ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 10:42

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.
Top Channel | 15-May-2019 16:38
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”
TIRANË Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe nëtetarja, ...
BalkanWeb | 15-May-2019 16:33
TIRANË Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe nëtetarja, ...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja, Zarife ...
Telegraf | 15-May-2019 17:05
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja, Zarife ...

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie
Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private, me 16 maj do ...
VizionPlus | 15-May-2019 16:51
Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private, me 16 maj do ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për 2 dëshmorët shqiptarë
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ...
TV Klan | 15-May-2019 19:33
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...
Telegrafi | 15-May-2019 16:53
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor Kombi”
Trupi i major Klodian Tanushit, i cili mbeti i vrarë në Letoni, është sjellë në Shqipëri ditën e sotme. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ...
Lapsi | 15-May-2019 16:58
Trupi i major Klodian Tanushit, i cili mbeti i vrarë në Letoni, është sjellë në Shqipëri ditën e sotme. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ...

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit, rënë në misionin e NATO-s në Letoni. Xhaçka, Kollçaku, familja dhe kolegë e presin në aeroport
Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne Aeroportin e ...
GazetaTema | 15-May-2019 13:32
Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne Aeroportin e ...

Nesër Ditë Zie Kombëtare
Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, mbërriti sot në Tiranë me nderimet më të larta ushtarake. Homazhet për do të zhvillohen ditën e enjte në Muzeun Historik ...
Lapsi | 15-May-2019 16:47
Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, mbërriti sot në Tiranë me nderimet më të larta ushtarake. Homazhet për do të zhvillohen ditën e enjte në Muzeun Historik ...

Video/ Momenti prekës kur major Tanushi nderohet nga shokët e tij
Nëpërpmjet një video prekëse në Facebook, ministrja Xhaçka ka treguar nderimin veçantë që Forca Tokësore i ka bërë major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. “Forca Tokësore nderon komandantin e ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Nëpërpmjet një video prekëse në Facebook, ministrja Xhaçka ka treguar nderimin veçantë që Forca Tokësore i ka bërë major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. “Forca Tokësore nderon komandantin e ...

Udhëtimi i fundit, mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit
TIRANË Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Rinas (2) Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 13:24
TIRANË Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Rinas (2) Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...

Djali i major Tanushit shkrehet në lot ndërsa merr titullin ‘Dëshmor i Atdheut’ për babain
Sot në Rinas ka mbërritur trupi i pajetë i Dëshmorit të Atdheut, major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Të pranishëm në Rinas kanë qenë ushtarakë, zyrtarë të Ministrisë ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Sot në Rinas ka mbërritur trupi i pajetë i Dëshmorit të Atdheut, major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Të pranishëm në Rinas kanë qenë ushtarakë, zyrtarë të Ministrisë ...

Qeveria shpall të enjten ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit
Në nderim të major Klodian Tanushit i rënë në krye të detyrës gjatë përmbushjes së misionit ushtarak jashtë vendit qeveria ka shpallur ditën e enjte, ditë zie kombëtare. Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike ...
ScanTv | 15-May-2019 19:12
Në nderim të major Klodian Tanushit i rënë në krye të detyrës gjatë përmbushjes së misionit ushtarak jashtë vendit qeveria ka shpallur ditën e enjte, ditë zie kombëtare. Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike ...

Major Tanushi që vdiq në Letoni shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare për të në Shqipëri
Dita e nesërme, datë 16 maj 2019, është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëntetarja ...
PortaliOnline | 15-May-2019 17:22
Dita e nesërme, datë 16 maj 2019, është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëntetarja ...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit
Ka mbërritur në atdhë mesditën e kësaj të mërkure trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Aeroplani ushtarak me ...
VizionPlus | 15-May-2019 13:32
Ka mbërritur në atdhë mesditën e kësaj të mërkure trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Aeroplani ushtarak me ...

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)
Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ...
Telegrafi | 15-May-2019 15:01
Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare në Shqipëri
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 17:11
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...

16 Maji ditë zie kombëtare
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare nga Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Nesër në të gjitha institucionet publike ...
ABCNews | 15-May-2019 16:35
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare nga Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Nesër në të gjitha institucionet publike ...

Klodian Tanushi shpallet ‘Dëshmor Kombi’,16 Maj ditë zie kombëtare
Trupi i Majorit Klodian Tusha është sjellë ditën e sotme në atdhe. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ‘Dëshmor Kombi’. Sipas këtij vendimi, ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 17:06
Trupi i Majorit Klodian Tusha është sjellë ditën e sotme në atdhe. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ‘Dëshmor Kombi’. Sipas këtij vendimi, ...

Major Tanushi “Dëshmor i Atdheut”, 16 Maji ditë zie kombëtare
Këshilli i Ministrave ka shpallur ditë zie kombëtare ditën e enjte 16 Maj 2019. Në nder të major Tanushit që humbi jetën gjatë misionit të NATO-s, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën e enjte në të gjitha ...
TV Klan | 15-May-2019 16:33
Këshilli i Ministrave ka shpallur ditë zie kombëtare ditën e enjte 16 Maj 2019. Në nder të major Tanushit që humbi jetën gjatë misionit të NATO-s, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën e enjte në të gjitha ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved