ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 23:22

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...
BalkanWeb | 15-May-2019 19:58
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...
VizionPlus | 15-May-2019 09:52
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...

SHBA- Rusi angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve
Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy superfuqive. “Secili nga ...
GazetaTema | 14-May-2019 22:29
Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy superfuqive. “Secili nga ...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...
Shenja | 15-May-2019 19:40
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni, transmeton REL. Trump ...
Portalb | 15-May-2019 18:50
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni, transmeton REL. Trump ...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 17:38
Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump ka thënë më 14 ...

Pompeo takon Putin: Rusia të mos ndërhyjë më në zgjedhje
Vizitën e tij në Rusi, sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo e shfrytëzoi për t’i dërguar një mesazh të qartë Moskës. “Ia bëra të qartë ministrit Lavrov, që ndërhyrja në zgjedhjet amerikane është e papranueshme. Nëse ...
TV Klan | 15-May-2019 00:07
Vizitën e tij në Rusi, sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo e shfrytëzoi për t’i dërguar një mesazh të qartë Moskës. “Ia bëra të qartë ministrit Lavrov, që ndërhyrja në zgjedhjet amerikane është e papranueshme. Nëse ...

Sek. Pompeo mbi marrëdhëniet SHBA-Rusi
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë, pasi u takua me homologun e tij rus Sergej Lavrov dhe Presidentin Vladimir Putin në Soçi ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 17:20
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë, pasi u takua me homologun e tij rus Sergej Lavrov dhe Presidentin Vladimir Putin në Soçi ...

SHBA-Rusi, Pompeo në Moskë: Jo ndërhyrje në zgjedhje
Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Por pavarësisht porosive reciproke, palët janë shprehur në favor ...
ABCNews | 14-May-2019 23:55
Në vizitën e parë në Rusi si sekretar Shteti, Majk Pompeo i ka bërë thirrje Kremlinit që të mos përzihet në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm. Por pavarësisht porosive reciproke, palët janë shprehur në favor ...

Pompeo-Putinit: Mos na u përzieni në zgjedhjet presidenciale të 2020-ës
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar për ...
Koha.mk | 15-May-2019 12:22
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar për ...

Pompeo-Putinit: Mos na u përzieni në zgjedhjet presidenciale të 2020-ës
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar për ...
Klan Kosova | 15-May-2019 11:27
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar për ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot, pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...
RTSH | 15-May-2019 09:33
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot, pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 09:01
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...

ShBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 08:49
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do ...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim
Pra ata ulen të flasin me njëri-tjetrin. Mos do të thotë kjo, se punët nuk janë aq keq? Në funksionin e kryediplomatit të SHBA, Mike Pompeo viziton për herë të parë Rusinë. Dhe takon menjëherë presidentin Putin në ...
VizionPlus | 14-May-2019 21:08
Pra ata ulen të flasin me njëri-tjetrin. Mos do të thotë kjo, se punët nuk janë aq keq? Në funksionin e kryediplomatit të SHBA, Mike Pompeo viziton për herë të parë Rusinë. Dhe takon menjëherë presidentin Putin në ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...
Ina-Online | 15-May-2019 02:10
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...

SHBA: Mund të bashkëpunojmë me Rusinë, paçka mospajtimeve
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit, Pompeo tha se ...
BalkanWeb | 14-May-2019 19:24
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit, Pompeo tha se ...

Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë
Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus të Punëve të ...
Arbresh | 14-May-2019 23:15
Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus të Punëve të ...

Pompeo kërkon që Rusia të mos e përkrahë më Maduron
Soçi, 14 maj – Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, sot në Soçi i kërkoi Rusisë t’i japë fund mbështetjes së presidentit të Venezuelës, Nikolas Maduro. Në një konferencë të përbashkët shtypi me Ministrin e Jashtëm ...
Koha.mk | 14-May-2019 22:59
Soçi, 14 maj – Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, sot në Soçi i kërkoi Rusisë t’i japë fund mbështetjes së presidentit të Venezuelës, Nikolas Maduro. Në një konferencë të përbashkët shtypi me Ministrin e Jashtëm ...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...
Alsat-M | 14-May-2019 22:57
Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy fuqive rivalë. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved