ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2019 07:11

Qeveria aktivizon sërish promotorët ekonomikë

Qeveria aktivizon sërish promotorët ekonomikë
Mërgimtarët e rinj do të mund të konkurrojnë për promotorë ekonomik të vendit tonë, në tre zyrat në botë që planifikon ti hapë qeveria. Zëvendëskryeministri Koço Angjushev tha se tani pas përfundimit të zgjedhjeve do të ...
Alsat-M | 15-May-2019 15:43
Mërgimtarët e rinj do të mund të konkurrojnë për promotorë ekonomik të vendit tonë, në tre zyrat në botë që planifikon ti hapë qeveria. Zëvendëskryeministri Koço Angjushev tha se tani pas përfundimit të zgjedhjeve do të ...

Angjushev: Edhe të rinjtë që kanë ikur nga vendi do të mund të konkurrojnë si promotorë ekonomik
“Të rinjtë e shpërngulur nga vendi dhe të shkolluar jashtë, do të mund të jenë disa nga promotorët potencial ekonomikë në tre zyrat për tërheqjen e investimeve të huaja dhe promovimin e mundësive për biznes në Maqedoni, ...
Arbresh | 15-May-2019 15:01
“Të rinjtë e shpërngulur nga vendi dhe të shkolluar jashtë, do të mund të jenë disa nga promotorët potencial ekonomikë në tre zyrat për tërheqjen e investimeve të huaja dhe promovimin e mundësive për biznes në Maqedoni, ...

Angjushev: Edhe të rinjtë që kanë ikur nga vendi do të mund të konkurrojnë si promotorë ekonomik
“Të rinjtë e shpërngulur nga vendi dhe të shkolluar jashtë, do të mund të jenë disa nga promotorët potencial ekonomikë në tre zyrat për tërheqjen e investimeve të huaja dhe promovimin e mundësive për biznes në Maqedoni, ...
Telegrafi | 15-May-2019 14:47
“Të rinjtë e shpërngulur nga vendi dhe të shkolluar jashtë, do të mund të jenë disa nga promotorët potencial ekonomikë në tre zyrat për tërheqjen e investimeve të huaja dhe promovimin e mundësive për biznes në Maqedoni, ...

Kompanitë në Maqedoni: Kemi nevojë për 180 mijë punëtorë
Ka marrë fund kohë e investimeve të huaja kur punësimet bëheshin në mënyrë masive. Në tregun e punës nuk ka më punëtorë me kualifikim të ulët, të cilët lehtë mund të punësohen si në kompanitë që vinin në vend deri më ...
Monitor | 15-May-2019 11:47
Ka marrë fund kohë e investimeve të huaja kur punësimet bëheshin në mënyrë masive. Në tregun e punës nuk ka më punëtorë me kualifikim të ulët, të cilët lehtë mund të punësohen si në kompanitë që vinin në vend deri më ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved