ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:01

Komisioni Europian gjobit pesë banka me 1 miliardë euro për pjesëmarrje në kartel

Komisioni Europian gjobit pesë banka me 1 miliardë euro për pjesëmarrje në kartel
Komisioni Europian (KE) tha në një deklaratë të enjten se kishte gjobitur pesë banka me rreth 1.1 miliardë euro për pjesëmarrjen në kartel. Në dy vendime për shlyerje, Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka për ...
Telegraf | 16-May-2019 16:12
Komisioni Europian (KE) tha në një deklaratë të enjten se kishte gjobitur pesë banka me rreth 1.1 miliardë euro për pjesëmarrjen në kartel. Në dy vendime për shlyerje, Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka për ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliardë euro
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...
TetovaSot | 16-May-2019 20:42
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro
Bashkimi Evropian ka gjobitur 5 banka me rreth 1 miliardë e 7 milionë euro për pjesëmarrje në kartele, transmeton AA. Komisioni Evropian (KE) njoftoi përfundimin e shqyrtimit të karteleve në lidhje me proceset e bankave ...
Shenja | 16-May-2019 18:51
Bashkimi Evropian ka gjobitur 5 banka me rreth 1 miliardë e 7 milionë euro për pjesëmarrje në kartele, transmeton AA. Komisioni Evropian (KE) njoftoi përfundimin e shqyrtimit të karteleve në lidhje me proceset e bankave ...

Manipuluan kursin e këmbimit, BE gjobit me 1 mld euro pesë banka
Pesë banka janë gjobitur nga Komisioni Europian me një shumë totale 1 miliardë euro, sepse krijuan kartele të paligjshme me qëllim manipulimin e kursit të këmbimit. Katër banka në të ashtuquajturin karteli “Banana ...
Gazeta Dita | 16-May-2019 16:50
Pesë banka janë gjobitur nga Komisioni Europian me një shumë totale 1 miliardë euro, sepse krijuan kartele të paligjshme me qëllim manipulimin e kursit të këmbimit. Katër banka në të ashtuquajturin karteli “Banana ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...
Arbresh | 16-May-2019 14:05
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...

Bashkimi Evropian gjobit me 1 miliard euro bankat e Londrës
Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka përfshirë këtu edhe ato më të mëdha si Barclays dhe RBS me 1 miliardë e 700 mijë euro gjithsej. Arsyeja është për shkak të pjesmarrjes së tyre në transaksione të karteleve ...
Gazeta Express | 16-May-2019 14:02
Komisioni Evropian ka gjobitur pesë banka përfshirë këtu edhe ato më të mëdha si Barclays dhe RBS me 1 miliardë e 700 mijë euro gjithsej. Arsyeja është për shkak të pjesmarrjes së tyre në transaksione të karteleve ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...
Telegrafi | 16-May-2019 13:57
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliard euro
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:36
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...

BE gjobit pesë banka me 1 miliardë euro
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...
Kosova Press | 16-May-2019 13:34
Rregullatorët antimonopol të Bashkimit Evropian sot penalizuan bankat Barclays, Citigroup, JP Morgan, MUFG dhe Royal Dutch Scotland me gjithsej 1.07 miliard euro për manipulimin dhe instalimin e 11 monedhave në tregun ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved