ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 08:12

Aktori Abdurrahman Shala – eprori i dikurshëm i një burgu në Prishtinë, që ndali vrasjet e shqiptarëve!

Aktori Abdurrahman Shala – eprori i dikurshëm i një burgu në Prishtinë, që ndali vrasjet e shqiptarëve!
Në librin ‘Vdekja e kolonisë’, shkrimtari Ibrahim Berisha sjell detajet të panjohura të aktorit të madh shqiptar, Abdurrahman Shala. Shala, në fund të Luftës së Dytë Botërore, si partizan dhe si epror në një burg të ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 14:32
Në librin ‘Vdekja e kolonisë’, shkrimtari Ibrahim Berisha sjell detajet të panjohura të aktorit të madh shqiptar, Abdurrahman Shala. Shala, në fund të Luftës së Dytë Botërore, si partizan dhe si epror në një burg të ...

Aktori Abdurrahman Shala – eprori i dikurshëm i një burgu në Prishtinë, që ndali vrasjet e shqiptarëve!
Në librin ‘Vdekja e kolonisë’, shkrimtari Ibrahim Berisha sjell detajet të panjohura të aktorit të madh shqiptar, Abdurrahman Shala. Lexo po ashtu: Mes për mes vendit të skipetarëve Shala, në fund të Luftës së Dytë ...
Telegrafi | 16-May-2019 12:26
Në librin ‘Vdekja e kolonisë’, shkrimtari Ibrahim Berisha sjell detajet të panjohura të aktorit të madh shqiptar, Abdurrahman Shala. Lexo po ashtu: Mes për mes vendit të skipetarëve Shala, në fund të Luftës së Dytë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved