publik dhe është qendër të vëmendjes, për shkak të interesimit të lexuesve, në numër shumë të madh rritet edhe numri i shkrimeve lidhur me atë temë. Shumica e ...
Portalb | 16-May-2019 13:11
Burimi: KriThink Kur një ngjarje e caktuar ka interes publik dhe është qendër të vëmendjes, për shkak të interesimit të lexuesve, në numër shumë të madh rritet edhe numri i shkrimeve lidhur me atë temë. Shumica e ...

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE
Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe, 8.4 milionë ...
Portalb | 16-May-2019 12:06
Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe, 8.4 milionë ...

Gjashtë shenja që tregojnë se jeni në depresion pa e kuptuar
Depresioni ndonjëherë quhet “plaga e shekullit të 21-të”. Studimet tregojnë se depresioni është një gjendje mjekësore si çdo sëmundje tjetër. Megjithatë, hapi i parë për ta hequr qafe problemin është të kuptoni nëse kjo ...
Republika | 16-May-2019 11:29
Depresioni ndonjëherë quhet “plaga e shekullit të 21-të”. Studimet tregojnë se depresioni është një gjendje mjekësore si çdo sëmundje tjetër. Megjithatë, hapi i parë për ta hequr qafe problemin është të kuptoni nëse kjo ...

20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, dy në Kosovë e tri në Shqipëri
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...
InFokusi | 16-May-2019 10:47
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...

Një foshnjë shpëtoi mrekullisht, e kishte groposur e ëma për së gjalli
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...
Portalb | 16-May-2019 10:41
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...

20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, dy në Kosovë e tri në Shqipëri
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...
Gazeta Express | 16-May-2019 10:37
Krahas konflikteve, Ballkani ngërthen në vete edhe për atraksionet natyrore. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore, transmeton tch. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera ...

Foshnja shpëtoi mrekullisht, e kishte groposur e ëma për së gjalli
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...
Gazeta Express | 16-May-2019 10:23
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...

Sipas shkencëtarëve, bëni këto katër gjëra që partneri të mos ju tradhtojë
Njerëzit kur krijojnë familje, dëshirojnë të jenë të lumtur në martesën e tyre. Një nga kriteret e lumturisë është besnikëria martesore Willard F. Harley, Ph.D., një psikolog dhe këshilltar martese, kreu një eksperiment ...
Telegrafi | 15-May-2019 22:11
Njerëzit kur krijojnë familje, dëshirojnë të jenë të lumtur në martesën e tyre. Një nga kriteret e lumturisë është besnikëria martesore Willard F. Harley, Ph.D., një psikolog dhe këshilltar martese, kreu një eksperiment ...

Iraku blen sistemin rus të mbrojtjes ajrore S-400
Moskë, 16 maj – Pas Turqisë, edhe Qeveria irakiane ka marrë vendimin që të blejë sistemet raketore ruse të mbrojtjes antiajrore S-400, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve TASS, raporton ANSA. Ambasadori i Irakut ...
Koha.mk | 16-May-2019 09:40
Moskë, 16 maj – Pas Turqisë, edhe Qeveria irakiane ka marrë vendimin që të blejë sistemet raketore ruse të mbrojtjes antiajrore S-400, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve TASS, raporton ANSA. Ambasadori i Irakut ...

Gjashtë shenja që tregojnë se jeni në depresion pa e kuptuar
Depresioni ndonjëherë quhet “plaga e shekullit të 21-të”. Studimet tregojnë se depresioni është një gjendje mjekësore si çdo sëmundje tjetër. Megjithatë, hapi i parë për ta hequr qafe problemin është të kuptoni nëse kjo ...
Gazeta Express | 15-May-2019 23:56
Depresioni ndonjëherë quhet “plaga e shekullit të 21-të”. Studimet tregojnë se depresioni është një gjendje mjekësore si çdo sëmundje tjetër. Megjithatë, hapi i parë për ta hequr qafe problemin është të kuptoni nëse kjo ...

Foshnja shpëtoi mrekullisht, e kishte groposur e ëma për së gjalli
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...
Indeks Online | 15-May-2019 23:46
Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin që e çoi drejt një grope me dhè të freskët. Aty shqoi duart e vogla që lëviznin jashtë dheut, të ...

20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri (FOTO)
20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri Ballkani nuk strehon vetëm konflikte, megjithëse në Perëndim njihet më shumë si “fuçia e barutit”. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë ...
Koha.mk | 15-May-2019 23:28
20 mrekullitë sekrete të Ballkanit, 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri Ballkani nuk strehon vetëm konflikte, megjithëse në Perëndim njihet më shumë si “fuçia e barutit”. Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë ...

Groposi për së gjalli foshnjën, policia arreston nënën 22 vjeçare
Një ngjarje e rënd ka ndodhur në Rusi, ku një nënë ka groposur foshnjën e saj të gjallë në një pyll. Mësohet se një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh në ...
TetovaSot | 15-May-2019 23:01
Një ngjarje e rënd ka ndodhur në Rusi, ku një nënë ka groposur foshnjën e saj të gjallë në një pyll. Mësohet se një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved