ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 00:51

Open/ Balla: Nëse PD dhe LSI duan të futen në zgjedhje, mund te gjendet rruga

Open/ Balla: Nëse PD dhe LSI duan të futen në zgjedhje, mund te gjendet rruga
Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të ...
Top Channel | 16-May-2019 21:15
Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të ...

12 deputetë betohen në Kuvend, numri shkon në 121
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend.
Top Channel | 16-May-2019 12:05
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend.

Opozita e re kundër marrëveshjes Rama-Basha
Opozita e re parlamentare i druhet një marrëveshje Rama-Basha që mund t’i nxjerrë sërish ata nga Parlamenti. Por kreu i grupit parlamentar të shumicës, Taulant Balla mohon çdo mundësi për një marrëveshje që do të ...
TV Klan | 16-May-2019 15:43
Opozita e re parlamentare i druhet një marrëveshje Rama-Basha që mund t’i nxjerrë sërish ata nga Parlamenti. Por kreu i grupit parlamentar të shumicës, Taulant Balla mohon çdo mundësi për një marrëveshje që do të ...

Betohen 12 deputetë të rinj të Parlamentit/ EMRAT
12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana Jaku dhe Eljo ...
VizionPlus | 16-May-2019 11:20
12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana Jaku dhe Eljo ...

Bashës i ikën një tjetër deputet/ KQZ i jep mandatin një tjetër deputeti në radhët e PD (EMRI)
Komisioni Qëndror Zgjedhor i ka dhënë ditën e sotme mandatin e deputetit në Kuvendin e Shqipërisë Ervis Meços, kandidat në listat e Partisë Demokratike në Qarkun e Vlorës. Bashkë me Meçon shkon në 122 numri i deputetëve ...
Lexo | 16-May-2019 21:20
Komisioni Qëndror Zgjedhor i ka dhënë ditën e sotme mandatin e deputetit në Kuvendin e Shqipërisë Ervis Meços, kandidat në listat e Partisë Demokratike në Qarkun e Vlorës. Bashkë me Meçon shkon në 122 numri i deputetëve ...

12 deputetë betohen në Kuvend, numri shkon në 121
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend. ...
Illyriapress | 16-May-2019 15:29
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend u betuan 12 deputetët të rinj, duke e çuar në 121 numrin total të ligjvënësve në Kuvend. ...

I vëllai bëhet deputet, moderatori i njohur nuk e fsheh dot gëzimin
Eljo Hysko, vëllai i moderatorit Turjan Hysko ka marrë zyrtarisht postin e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, pas vendeve vakante që u lanë bosh nga deputët aktual që janë angazhuar në fushatën për zgjedhjet lokale. E ...
Bordo | 16-May-2019 14:38
Eljo Hysko, vëllai i moderatorit Turjan Hysko ka marrë zyrtarisht postin e deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, pas vendeve vakante që u lanë bosh nga deputët aktual që janë angazhuar në fushatën për zgjedhjet lokale. E ...

Eljo Hyska zyrtarisht deputet, Turi dhe Orinda e urojnë publikisht: Rruga jote qoftë plot dritë
Eljo Hyska, kreu i FRESSH nga sot është bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputeti më i ri i shtuar së fundmi. Pas betimit në seancën plenare, urimet me gjasë kanë qenë të shumta në adresë të tij. Ndër to edhe i ...
Politiko | 16-May-2019 13:47
Eljo Hyska, kreu i FRESSH nga sot është bërë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, si deputeti më i ri i shtuar së fundmi. Pas betimit në seancën plenare, urimet me gjasë kanë qenë të shumta në adresë të tij. Ndër to edhe i ...

FOTO+EMRAT/ Opozita e Rilindur! nga Eljo Hysko e deri tek…….
Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 12 deputetëve, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet ...
Standard | 16-May-2019 13:23
Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 12 deputetëve, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë në zgjedhjet ...

Pas zyrtarizimit si deputet i PS, Turi dhe Orinda i bëjnë dedikim Eljos(Foto)
Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Duke qenë se katër deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si ...
Lexo | 16-May-2019 13:05
Aktivisti i njohur i FRESSH, Eljo Hysko është emëruar zyrtarisht deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë. Duke qenë se katër deputetë nga Partia Socialiste kanë lënë mandatin e tyre për t’u angazhuar në fushatën si ...

Betohen 12 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, numri shkon në 121
Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin nga KQZ si ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 12:55
Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin nga KQZ si ...

Gjonaj: Burgjet e amortizuara do të mbyllen, punësimet pa kriter!
Opozita e re zhvilloi interpelancën e dytë me qeverinë Rama në Kuvend. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u thirr në interpelancë nga deputeti Lefter Maliqi i cili paraqiti shqetësimet e tij për situatën e burgjeve ...
RTSH | 16-May-2019 12:34
Opozita e re zhvilloi interpelancën e dytë me qeverinë Rama në Kuvend. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u thirr në interpelancë nga deputeti Lefter Maliqi i cili paraqiti shqetësimet e tij për situatën e burgjeve ...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët e rinj që u betuan në Kuvend
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, bënë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, janë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...
BalkanWeb | 16-May-2019 10:24
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, bënë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, janë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë nga ...

Kuvendi i Shqipërisë me 12 deputetë të rinj, njëri i komunitetit maqedonas
Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë ...
Alsat-M | 16-May-2019 11:59
Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë ...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj në Parlament, katër të PS
Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, duke zëvendësuar të ...
Lajmi i Fundit | 16-May-2019 11:24
Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, duke zëvendësuar të ...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 11:05
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët që betohen sot në Kuvend
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini ...
BalkanWeb | 16-May-2019 09:59
TIRANE Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini ...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...
Alsat-M | 16-May-2019 11:02
Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga lista e Partisë ...

Kush janë 12 deputetët që u betuan sot në parlament
Gjatë seancës së sotme të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së Kuvendit. 12 deputetë të rinj u betuan sot. 8 janë nga listat e PD dhe LSI, ndërsa 4 të tjerë zëvendësojnë deputetët e ...
Gazeta Express | 16-May-2019 11:02
Gjatë seancës së sotme të tjerë të kandidatë nga listat e PD dhe LSI, i janë shtuar sallës së Kuvendit. 12 deputetë të rinj u betuan sot. 8 janë nga listat e PD dhe LSI, ndërsa 4 të tjerë zëvendësojnë deputetët e ...

Socialistë dhe opozitarë! Betohen 12 deputetët e rinj në Kuvend (Emrat)
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë ...
Lexo | 16-May-2019 10:59
Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved