ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...
BalkanWeb | 16-May-2019 16:22
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...

Qeveria dhe opozita e Venezuelës mblidhen në Norvegji për bisedime
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...
TV Klan | 16-May-2019 15:33
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...

Bisedime në Norvegji mbi krizën në Venezuelë
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...
Zeri Amerikes | 16-May-2019 14:45
Përfaqësues të qeverisë së Venezuelës si dhe opozitës ndodhen në Norvegji për të biseduar rreth një zgjidhjeje për krizën politike dhe ekonomike që ka përfshirë vendin. Zyrtarët në Karakas njoftuan se ministri i ...

Venezuela e propozon Turqinë si “shtet mbrojtës”
Përfaqësuesi i përhershëm i Venezuelës në OKB, Samuel Moncada, tha se ka propozuar që Turqia të jetë “shteti mbrojtës” për mbrojtjen e ambasadës së vendit të tij në Washington. Në një konferencë për media në selinë e ...
Klan Kosova | 16-May-2019 12:55
Përfaqësuesi i përhershëm i Venezuelës në OKB, Samuel Moncada, tha se ka propozuar që Turqia të jetë “shteti mbrojtës” për mbrojtjen e ambasadës së vendit të tij në Washington. Në një konferencë për media në selinë e ...

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 12:41
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 11:30
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...

Venezuelë, pretendohet se qeveria dhe opozita kanë zhvilluar bisedime
Pas krizës së rëndë politike që vazhdon prej disa muajsh në Venezuelë, pretendohet se mes qeverisë dhe opozitës është zhvilluar një dialog, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit të lajmeve Alnavio, ...
Arbresh | 16-May-2019 11:11
Pas krizës së rëndë politike që vazhdon prej disa muajsh në Venezuelë, pretendohet se mes qeverisë dhe opozitës është zhvilluar një dialog, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas faqes së internetit të lajmeve Alnavio, ...

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...
TetovaSot | 16-May-2019 10:58
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...
BalkanWeb | 15-May-2019 06:36
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...
Alsat-M | 16-May-2019 10:37
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...

Venezuela e do Turqinë si “fuqi mbrojtëse”, Uashingtoni ka të tjera plane
Venezuela ka propozuar Turqinë si “fuqi mbrojtëse” për ambasadën e saj në Uashington – tha të mërkurën ambasadori i saj në OKB. “Shtetet e Bashkuara po e emërojnë qeverinë zvicerane si fuqi mbrojtëse në Karakas, dhe ne ...
Tesheshi | 16-May-2019 10:20
Venezuela ka propozuar Turqinë si “fuqi mbrojtëse” për ambasadën e saj në Uashington – tha të mërkurën ambasadori i saj në OKB. “Shtetet e Bashkuara po e emërojnë qeverinë zvicerane si fuqi mbrojtëse në Karakas, dhe ne ...

Zyrtarë të pushtetit dhe opozitës diskutojnë krizën e Venezuelës në Norvegji
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 09:41
Përfaqësuesit e Qeverisë së Venezuelës dhe forcat opozitare kanë udhëtuar në Norvegji për të biseduar rreth zgjidhjes së krizës në shtetin e Amerikës Jugore. Zyrtarët qeveritarë dhe pjesëtarë të opozitës kanë thënë më ...

Raporti i Amnesty Internatinal, për valën e dhunës në Venezuelë
Amnesty International i ka kërkuar Gjyaktës Ndërkombëtare Penale, të hetojë krimet e pretenduara kundër njerëzimit të kryera nga qeveria e Maduros, veçcanërisht përsa i përket valës së protestave të dhunshme në Janar të ...
RTSH | 15-May-2019 19:12
Amnesty International i ka kërkuar Gjyaktës Ndërkombëtare Penale, të hetojë krimet e pretenduara kundër njerëzimit të kryera nga qeveria e Maduros, veçcanërisht përsa i përket valës së protestave të dhunshme në Janar të ...

Amnesty International: Nicolas Maduro ka kryer krime kundër njerëzimit gjatë krizës në Venezuelë
Autoritete në Venezuelë në krye me Nicolas Maduro pretendohet se kanë kryer krime kundër njerëzimit gjatë protestave anti-qeveritare në këtë vend. Kështu është thënë nga Organizata Ndërkombëtare Amnesty International, e ...
Klan Kosova | 15-May-2019 18:50
Autoritete në Venezuelë në krye me Nicolas Maduro pretendohet se kanë kryer krime kundër njerëzimit gjatë protestave anti-qeveritare në këtë vend. Kështu është thënë nga Organizata Ndërkombëtare Amnesty International, e ...

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...
VizionPlus | 14-May-2019 22:53
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...

Amnesty International: Regjimi i Maduros, fajtor për krime kundër njerëzimit
Në një raport të ri të organizatës “Amnesty International” thuhet se regjimi i Nicolas Maduros ka kryer krime kundër njerëzimit në Venezuelë ndaj grupi kërkon që Gjykata Ndërkombëtare Penale të hetojë mbi këtë çështje. ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 17:06
Në një raport të ri të organizatës “Amnesty International” thuhet se regjimi i Nicolas Maduros ka kryer krime kundër njerëzimit në Venezuelë ndaj grupi kërkon që Gjykata Ndërkombëtare Penale të hetojë mbi këtë çështje. ...

Kriza në Venezuelë, opozitës i ndalohet hyrja në Parlament
Venezuela mbetet ende në një situatë politike të pastabilizuar. Përplasja mes qeverisë dhe opozitës ndodhi edhe gjatë ditës së sotme, para Parlamentit, kur forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës ...
RTSH | 15-May-2019 12:38
Venezuela mbetet ende në një situatë politike të pastabilizuar. Përplasja mes qeverisë dhe opozitës ndodhi edhe gjatë ditës së sotme, para Parlamentit, kur forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës ...

Kriza në Venezuelë: Shtohet numri i opozitarëve të akuzuar për tradhti
Gjykata Supreme e Venezuelës, ka akuzuar katër anëtarë të opozitës nga parlamenti për tradhti dhe konspiracion. Kjo ka ardhur vetëm pak ditë prej kur të njëjtat akuza janë ngritur kundër dhjetë ligjvënësve të tjerë, ...
Klan Kosova | 15-May-2019 10:30
Gjykata Supreme e Venezuelës, ka akuzuar katër anëtarë të opozitës nga parlamenti për tradhti dhe konspiracion. Kjo ka ardhur vetëm pak ditë prej kur të njëjtat akuza janë ngritur kundër dhjetë ligjvënësve të tjerë, ...

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...
Arbresh | 14-May-2019 22:00
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...

Opozitës i ndalohet hyrja në parlamentin e Venezuelës
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...
TetovaSot | 14-May-2019 21:55
Forcat e sigurisë në Venezuelë penguan ligjvënësit e opozitës që të hyjnë në ndërtesën e parlamentit, një javë pasi Gjykata e Lartë iu shfuqizoi imunitetin disa ligjvënësve të opozitës. Parlamenti po mblidhej për të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved