ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 01:01

Arrestohet lideri politik i organizatës separatiste baske Eta

Arrestohet lideri politik i organizatës separatiste baske Eta
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Francë pas 17 vjetësh në arrati. Operacioni i arrestimit të tij u realizua përmes bashkëpunimit të organeve të sigurisë së Francës dhe Spanjës. Josu ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 15:58
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Francë pas 17 vjetësh në arrati. Operacioni i arrestimit të tij u realizua përmes bashkëpunimit të organeve të sigurisë së Francës dhe Spanjës. Josu ...

Arrestohet lideri politik i organizatës separatiste baske Eta
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Francë pas 17 vjetësh në arrati. Operacioni i arrestimit të tij u realizua përmes bashkëpunimit të organeve të sigurisë së Francës dhe Spanjës. Josu ...
Radio Evropa e Lire | 16-May-2019 15:40
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Francë pas 17 vjetësh në arrati. Operacioni i arrestimit të tij u realizua përmes bashkëpunimit të organeve të sigurisë së Francës dhe Spanjës. Josu ...

Arrestohet në Francë ish-lideri politik i ETA-s
Eshtë arrestuar sot në Francë, ish-lideri i organizatës separatiste baske, ETA, në arrati që prej vitit 2002, Jose Antonio Urrutikoetxea Bengoetxea, njoftoi Ministria e Brendshme spanjolle. ”I njohur më tepër me emrin e ...
BalkanWeb | 16-May-2019 11:12
Eshtë arrestuar sot në Francë, ish-lideri i organizatës separatiste baske, ETA, në arrati që prej vitit 2002, Jose Antonio Urrutikoetxea Bengoetxea, njoftoi Ministria e Brendshme spanjolle. ”I njohur më tepër me emrin e ...

Arrestohet në Francë lideri politik i ETA
Lideri politik i grupit separatist bask ETA është arrestuar në alpet franceze pas 17 vitesh në arrati. Hosu Ternera, emri i vërtetë i të cilit është Hose Antonio Urrutikoetxea (Urrudikoexia) u arrestua në Sallanches ...
RTSH | 16-May-2019 14:57
Lideri politik i grupit separatist bask ETA është arrestuar në alpet franceze pas 17 vitesh në arrati. Hosu Ternera, emri i vërtetë i të cilit është Hose Antonio Urrutikoetxea (Urrudikoexia) u arrestua në Sallanches ...

Prej 16 vitesh në arrati, arrestohet ish-lideri i organizatës ETA
Pas më shumë se 16 vitesh në arrati, ish-lideri i organizatës separatiste baske, ETA Josu Ternera u arrestua në orët e para të mëngjesit të sotëm në Sallanches në Alpet franceze", tha ministria e Brendshme spanjolle. ...
Gazeta55 | 16-May-2019 12:38
Pas më shumë se 16 vitesh në arrati, ish-lideri i organizatës separatiste baske, ETA Josu Ternera u arrestua në orët e para të mëngjesit të sotëm në Sallanches në Alpet franceze", tha ministria e Brendshme spanjolle. ...

Ish-kreu i ETA Jose Ternera arrestohet në Francë
Ish-kreu i ETA Jose Ternera, të cilin autoritetet spanjolle e kanë akuzuar për pjesëmarrje në një sulm në të cilin 11 vetë, përfshirë gjashtë fëmijë, u vranë në vitin 1987, u arrestua në Francë, tha sot Ministria e ...
Kosova Press | 16-May-2019 12:31
Ish-kreu i ETA Jose Ternera, të cilin autoritetet spanjolle e kanë akuzuar për pjesëmarrje në një sulm në të cilin 11 vetë, përfshirë gjashtë fëmijë, u vranë në vitin 1987, u arrestua në Francë, tha sot Ministria e ...

Ish-lideri politik i ETA-s arrestohet në Francë
Ministria e Brendshme e Spanjës ka njoftuar arrestimin sot në Francë të ish-liderit të organizatës separatiste baske, ETA, i cili ishte arratisur që prej vitit 2002. Bëhet fjalë për Jose Antonio Urrutikoetxea ...
Lapsi | 16-May-2019 11:29
Ministria e Brendshme e Spanjës ka njoftuar arrestimin sot në Francë të ish-liderit të organizatës separatiste baske, ETA, i cili ishte arratisur që prej vitit 2002. Bëhet fjalë për Jose Antonio Urrutikoetxea ...

Kërkohej që më 2002-in, arrestohet më në fund kreu i ETA-s
Ministria e Brendshme e Spanjës ka njoftuar se shefi i vjetër i organizatës separatiste baske ETA u arrestua në Alpet franceze. Autoritetet që nga viti 2002 po kërkonin Jose Antonius Urruticoetxea Bengoetxea, i njohur ...
Tesheshi | 16-May-2019 12:20
Ministria e Brendshme e Spanjës ka njoftuar se shefi i vjetër i organizatës separatiste baske ETA u arrestua në Alpet franceze. Autoritetet që nga viti 2002 po kërkonin Jose Antonius Urruticoetxea Bengoetxea, i njohur ...

Lideri politik i ETA-së arrestohet në Francë
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Alpet franceze pas 17 vjetësh në arrati, thonë zyrtarët. Në një operacion të përbashkët francez-spanjoll, Josu Ternera, emri i të cilit është José Antonio ...
Lajminet | 16-May-2019 10:20
Lideri politik i grupit separatist bask Eta është arrestuar në Alpet franceze pas 17 vjetësh në arrati, thonë zyrtarët. Në një operacion të përbashkët francez-spanjoll, Josu Ternera, emri i të cilit është José Antonio ...

Ministria e Brendshme shqiptare, bashkëpunim me Mbretërinë e Norvegjisë
Ministria e Brendshme nënshkroi Protokollin e Bashkëpunimit me Qendrën për Integritet në Sektorin e Mbrojtjes të Mbretërisë së Norvegjisë (CIDS).
Kosova Press | 16-May-2019 08:41
Ministria e Brendshme nënshkroi Protokollin e Bashkëpunimit me Qendrën për Integritet në Sektorin e Mbrojtjes të Mbretërisë së Norvegjisë (CIDS).

Nënshkruhet protokolli për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, Ky projekt është pjesë ...
Klan Kosova | 15-May-2019 15:37
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, Ky projekt është pjesë ...

Nënshkruhet protokolli për Integritetit në siguri dhe mbrojtje
Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë. Ky ...
Arbresh | 15-May-2019 15:01
Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë. Ky ...

Nënshkruhet protokolli për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, njofton MPB përmes një ...
Telegrafi | 15-May-2019 14:47
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, njofton MPB përmes një ...

Nënshkruhet protokolli për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, njofton MPB përmes një ...
Kosova Press | 15-May-2019 14:36
Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës dhe Qendra e Integritetit të Norvegjisë nënshkruan protokoll të qëllimit për Ndërtimin e Integritetit në Sektorin e Sigurisë dhe të Mbrojtjes në Kosovë, njofton MPB përmes një ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved