ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 06:51

Merkel: Europa të bashkohet për të përballuar Kinën, Rusinë dhe ShBA-në

Merkel: Europa të bashkohet për të përballuar Kinën, Rusinë dhe ShBA-në
Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të ripozicionohet për t’i bërë ballë sfidave të tri rivalëve botërorë: Kinës, Rusisë dhe ShBA-së. Europa duhet të krijojë një front të bashkuar, teksa përballet me sfida që vijnë ...
GazetaTema | 16-May-2019 09:44
Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të ripozicionohet për t’i bërë ballë sfidave të tri rivalëve botërorë: Kinës, Rusisë dhe ShBA-së. Europa duhet të krijojë një front të bashkuar, teksa përballet me sfida që vijnë ...

Apeli i Merkel: Europa duhet të jetë e bashkuar përballë Kinës, Rusisë dhe SHBA-së
Për kancelaren gjermane Angela Merkel, Evropa duhet të jetë e bashkuar përballë Kinës, Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një intervistë për mediat gjermane ajo u shpreh se ishte shumë e shqetësuar për ...
ABCNews | 16-May-2019 13:31
Për kancelaren gjermane Angela Merkel, Evropa duhet të jetë e bashkuar përballë Kinës, Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në një intervistë për mediat gjermane ajo u shpreh se ishte shumë e shqetësuar për ...

Angela Merkel lë të kuptohet se në të ardhmen mund të zë një pozitë në Bashkimin Evropian
Kancelarja gjermane, angela Merkel ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE’së pasi që të largohet nga pozita e lideres së Gjermanisë. Merkel vitin e kaluar hoqi dorë nga lidershipi i partisë ...
Zeri | 16-May-2019 15:23
Kancelarja gjermane, angela Merkel ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE’së pasi që të largohet nga pozita e lideres së Gjermanisë. Merkel vitin e kaluar hoqi dorë nga lidershipi i partisë ...

Angela Merkel lë të kuptohet se në të ardhmen mund të zërë një pozitë në Bashkimin Evropian
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE-së pasi që të largohet nga pozita e lideres së Gjermanisë. Merkel vitin e kaluar hoqi dorë nga lidershipi i ...
Gazeta Express | 16-May-2019 15:14
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE-së pasi që të largohet nga pozita e lideres së Gjermanisë. Merkel vitin e kaluar hoqi dorë nga lidershipi i ...

Deklarohet Merkel: Pas Kancelarisë nuk marrë asnjë post politik – askund në Evropë
Angela Merkel ka thënë këtë të enjte se ajo nuk është e gatshme që të marrë ndonjë post politik pasi ta përfundojë mandatin e katërt si Kancelare e Gjermanisë. Merkel iu ka dhënë fund spekulimeve se ajo mund të marrë ...
Klan Kosova | 16-May-2019 15:05
Angela Merkel ka thënë këtë të enjte se ajo nuk është e gatshme që të marrë ndonjë post politik pasi ta përfundojë mandatin e katërt si Kancelare e Gjermanisë. Merkel iu ka dhënë fund spekulimeve se ajo mund të marrë ...

Merkel pranon mospajtimet me Macronin, thotë se pajtohen rreth gjërave bazë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se ajo dhe presidenti francez, Emmanuel Macron zhvillojnë “debate intensive” dhe se mendojnë ndryshe prej njëri-tjetrit, por sidoqoftë mund të bëjnë kompromise, duke insistuar ...
Koha.mk | 16-May-2019 14:29
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se ajo dhe presidenti francez, Emmanuel Macron zhvillojnë “debate intensive” dhe se mendojnë ndryshe prej njëri-tjetrit, por sidoqoftë mund të bëjnë kompromise, duke insistuar ...

Merkel thotë se ajo dhe Macron ‘përlahen’ për çështje të ndryshme politike
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë se ajo dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ‘përlahen’ për çështje të ndryshme politike dhe se kanë pikëpamje të ndryshme, por që në fund provojnë që të ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:34
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë se ajo dhe Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ‘përlahen’ për çështje të ndryshme politike dhe se kanë pikëpamje të ndryshme, por që në fund provojnë që të ...

Caktohet data e inaugurimit të Presidentit të ri të Ukrainës
Volodymyr Zelensky do ta marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të Ukrainës më 20 maj. Kjo është vendosur këtë të enjte pas një votimi parlamentar, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova. Është parlamenti në Ukrainë që ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:21
Volodymyr Zelensky do ta marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të Ukrainës më 20 maj. Kjo është vendosur këtë të enjte pas një votimi parlamentar, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova. Është parlamenti në Ukrainë që ...

Angela Merkel: Ne duhet të luftojmë për Evropën
Populizmi, ndërhyrja e zgjedhjeve ruse, fuqia ekonomike kineze: lista e sfidave me të cilat ballafaqohet BE është e gjatë, thotë kancelarja gjermane. Në një intervistë të gjerë, ajo përcaktoi se çfarë duhet të bëjë ...
Arbresh | 16-May-2019 11:34
Populizmi, ndërhyrja e zgjedhjeve ruse, fuqia ekonomike kineze: lista e sfidave me të cilat ballafaqohet BE është e gjatë, thotë kancelarja gjermane. Në një intervistë të gjerë, ajo përcaktoi se çfarë duhet të bëjë ...

Merkel tregon çfarë i duhet Evropës për të mbijetuar
Populizmi, ndërhyrja e rusëve në zgjedhje, fuqia ekonomike kineze: lista e sfidave me të cilat ballafaqohet BE është e gjatë, thotë kancelarja gjermane. Në një intervistë të gjerë, ajo përcakton se çfarë duhet të bëjë ...
Bota.al | 16-May-2019 11:05
Populizmi, ndërhyrja e rusëve në zgjedhje, fuqia ekonomike kineze: lista e sfidave me të cilat ballafaqohet BE është e gjatë, thotë kancelarja gjermane. Në një intervistë të gjerë, ajo përcakton se çfarë duhet të bëjë ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Ina-Online | 16-May-2019 10:48
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

ALEATËT/ Merkel: sa mosmarrëveshje me Macron! Presidenti Francez: por të frytshme!
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pranuar se ajo kishte një “marrëdhënie konfliktuale” me presidentin francez Emmanuel Macron, i cili pretendon se ky është në fakt një “konfrontim i frytshëm “. Merkel tha në një ...
Tesheshi | 16-May-2019 10:20
Kancelarja gjermane Angela Merkel ka pranuar se ajo kishte një “marrëdhënie konfliktuale” me presidentin francez Emmanuel Macron, i cili pretendon se ky është në fakt një “konfrontim i frytshëm “. Merkel tha në një ...

Merkel: Me Macron kemi debate të forta, por e gjejmë rrugën e kompromisit
Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez kanë debate të forta, ...
ABCNews | 15-May-2019 23:38
Në një intervistë për një të përditshme gjermane, kancelarja Angela Merkel ka rrëfyer të fshehtat e marrëdhënies së saj me Emanuel Makron. Merkel ka deklaruar se shpesh herë me presidentin francez kanë debate të forta, ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica që të bërtasë në biseda
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
PortaliOnline | 16-May-2019 08:08
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Angela Merkel pranon se kishte konflikt me Macronin
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...
Ina-Online | 16-May-2019 00:11
Kancelarja gjermane Angela Merkel pranoi se kishte një “marrëdhënie kontradiktore” me presidentin francez Emmanuel Macron në një intervistë sot me gazetën gjermane Suddeutsche Zeitung. “Sigurisht që kemi një marrëdhënie ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Zeri | 15-May-2019 23:12
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Arbresh | 15-May-2019 23:01
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtitë në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 22:53
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj: Macron nuk është nga Gllogjani e Jabllanica me bërtit në takime
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...
Gazeta Express | 15-May-2019 22:46
Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se në asnjë moment presideni francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, nuk e kanë ngritur zërin në takimin e tyre në Samitin në Berlin derisa i kanë kërkuar ta ...

Haradinaj flet rreth përplasjes me Makronin
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth bisedave të tij më presidentin e Francës, Emmanuel Makron. Ai në një emision në RTV Dukagjini e ka mohuar se ka pas biseda jo të këndshme me presidentin e Francës. ...
InFokusi | 15-May-2019 21:56
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur rreth bisedave të tij më presidentin e Francës, Emmanuel Makron. Ai në një emision në RTV Dukagjini e ka mohuar se ka pas biseda jo të këndshme me presidentin e Francës. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved