ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 23:01

Z-Mobile: Politika të mbajë larg duart nga biznesi

Z-Mobile: Politika të mbajë larg duart nga biznesi
Lidhur me seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës, ku është debatuar për Telekomin, Z-Mobile ka vlerësuar se kanë pasur pritjet që seanca e sotshme parlamentare do të shfrytëzohej për të gjetur një zgjidhje për të ...
Telegrafi | 14-May-2019 19:58
Lidhur me seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës, ku është debatuar për Telekomin, Z-Mobile ka vlerësuar se kanë pasur pritjet që seanca e sotshme parlamentare do të shfrytëzohej për të gjetur një zgjidhje për të ...

Debate e polemika, por pa zgjidhje për shpëtimin e Telekomit
Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve të partive në ...
Telegrafi | 14-May-2019 16:01
Kuvendi i Kosovës po zhvillon një seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës, kompani kjo e cila ndodhet në prag të falimentimit. Në seancë janë dëgjuar akuza reciproke në mes deputetëve të partive në ...

Veseli e Konjufca përplasen për Telekomin (Video)
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, theksoi se të gjithë punonjësit e kësaj kompanie sot i kanë sytë nga Kuvendi i Kosovës dhe mendojnë se do të bëhet ...
Telegrafi | 14-May-2019 14:34
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në seancën e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës, theksoi se të gjithë punonjësit e kësaj kompanie sot i kanë sytë nga Kuvendi i Kosovës dhe mendojnë se do të bëhet ...

Z-Mobile e Telekomi nuk përfillin Kuvendin, negociojnë për marrëveshje të re
Të martën në Kuvendin e Kosovës është diskutuar për gjendjen e Telekomit të Kosovës. Anëtarë të komisionit hetimor parlamentar për gjendjen në këtë ndërmarrje kërkuan që të ndalen negociatat për marrëveshjen mes ...
InFokusi | 15-May-2019 13:21
Të martën në Kuvendin e Kosovës është diskutuar për gjendjen e Telekomit të Kosovës. Anëtarë të komisionit hetimor parlamentar për gjendjen në këtë ndërmarrje kërkuan që të ndalen negociatat për marrëveshjen mes ...

?Z-Mobile: Politika të mbajë larg duart nga biznesi
Lidhur me seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës, ku është debatuar për Telekomin, Z-Mobile ka vlerësuar se kanë pasur pritjet që seanca e sotshme parlamentare do të shfrytëzohej për të gjetur një zgjidhje për të ...
Kosova Press | 14-May-2019 19:14
Lidhur me seancën e sotme të Kuvendit ët Kosovës, ku është debatuar për Telekomin, Z-Mobile ka vlerësuar se kanë pasur pritjet që seanca e sotshme parlamentare do të shfrytëzohej për të gjetur një zgjidhje për të ...

Reagojnë Devollët, e shënjestrojnë vetëm Albin Kurtin
Kompania Z-Mobile, për të cilën u tha sot në Kuvend se është dëmi më i madh që i është bërë Telekomit, ka dalë me një komunikatë pas seancës së jashtëzakonshme. Aty akuzojnë liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, se po ...
Arbresh | 14-May-2019 18:34
Kompania Z-Mobile, për të cilën u tha sot në Kuvend se është dëmi më i madh që i është bërë Telekomit, ka dalë me një komunikatë pas seancës së jashtëzakonshme. Aty akuzojnë liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, se po ...

Z-Mobile: Politika të mbajë larg duart nga biznesi
Indeks Online | 14-May-2019 18:26

Reagojnë Devollët, e shënjestrojnë vetëm Albin Kurtin
Kompania Z-Mobile, për të cilën u tha sot në Kuvend se është dëmi më i madh që i është bërë Telekomit, ka dalë me një komunikatë pas seancës së jashtëzakonshme. Aty akuzojnë liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, se po ...
Gazeta Express | 14-May-2019 18:22
Kompania Z-Mobile, për të cilën u tha sot në Kuvend se është dëmi më i madh që i është bërë Telekomit, ka dalë me një komunikatë pas seancës së jashtëzakonshme. Aty akuzojnë liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin, se po ...

Kryeministri hodhi akuza të forta mbi sindikatën e Telekomit, por merr një përgjigje nga kryesindikalisti
Kryeministri Ramush Haradinaj në fund të seancës së Kuvendit ku u diskutua për gjendjen në Telekomin e Kosovës, hodhi akuza të forta mbi sindikatën e kësaj ndërmarrje. Haradinaj tha se deri tash kanë ngrënë bashkë ...
InFokusi | 14-May-2019 17:03
Kryeministri Ramush Haradinaj në fund të seancës së Kuvendit ku u diskutua për gjendjen në Telekomin e Kosovës, hodhi akuza të forta mbi sindikatën e kësaj ndërmarrje. Haradinaj tha se deri tash kanë ngrënë bashkë ...

Debati për Telekomin, Haradinaj thotë se deri tash krejt kanë hangër bashkë
Në seancën ku u diskutua për gjendjen në Telekom, shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca i ka thënë kryeministrit të Kosovës se nuk ka vullnet që të ndalë kontratën me Z-Mobile.
Kosova Press | 14-May-2019 16:29
Në seancën ku u diskutua për gjendjen në Telekom, shefi i deputetëve të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca i ka thënë kryeministrit të Kosovës se nuk ka vullnet që të ndalë kontratën me Z-Mobile.

Përfundon pa rezultat seanca e jashtëzakonshme për Telekomin
Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë për këtë ...
Ina-Online | 14-May-2019 16:15
Kuvendi i Kosovës, pa rezultat i ka mbyllur punimet e seancës së sotme të jashtëzakonshme për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Pas përfundimit të debatit, mungesa e kuorumit pamundësoi votimin e një rezolutë për këtë ...

Haradinaj: Gjendja në Telekom nuk është e pashpresë
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për gjendjen në Telekomin e Kosovës ka thënë se është i vetëdijshëm për gjendjen problematike të vështirë në këtë ndërmarrje, por tha se ende ka shpresë, raporton ...
EkonomiaOnline | 14-May-2019 16:09
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për gjendjen në Telekomin e Kosovës ka thënë se është i vetëdijshëm për gjendjen problematike të vështirë në këtë ndërmarrje, por tha se ende ka shpresë, raporton ...

Selimi: Me krizën në Telekom u rrezikua edhe siguria kombëtare
Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë se seanca e sotme është thirrur për një kontratë të veçantë mes Telekomit dhe Z Mobile. “Seanca e sotme është thirrur për një kontratë të veçantë, për atë të Telekomit me Z ...
Arbresh | 14-May-2019 16:03
Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë se seanca e sotme është thirrur për një kontratë të veçantë mes Telekomit dhe Z Mobile. “Seanca e sotme është thirrur për një kontratë të veçantë, për atë të Telekomit me Z ...

?Haradinaj e pranon fajin për gjendjen në Telekom
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj thotë se është përgjegjës për gjendjen e Telekomi të Kosovës, që nga koha kur ka filluar mandatin si shef Qeverie, dhe se nuk i ik kësaj përgjegjësie. Megjithatë, ai tha se është ...
Kosova Press | 14-May-2019 15:47
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj thotë se është përgjegjës për gjendjen e Telekomi të Kosovës, që nga koha kur ka filluar mandatin si shef Qeverie, dhe se nuk i ik kësaj përgjegjësie. Megjithatë, ai tha se është ...

Rreth një miliard e gjysmë i ka kushtuar vetëm kabllo optike Telekomit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Shkumbin Demaliaj e ka quajtur prishje të hetimeve thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për gjendjen ne Telekom. Demaliaj ne fjalën e tij drejtuar deputetëve ka thënë se vetëm ...
Arbresh | 14-May-2019 15:45
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga AAK, Shkumbin Demaliaj e ka quajtur prishje të hetimeve thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për gjendjen ne Telekom. Demaliaj ne fjalën e tij drejtuar deputetëve ka thënë se vetëm ...

Selimi: Kontrata e Telekomit me Z- Mobile rrezikon sigurinë e vendit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se tendenca për t’u shpërqendruar nga fokusi i seancës është tendencë për të mbuluar skandalin që ka ndodhur me Telekomin e Kosovës me Z -Mobile.
Kosova Press | 14-May-2019 15:42
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi tha se tendenca për t’u shpërqendruar nga fokusi i seancës është tendencë për të mbuluar skandalin që ka ndodhur me Telekomin e Kosovës me Z -Mobile.

Përfundon senca për Telekomin
Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës për gjendjen në Telekom. Tema kryesore që përplasi deputetët e pozitës e të opozitës ishte kontrata e Telekomit me Z-Mobile. Në kohën kur deputetët debatuan për këtë çështje, ...
InFokusi | 14-May-2019 15:37
Ka përfunduar seanca e Kuvendit të Kosovës për gjendjen në Telekom. Tema kryesore që përplasi deputetët e pozitës e të opozitës ishte kontrata e Telekomit me Z-Mobile. Në kohën kur deputetët debatuan për këtë çështje, ...

Përfundon seanca e jashtëzakonshme për Telekomin e Kosovës
Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e cila është thirrur për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Me këtë rast deputetët kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në kontratën e lidhur mes Telekomit dhe Z-mobile, derisa kanë ...
Zeri | 14-May-2019 15:34
Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e cila është thirrur për gjendjen në Telekomin e Kosovës. Me këtë rast deputetët kanë shprehur pakënaqësitë e tyre në kontratën e lidhur mes Telekomit dhe Z-mobile, derisa kanë ...

Haradinaj: Devollët nuk janë fajtorë për gjendjen e Telekomit
Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka mbrojtur kompaninë Devolli duke thënë se ata nuk kanë faj për situatën e krijuar në Telekom. “Po e zamë çka ban private, s’jam avokat i kërkujt, ...
InFokusi | 14-May-2019 15:31
Kryeministri Ramush Haradinaj në fjalën e tij në Kuvendin e Kosovës, ka mbrojtur kompaninë Devolli duke thënë se ata nuk kanë faj për situatën e krijuar në Telekom. “Po e zamë çka ban private, s’jam avokat i kërkujt, ...

Konjufca-Haradinajt për rastin e Telekomit: Po i ikni drejtësisë
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën plenare ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës tha se qeveria Haradinaj është duke i ikur drejtësisë në lidhje me rastin e ...
Zeri | 14-May-2019 15:31
Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në seancën plenare ku po diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës tha se qeveria Haradinaj është duke i ikur drejtësisë në lidhje me rastin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved