ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 11:33

Studentët e Skulpturës: Problem gjetja e modeleve nudo

Studentët e Skulpturës: Problem gjetja e modeleve nudo
Studentët e skulpturës paraqesin si shqetësim mungesën e modeleve nudo në departamentin e skulpturës. Ata thonë se shpesh modelet janë të mëdha në moshë, ndërkohë që për realizimin e tyre ata shpesh u duhet të ...
ABCNews | 15-May-2019 16:11
Studentët e skulpturës paraqesin si shqetësim mungesën e modeleve nudo në departamentin e skulpturës. Ata thonë se shpesh modelet janë të mëdha në moshë, ndërkohë që për realizimin e tyre ata shpesh u duhet të ...

Vetëm tre orë mësim në javë për skulpturën
A janë të mjaftueshme tre orë mësim në javë për të marrë gjithë dijen e nevojshme për studentët e skulpturës? Përgjigjen e gjejmë te ky prezantim në galerinë e Fakultetit të Arteve Pamore. Pedagogu dhe skulptori Arben ...
TV Klan | 15-May-2019 16:11
A janë të mjaftueshme tre orë mësim në javë për të marrë gjithë dijen e nevojshme për studentët e skulpturës? Përgjigjen e gjejmë te ky prezantim në galerinë e Fakultetit të Arteve Pamore. Pedagogu dhe skulptori Arben ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved