ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:03

Josa: Do të jetë vështirë ndaj Feronikelit

Josa: Do të jetë vështirë ndaj Feronikelit
Falë fitores ndaj Trepçës ’89, Prishtina vazhdon të jetë në garë për titull në Ipko Supërligën e Kosovës dhe trofeun do ta kërkojë në javën finale kundër Feronikelit. Kryeqytetasit janë dy pikë prapa liderit, ashtu që ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:43
Falë fitores ndaj Trepçës ’89, Prishtina vazhdon të jetë në garë për titull në Ipko Supërligën e Kosovës dhe trofeun do ta kërkojë në javën finale kundër Feronikelit. Kryeqytetasit janë dy pikë prapa liderit, ashtu që ...

Batatina: Llapi do ta kërkojë titullin në sezonin e ri
Pas humbjes nga Feronikeli, Llapi ka mbetur edhe matematikisht jashtë garës për titullin e Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Tahir Batatinës pësoi (1-3) para tifozëve në stadiumin “Zahir Pajziti”, mirëpo ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:33
Pas humbjes nga Feronikeli, Llapi ka mbetur edhe matematikisht jashtë garës për titullin e Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Tahir Batatinës pësoi (1-3) para tifozëve në stadiumin “Zahir Pajziti”, mirëpo ...

Pas epërsisë që krijoi ndaj Llapit, Feronikeli nisi të mendonte për përballjen ndaj Prishtinës
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, e ka komentuar ndeshjen kundër Llapit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Strategu që drejton liderin e Ipko Superligës ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:19
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, e ka komentuar ndeshjen kundër Llapit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Strategu që drejton liderin e Ipko Superligës ...

Renditja e IPKO Superligës pas javës së 32-të – titulli i kampionit vendoset në Drenas, Trepça ’89 e Gjilani me shumë gjasa në barazh
Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për kampionin e ri të ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:35
Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për kampionin e ri të ...

Ramiz Lladrovci pas fitores ndaj Llapit ‘kërcënon’ Prishtinën
Pas fitores se Feronikelit ndaj Llapit me rezultat 3-1 ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, shkruan Gazeta inFokus. Lladrovci i ka falënderuar llapjanët për lojë korrekte, ka përgëzuar ...
InFokusi | 15-May-2019 21:28
Pas fitores se Feronikelit ndaj Llapit me rezultat 3-1 ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, shkruan Gazeta inFokus. Lladrovci i ka falënderuar llapjanët për lojë korrekte, ka përgëzuar ...

Zëdhënësi i Prishtinës: Na e nguli thikën Llapi i Fadil Vokrrit!
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...
InFokusi | 15-May-2019 21:16
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...

Mësohet data dhe ora e finales mes Feronikelit dhe Prishtinës
Edicioni 2018/19 i Ipko Superligës Kosovës, një sezon i nxehtë dhe shumë interesant, do ta mësojë kampionin e vet vetëm në ditën finale të tij, me Feronikelin dhe Prishtinën protagonistë. Pas 32 xhirove rraskapitëse dhe ...
Gazeta Express | 15-May-2019 21:03
Edicioni 2018/19 i Ipko Superligës Kosovës, një sezon i nxehtë dhe shumë interesant, do ta mësojë kampionin e vet vetëm në ditën finale të tij, me Feronikelin dhe Prishtinën protagonistë. Pas 32 xhirove rraskapitëse dhe ...

Trepça’89 – Vëllaznimi, dueli i parë i barazhit?!
Guilherme Arana i është ofruar Milanit, sipas raporteve të UOL Esporte. Braziliani iu bashkua Sevilla-s verën e kaluar, por ka arritur të bëjë vetëm nëntë paraqitje në të gjithë kompeticionet. Agjenti i tij Leonardo ...
GazetaBlic | 15-May-2019 21:03
Guilherme Arana i është ofruar Milanit, sipas raporteve të UOL Esporte. Braziliani iu bashkua Sevilla-s verën e kaluar, por ka arritur të bëjë vetëm nëntë paraqitje në të gjithë kompeticionet. Agjenti i tij Leonardo ...

Flamurtari fiton në udhëtim te Drita, shumë pranë që të sigurojë mbijetesën
Flamurtari ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës (2-1) në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në përpjekje për t’iu shmangur barazhit për rënie nga elita e futbollit të Kosovës. Klajdi Burba shënoi për ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:08
Flamurtari ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës (2-1) në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në përpjekje për t’iu shmangur barazhit për rënie nga elita e futbollit të Kosovës. Klajdi Burba shënoi për ...

20:58 Statusi i frikshëm i zëdhënësit të Prishtinës: Na e nguli thikën Llapi i Fadil Vokrrit! Prishtina ka mposhtur Trepçën...
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1:3. ...
Kosova Sot | 15-May-2019 21:01
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1:3. ...

Zbulohet orari i javës së fundit në Superligë, ja kur zhvillohet “finalja” Feronikeli – Prishtina
Pas përfundimit të javës së 31-të, është zbuluar edhe orari i javës së fundit të elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Të gjitha ndeshjet zhvillohet të dielën nga ora 16:00, përfshirë këtu edhe ndeshjen ...
InFokusi | 15-May-2019 20:58
Pas përfundimit të javës së 31-të, është zbuluar edhe orari i javës së fundit të elitës së futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus. Të gjitha ndeshjet zhvillohet të dielën nga ora 16:00, përfshirë këtu edhe ndeshjen ...

ZYRTARE: Ja kur zhvillohet ‘finalja’ Feronikeli – Prishtina
‘Finalja’ e madhe mes Feronikelit dhe Prishtinës që do të përcaktojë kampionin e Kosovës, luhet ditën e diel, me fillim nga ora 16:00. Skuadra nga Drenasi përveç avantazhit të terrenit, ka edhe dy pikë më shumë se ...
Lajminet | 15-May-2019 20:40
‘Finalja’ e madhe mes Feronikelit dhe Prishtinës që do të përcaktojë kampionin e Kosovës, luhet ditën e diel, me fillim nga ora 16:00. Skuadra nga Drenasi përveç avantazhit të terrenit, ka edhe dy pikë më shumë se ...

Prishtina fiton ndaj 89-shit, siguron ndeshjen e madhe për titull
Prishtina ka arritur që ta mposht në shtëpi edhe Trepçën ’89 me rezultat 3-0. Kryeqytetasit ishte më të mirë se sa mysafirët duke krijuar disa raste në pjesën e parë. Ishte Gauthier Mankenda që rrezikoi dy herë portën e ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:08
Prishtina ka arritur që ta mposht në shtëpi edhe Trepçën ’89 me rezultat 3-0. Kryeqytetasit ishte më të mirë se sa mysafirët duke krijuar disa raste në pjesën e parë. Ishte Gauthier Mankenda që rrezikoi dy herë portën e ...

Statusi i turpshëm i zëdhënësit të Prishtinës: Na e nguli thikën Llapi i Fadil Vokrrit!
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...
Albportali | 15-May-2019 20:36
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...

Orari i xhiros së fundit në Superligë, kur zhvillohet ndeshja e titullit Feronikeli - Prishtina
Është zbuluar orari i javë së fundit të IPKO Superligës. Të gjitha ndeshjet do të luhen të dielën, duke filluar nga ora 16:00. Finalja e kampionatit është mes Feronikelit e Prishtinës, shkruan zeri.info. IPKO Superliga ...
Zeri | 15-May-2019 20:33
Është zbuluar orari i javë së fundit të IPKO Superligës. Të gjitha ndeshjet do të luhen të dielën, duke filluar nga ora 16:00. Finalja e kampionatit është mes Feronikelit e Prishtinës, shkruan zeri.info. IPKO Superliga ...

Katër ndeshje tri kurdisje në Kosovë, “marre, marre” Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër...
Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër takimet, tri të tilla ...
Kosova Sot | 15-May-2019 19:58
Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër takimet, tri të tilla ...

Statusi i turpshëm i zëdhënësit të Prishtinës: Na e nguli thikën Llapi i Fadil Vokrrit!
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...
Indeks Online | 15-May-2019 19:56
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...

Josa shokon me deklaratën për Feronikelin para finales së madhe
Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin e Kosovës në futboll. ...
InFokusi | 15-May-2019 19:52
Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin e Kosovës në futboll. ...

Drenica dhe Ballkani barazim që iu konvenon të dyja palëve
Drenica dhe Ballkani kanë arritur të barazojnë mes vete 1-1, duke e lënë çështjen e mbijetesës hapur për ndeshjen e fundit. Drenicasit e nisin takimin më mirë duke krijuar disa raste pran porte. Goli i parë erdhi nga ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:05
Drenica dhe Ballkani kanë arritur të barazojnë mes vete 1-1, duke e lënë çështjen e mbijetesës hapur për ndeshjen e fundit. Drenicasit e nisin takimin më mirë duke krijuar disa raste pran porte. Goli i parë erdhi nga ...

Shumë tifozë të Llapit e lëshuan stadiumin: E akuzojnë Batatinën për lëshim të ndeshjes
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...
InFokusi | 15-May-2019 19:33
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved