ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 20:52

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...
Zeri | 15-May-2019 15:37
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...

Limaj: Eksporti është rritur pas ndalimit të importit për lëndën e parë të drurit
Zvëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, së bashku me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, kanë vizituar fabrikën e mobileve “Elnor”, në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Limaj tha se kjo vizitë po ...
Klan Kosova | 15-May-2019 14:47
Zvëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, së bashku me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, kanë vizituar fabrikën e mobileve “Elnor”, në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Limaj tha se kjo vizitë po ...

Limaj e Shala: Kompanitë po ia shohin hairin vendimit për ndalimin e eksportimit të drurit jashtë vendit
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 14:33
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...

Limaj e Shala zotohen për mbëshetje të prodhuesve vendorë
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 14:09
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë ...

Limaj: Në Kosovë ka punë - video
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, deklaroi se vendimi i Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera do të ndikojë në të ...
Kosova Press | 15-May-2019 14:09
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, deklaroi se vendimi i Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera do të ndikojë në të ...

Limaj e Shala vizitojnë “Elnor”, zotohen për mbështetje të prodhuesve vendorë
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë ...
Kosova Press | 15-May-2019 13:55
Pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drunore si lëndë e papërpunuar nga Kosova në drejtim të vendeve tjera, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë ...

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...
Arbresh | 15-May-2019 13:48
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drunore
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...
InFokusi | 15-May-2019 13:45
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...

Limaj e Shala: Kompanitë po ia shohin hairin vendimit për ndalimin e eksportimit të drurit jashtë vendit
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...
Gazeta Express | 15-May-2019 13:45
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...

Përpunuesit e drurit vlerësojnë vendimin e ministrit Shala për ndalimin e eksportit të masës drusore
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...
Indeks Online | 15-May-2019 13:35
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, bashkë me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, kanë vizituar kompaninë e prodhimit të mobileve “Elnor” për të parë nga afër impaktin e vendimit të fundit që ndalon ...

Pas ndalimit të importit, rritet eksporti i lëndës së parë të drurit
Limaj tha se kjo vizitë po shërben për të parë efektin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e lëndës së parë të drurit. “Sot erdhëm për të vizituar drejtuesit e kompanisë, ishte edhe një shkas i vizitës pas ...
Lajminet | 15-May-2019 13:24
Limaj tha se kjo vizitë po shërben për të parë efektin e vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e lëndës së parë të drurit. “Sot erdhëm për të vizituar drejtuesit e kompanisë, ishte edhe një shkas i vizitës pas ...

Limaj e Shala të kënaqur që kompanitë po ia shohin hairin vendimit për ndalimin e eksportimit të drurit jashtë vendit
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...
Indeks Online | 15-May-2019 13:06
Fabrikat dhe kompanitë të cilat merren me përpunimin e produkteve nga druri po ia shohin hairin vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndalimin e eksportimit të masës drurore si lëndë e papërpunuar nga Kosova. Kështu u bë ...

Limaj e Shala vizitojnë fabrikën e mobileve ‘Elnor’
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala po vizitojnë fabrikën e mobileve “Elnor’.
Kosova Press | 15-May-2019 11:50
Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala po vizitojnë fabrikën e mobileve “Elnor’.

Ministri Shala: Koha që problemet e eksporteve kosovare në Maqedoni të Veriut të eliminohen
Ministri shala e njoftoi ambasadorin për ankesat e bizneseve nga të dyja anët dhe po ashtu për barrierat që bizneset kosovare kanë gjatë eksportit në Maqedoninë e Veriut. “Mora zotimin nga ambasadori që këto barriera jo ...
Lajminet | 14-May-2019 16:13
Ministri shala e njoftoi ambasadorin për ankesat e bizneseve nga të dyja anët dhe po ashtu për barrierat që bizneset kosovare kanë gjatë eksportit në Maqedoninë e Veriut. “Mora zotimin nga ambasadori që këto barriera jo ...

Ministri Shala: Koha që problemet e eksporteve kosovare në Maqedoni të Veriut të eliminohen
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me Ushtruesin e Detyrës së ambasadorit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...
Gazeta Monitor | 14-May-2019 15:55
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me Ushtruesin e Detyrës së ambasadorit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...

Shala: Të eliminohen barrierat tregtare mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...
Ina-Online | 14-May-2019 15:43
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...

Dy receta për gjumë të rehatshëm
Duke pasur përpara vetë diçka për të ngrënë përpara se të flini është gjithmonë shumë joshëse, por sigurisht që nuk është gjëja më e mirë që mund të bëni për trupin tuaj. Natyrisht, ka një pije e cila të ju ndihmojë dhe ...
Albportali | 14-May-2019 15:19
Duke pasur përpara vetë diçka për të ngrënë përpara se të flini është gjithmonë shumë joshëse, por sigurisht që nuk është gjëja më e mirë që mund të bëni për trupin tuaj. Natyrisht, ka një pije e cila të ju ndihmojë dhe ...

Ministri Shala: Koha që problemet e eksporteve kosovare në Maqedoni të Veriut të eliminohen
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me Ushtruesin e Detyrës së ambasadorit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...
Albportali | 14-May-2019 14:18
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me Ushtruesin e Detyrës së ambasadorit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...

Shala: Koha që problemet e eksporteve kosovare në Maqedoni të Veriut të eliminohen
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja shteteve dhe ...
Gazeta Observer | 14-May-2019 14:15
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja shteteve dhe ...

Shala: Të eliminohen barrierat tregtare mes Kosovës dhe Maqedonisë
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...
Alsat-M | 14-May-2019 14:12
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala ka zhvilluar një takim me ushtruesin e detyrës së ambasadorit të Maqedonisë së Veriut në Kosovë, Rexhep Saliu, që u diskutua për marrëdhëniet në mes të dyja ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved