ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:30

FOTOT: “Të gjithë për Gjermani”, shqipëtarët bllokojnë ambasadën në Tiranë për të marrë një vizë

FOTOT: “Të gjithë për Gjermani”, shqipëtarët bllokojnë ambasadën në Tiranë për të marrë një vizë
Gjithnjë e më tepër, shqiptarët po synojnë që të emigrojnë drejt gjermanisë. Gazeta “TemA” po përcjell disa fotografi nga gjendja aktuale para godinës së ambasadës gjermane në Tiranë, ku dhjetëra qytetarë presin për të ...
GazetaTema | 15-May-2019 17:11
Gjithnjë e më tepër, shqiptarët po synojnë që të emigrojnë drejt gjermanisë. Gazeta “TemA” po përcjell disa fotografi nga gjendja aktuale para godinës së ambasadës gjermane në Tiranë, ku dhjetëra qytetarë presin për të ...

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku
Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil duhet të largohen sa më shpejt përmes transportit komercial, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Ndërkohë, ushtritë gjermane dhe holandeze kanë pezulluar trajnimin e ...
Lajminet | 15-May-2019 19:58
Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil duhet të largohen sa më shpejt përmes transportit komercial, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova. Ndërkohë, ushtritë gjermane dhe holandeze kanë pezulluar trajnimin e ...

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku
Departamenti i Shtetit Amerikan ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku, në mes të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil ...
Klan Kosova | 15-May-2019 19:44
Departamenti i Shtetit Amerikan ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku, në mes të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata në Irbil ...

SHBA evakuon personelin e ambasadës së saj në Irak
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin e ambasadës amerikane në Baghdad dhe të konsullatës në Erbil të lënë Irakun. Lajmin e bën me dije në një njoftim në Facebook ambasada amerikane, duke shtuar që ...
BalkanWeb | 15-May-2019 15:37
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin e ambasadës amerikane në Baghdad dhe të konsullatës në Erbil të lënë Irakun. Lajmin e bën me dije në një njoftim në Facebook ambasada amerikane, duke shtuar që ...

Kongresi amerikan kërkon informacione lidhur me Iranin
Disa burime të agjencisë së lajmeve, Associated Press kanë thënë të mërkurën se liderët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit kanë kërkuar që të informohen nga administrata. Një gjë e tillë është planifikuar të ndodhë ...
Lajminet | 15-May-2019 18:50
Disa burime të agjencisë së lajmeve, Associated Press kanë thënë të mërkurën se liderët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit kanë kërkuar që të informohen nga administrata. Një gjë e tillë është planifikuar të ndodhë ...

Kongresi amerikan kërkon informacione lidhur me Iranin
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 18:42
Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump kundrejt ...

DASH urdhëron largimin e punonjësve diplomatikë nga Iraku
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar largimin e punonjësve të tij jo-emergjentë nga Iraku, ndërsa tensionet mes SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Irani, vijojnë të shënojnë rritje. Stafi i Ambasadës në Bagdad, si ...
RTSH | 15-May-2019 18:17
Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar largimin e punonjësve të tij jo-emergjentë nga Iraku, ndërsa tensionet mes SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Irani, vijojnë të shënojnë rritje. Stafi i Ambasadës në Bagdad, si ...

Tensioni në rritje: SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. ...
GazetaTema | 15-May-2019 15:35
Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave në Irak. ...

Gjermania pezulloi misionin ushtarak të trajnimit në Irak
Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton AA. Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin, zëdhënësi i Ministrisë së ...
Shenja | 15-May-2019 18:15
Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton AA. Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin, zëdhënësi i Ministrisë së ...

SHBA largon stafin “jo të domosdoshëm” nga Iraku
Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka thënë përmes një ...
Shenja | 15-May-2019 18:12
Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka thënë përmes një ...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...
Arbresh | 15-May-2019 18:05
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...
Shenja | 15-May-2019 17:58
Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje paqësore, ...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...
Alsat-M | 15-May-2019 17:11
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale. Personeli i ...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale.
Kosova Press | 15-May-2019 16:55
Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale.

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku
Qeveria e SHBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti, tha Ambasada ...
TetovaSot | 15-May-2019 16:44
Qeveria e SHBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti, tha Ambasada ...

Shtetet e Bashkuara tërheqin stafin joemergjent nga Iraku
Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku në kohën e rritjes së tensioneve mes ShBA-së dhe vendit fqinj të Irakut, Iranit. Sipas këtij vendimi, ...
Gazeta Express | 15-May-2019 16:26
Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku në kohën e rritjes së tensioneve mes ShBA-së dhe vendit fqinj të Irakut, Iranit. Sipas këtij vendimi, ...

Holanda bashkohet me Gjermaninë në ndalimin e misionit në Irak për shkak të sigurisë
Holanda ka ndjekur Gjermaninë në pezullimin e misionit të saj në Irak mes rritjes së tensioneve midis SHBA dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Holanda vendosi të ndalë misionin që i dha ndihmë autoriteteve irakiane për shkak ...
Arbresh | 15-May-2019 16:03
Holanda ka ndjekur Gjermaninë në pezullimin e misionit të saj në Irak mes rritjes së tensioneve midis SHBA dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Holanda vendosi të ndalë misionin që i dha ndihmë autoriteteve irakiane për shkak ...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Iran
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...
Koha.mk | 15-May-2019 14:47
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Irak
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Irakut. Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 13:56
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Irakut. Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Iran
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...
Klan Kosova | 15-May-2019 13:55
Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit nga ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved