ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/07/2019 22:28

ANALIZA/ Pasuria nga Vefa Holding: Ja pse u shkarkua kreu i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda

ANALIZA/ Pasuria nga Vefa Holding: Ja pse u shkarkua kreu i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Fehmi Petku, i cili dështoi në të tre kriteret e ...
GazetaTema | 15-May-2019 17:30
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Fehmi Petku, i cili dështoi në të tre kriteret e ...

Skeda e pasurisë, kryebashkiakja e Roskovecit zotëron 1.5 mln $
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me burim kryesor të ardhurat ...
BalkanWeb | 15-May-2019 16:23
Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare të deklaruara në vlerën e 171.8 milionë lekëve [1.5 milion USD], me burim kryesor të ardhurat ...

Të ardhura multimilionëshe/ Kjo është kryebashkiakja më e pasur në Shqipëri
Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në zgjedhjet lokale të 21 qershorit 2015, ajo u shpall fituese me 52.45% të votave si ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 19:50
Majlinda Bufi hoqi dorë nga Kuvendi i Shqipërisë në vitin 2015 për të kandiduar për një mandat në krye të Bashkisë së Roskovecit. Në zgjedhjet lokale të 21 qershorit 2015, ajo u shpall fituese me 52.45% të votave si ...

Vetingu, përplasje për gjyqtarët e prokurorët
Që prej muajit shkurt të 2018-ës, e deri në 30 Prill të këtij viti, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kaluar në sitën e vetingut 141 subjekte rivlerësimi. Pas shqyrtimit të të trija kritereve, të pasurisë, ...
VizionPlus | 15-May-2019 13:32
Që prej muajit shkurt të 2018-ës, e deri në 30 Prill të këtij viti, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka kaluar në sitën e vetingut 141 subjekte rivlerësimi. Pas shqyrtimit të të trija kritereve, të pasurisë, ...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Adem Lala-kryetar i Bashkisë së Hasit
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku Adem Lala deklaron si shtesë pronësie vetëm dy automjete në 10 vjet, ndërkohë që rezulton me diferenca ...
Reporter | 15-May-2019 19:19
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku Adem Lala deklaron si shtesë pronësie vetëm dy automjete në 10 vjet, ndërkohë që rezulton me diferenca ...

Raporti i ILDPKPI/ 315 deputetë, kryebashkiakë dhe drejtorë janë referuar për afera korruptive, pastrim parash e përfitime të paligjshme
315 deputetë, kryebashkiakë e drejtorë, në 4 vitet e fundit, janë referuar te pastrimi i parave, prokuroria etj. Afera korruptive dhe përfitime të paligjshme të zyrtarëve, ILDKPKI referoi 53 raste, në 2018-n 315 zyrtarë ...
Telegraf | 15-May-2019 11:21
315 deputetë, kryebashkiakë e drejtorë, në 4 vitet e fundit, janë referuar te pastrimi i parave, prokuroria etj. Afera korruptive dhe përfitime të paligjshme të zyrtarëve, ILDKPKI referoi 53 raste, në 2018-n 315 zyrtarë ...

Pasuria nga Vefa Holding: pse u shkarkua kreu i Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit ...
Reporter | 15-May-2019 16:17
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shpallur vendimin duke dhënë arsyet përse votoi për shkarkimin nga detyra të kryetarit ...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Majlinda Bufi-kryetare e Bashkisë Roskovec
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare ...
Reporter | 15-May-2019 12:58
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiakja e Roskovecit, Majlinda Bufi rezulton një ndër politikanet lokale më të pasura në Shqipëri me asete familjare ...

Kreu i akuzës në Gjirokastër mori hua nga biznesmeni i denoncuar për ‘pastrim parash’
Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho u përball me pikëpyetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për pasurinë dhe për një marrëdhënie huaje me një biznesmen të denoncuar tre herë, por që në të tre ...
GazetaTema | 14-May-2019 09:21
Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho u përball me pikëpyetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për pasurinë dhe për një marrëdhënie huaje me një biznesmen të denoncuar tre herë, por që në të tre ...

Skeda e pasurisë së deklaruar – Bledjon Nallbati – kryetar i bashkisë Devoll
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryetari i bashkisë së Devollit, Bledjon Nallbati është nga të paktit të zgjedhur vendorë që ka shënuar rënie të pasurisë së ...
Reporter | 14-May-2019 12:37
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryetari i bashkisë së Devollit, Bledjon Nallbati është nga të paktit të zgjedhur vendorë që ka shënuar rënie të pasurisë së ...

Skeda e pasurisë së deklaruar-Basir Çupa-kryetar i Bashkisë së Klosit
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku i Klosit, Basir Çupa deklaron pasuri me vlerë 15.8 milionë lekë me burim kryesor nga biznesi, ndërkohë që të ...
Reporter | 14-May-2019 11:29
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Kryebashkiaku i Klosit, Basir Çupa deklaron pasuri me vlerë 15.8 milionë lekë me burim kryesor nga biznesi, ndërkohë që të ...

Raportimi i zyrtarëve, ILDKPKI referoi 53 raste në Prokurori, Tatime dhe tek pastrimi i parave
Në vitin 2018 u referuan pranë Prokurorisë, hetimit tatimor, policisë së Shtetit si dhe Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave të paktën 53 raste zyrtarësh të ndryshëm. Zyrtarët sipas të dhënave të ...
Monitor | 13-May-2019 23:03
Në vitin 2018 u referuan pranë Prokurorisë, hetimit tatimor, policisë së Shtetit si dhe Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave të paktën 53 raste zyrtarësh të ndryshëm. Zyrtarët sipas të dhënave të ...

Kreu i akuzës në Gjirokastër mori hua nga biznesmeni i denoncuar për ‘pastrim parash’
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho u përball me pikëpyetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për ...
Reporter | 13-May-2019 21:57
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastrës, Arben Pasho u përball me pikëpyetjet e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved