ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 10:55

Merkel: Me Macron kemi debate të forta, por e gjejmë rrugën e kompromisit

Merkel: Me Macron kemi debate të forta, por e gjejmë rrugën e kompromisit
Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez kanë debate të forta, ...
ABCNews | 15-May-2019 23:38
Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez kanë debate të forta, ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Ina-Online | 16-May-2019 00:11
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Zeri | 15-May-2019 23:12
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Arbresh | 15-May-2019 23:01
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtitë në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 22:53
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Gazeta Express | 15-May-2019 22:46
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Arbresh | 15-May-2019 21:47
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

?Merkel bën thirrje për një sistem financiar evropian të qëndrueshëm
Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se nevojitet të bëhet më shumë për të integruar dhe ndërtuar një sistem financiar evropian të qëndrueshëm si dhe paralajmëroi se disa mësime të marra nga kriza e vitit 2008 ...
Kosova Press | 15-May-2019 21:39
Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se nevojitet të bëhet më shumë për të integruar dhe ndërtuar një sistem financiar evropian të qëndrueshëm si dhe paralajmëroi se disa mësime të marra nga kriza e vitit 2008 ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Flaka | 15-May-2019 21:09
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Alsat-M | 15-May-2019 19:46
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 19:39
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një "marrëdhënie kontradiktore" me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.
Kosova Press | 15-May-2019 19:33
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një "marrëdhënie kontradiktore" me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung.

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Indeks Online | 15-May-2019 19:13
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Sondazhet/ Partia e Gjelbër vazhdon të rritet, CDU e Merkel e ka gati planin
Sondazhet në Gjermani bien dakord te një emërues i përbashkët: të Gjelbrit po rriten dhe do të jenë surpriza në zgjedhjet evropiane që do të zhvillohen më 26 maj. Më pak se dy javë para votimeve, ata vazhdojnë të rriten ...
Lexo | 15-May-2019 11:59
Sondazhet në Gjermani bien dakord te një emërues i përbashkët: të Gjelbrit po rriten dhe do të jenë surpriza në zgjedhjet evropiane që do të zhvillohen më 26 maj. Më pak se dy javë para votimeve, ata vazhdojnë të rriten ...

Merkel: Ana, Aliona dhe Maksi dhe Muhammedi, mundësi të barabarta në Gjermani
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka promovuar mundësi të barabarta për të gjithë në vendin e saj, pavarësisht nga përkatësia etnike apo fetare. “Nëse quhet Ana ose Aliona, Maks ose Muhammed, ai ose ajo duhet të kenë ...
Tesheshi | 15-May-2019 10:19
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka promovuar mundësi të barabarta për të gjithë në vendin e saj, pavarësisht nga përkatësia etnike apo fetare. “Nëse quhet Ana ose Aliona, Maks ose Muhammed, ai ose ajo duhet të kenë ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun tim, Heiko Maas”, ...
TetovaSot | 14-May-2019 18:04
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun tim, Heiko Maas”, ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të realizohet
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të realizohet. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun tim, Heiko ...
Alsat-M | 14-May-2019 16:49
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të realizohet. “Po. Më vjen keq që nuk munda të takoj kancelaren Merkel dhe homologun tim, Heiko ...

Pompeo: Takimi me kancelaren Merkel do të bëhet
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej.
Kosova Press | 14-May-2019 16:37
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se vizita e tij e anuluar së fundmi me kancelaren gjermane Angela Merkel do të bëhej.

Merkel dëshiron t’i bashkohet nismave për eliminimin e gazrave
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se do të donte që Gjermania të bashkohej me vendet e tjera evropiane për të eliminuar pothuajse të gjitha emetimet e gazrave serë deri në vitin 2050, por që ky qëllim duhet ...
InFokusi | 14-May-2019 13:43
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se do të donte që Gjermania të bashkohej me vendet e tjera evropiane për të eliminuar pothuajse të gjitha emetimet e gazrave serë deri në vitin 2050, por që ky qëllim duhet ...

Këshilltari i Thaçit “sfidon” eprorin e tij: Heqja e taksës ndaj Serbisë do të ishte gabim strategjik
Bekim Çollaku, shefi i kabinetit të Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, ka mbajtur një qendrim diametralisht të kundërt nga kreu i shtetit dhe eprori i tij lidhur me debatin për heqjen apo pezullimin e ...
Lapsi | 14-May-2019 11:59
Bekim Çollaku, shefi i kabinetit të Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, ka mbajtur një qendrim diametralisht të kundërt nga kreu i shtetit dhe eprori i tij lidhur me debatin për heqjen apo pezullimin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved