ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 20:52

Përfundon komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq, provohen 31 shkeljet e Thaçit

Përfundon komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq, provohen 31 shkeljet e Thaçit
Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e posaçme ...
Telegraf | 15-May-2019 21:03
Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e posaçme ...

“Gylenistët i dorëzoi Thaci”/ Raporti hetimor: Presidenti dha urdhër
Komisioni hetimor parlamentar i kuvendit të Kosovës, i ngritur për të hedhur dritë mbi dëbimin e gjashtë shtetasve turq, bëri përgjegjës presidentin e vendit Hashim Thaçi për këtë episod.
Top Channel | 15-May-2019 15:37
Komisioni hetimor parlamentar i kuvendit të Kosovës, i ngritur për të hedhur dritë mbi dëbimin e gjashtë shtetasve turq, bëri përgjegjës presidentin e vendit Hashim Thaçi për këtë episod.

Turqit, komisioni përfundon raportin (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi u cilësua nga kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e shtetasve turq si përgjegjësi kryesor për largimin e tyre. Mirëpo, ky konstatim i Xhelal Sveqlës nuk është përfshirë në raportin ...
Klan Kosova | 15-May-2019 20:24
Presidenti Hashim Thaçi u cilësua nga kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbimin e shtetasve turq si përgjegjësi kryesor për largimin e tyre. Mirëpo, ky konstatim i Xhelal Sveqlës nuk është përfshirë në raportin ...

E përfundoi raportin komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq Kosova
Prishtinë, 15 maj 2019 – Kryesuesi i këtij komisioni, Xhelal Sveçla, tha se komisioni ka konstatuar dhjetëra shkelje nga institucionet e vendit ndërsa, sipas tij, urdhrin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq e ka dhënë ...
Illyriapress | 15-May-2019 20:15
Prishtinë, 15 maj 2019 – Kryesuesi i këtij komisioni, Xhelal Sveçla, tha se komisioni ka konstatuar dhjetëra shkelje nga institucionet e vendit ndërsa, sipas tij, urdhrin për dëbimin e gjashtë shtetasve turq e ka dhënë ...

Dëbimi i 6 shtetasve turq nga Kosova
Pas dhjetë muajsh punë, komisioni parlamentar për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova ka miratuar raportin ku saktësohen 31 shkelje. Ndërsa përmendet fakti se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka dhënë dëshmi që vërteton ose ...
TV Klan | 15-May-2019 15:52
Pas dhjetë muajsh punë, komisioni parlamentar për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova ka miratuar raportin ku saktësohen 31 shkelje. Ndërsa përmendet fakti se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka dhënë dëshmi që vërteton ose ...

Kosovë, komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq përfundon raportin
Në Kosovë komisioni parlamentar për hetimin e operacionit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi projekt raportin mbi këtë operacion duke bërë thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 19:52
Në Kosovë komisioni parlamentar për hetimin e operacionit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi projekt raportin mbi këtë operacion duke bërë thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e ...

Detaje të padëgjuara: Si e kishin organizuar dhe ekzekutuar AKI dhe Policia planin për dëbimin e turqve
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...
Zeri | 15-May-2019 18:22
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...

Komisioni Parlamentar miraton raportin për dëbimin e shtetasve turq
Pas dhjetë muajsh punë, komisioni parlamentar për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova ka miratuar raportin ku saktësohen 31 shkelje. Ndërsa përmendet fakti se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka dhënë dëshmi që vërteton ose ...
ABCNews | 15-May-2019 15:34
Pas dhjetë muajsh punë, komisioni parlamentar për dëbimin e shtetasve turq nga Kosova ka miratuar raportin ku saktësohen 31 shkelje. Ndërsa përmendet fakti se Presidenti Hashim Thaçi nuk ka dhënë dëshmi që vërteton ose ...

Detaje të padëgjuara: Si e kishin organizuar dhe ekzekutuar AKI dhe Policia planin për dëbimin e gylenistëve
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...
InFokusi | 15-May-2019 17:51
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...

Në Kosovë kërkohet hetimi i Thaçit
Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i siguruar nga Gazeta Express, saktëson 31 ...
Gazeta55 | 15-May-2019 17:36
Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i siguruar nga Gazeta Express, saktëson 31 ...

Komisioni parlamentar kërkon të hetohet presidenti rreth rastit të gylenistëve
Deklaratat që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i bëri në komisionin parlamentar për hetim të deportimit të gjashtë shtetasve turq, e shpëtuan atë nga raporti që u finalizua sot nga deputetët. Mospërgjigja e tij në ...
PortaliOnline | 15-May-2019 17:36
Deklaratat që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i bëri në komisionin parlamentar për hetim të deportimit të gjashtë shtetasve turq, e shpëtuan atë nga raporti që u finalizua sot nga deputetët. Mospërgjigja e tij në ...

Detaje të padëgjuara: Si e kishin organizuar dhe ekzekutuar AKI dhe Policia planin për dëbimin e gylenistëve
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:22
Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtonin autoritetet e vendit. Disa kishin provuan të iknin nga polica, disa rezistuan, e dikush edhe u ...

Ekskluzive: Ky është raporti përfundimtar për gylenistët – Komisioni kërkon të hetohet Presidenti
Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i siguruar nga Gazeta Express, saktëson 31 ...
Gazeta Express | 15-May-2019 13:14
Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq. Dokumenti që ka më shumë se 80 faqe, i siguruar nga Gazeta Express, saktëson 31 ...

Kosovë, komisioni hetimor për dëbimin e shtetasve turq përfundoi raportin
Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e posaçme ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 12:55
Komisioni parlamentar që po heton operacionin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, një vit më parë, miratoi të mërkurën projekt raportin mbi operacionin dhe bëri thirrje që çështja të trajtohet nga prokuroria e posaçme ...

Komisioni hetimor e bën përgjegjës presidentin për dëbimin e ‘gylenistëve’
Komisioni hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq e bënë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçin, për dëbimin e shtetasve turq. Të mërkurën, komisioni ka miratuar raportin që ...
TetovaSot | 15-May-2019 12:27
Komisioni hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq e bënë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçin, për dëbimin e shtetasve turq. Të mërkurën, komisioni ka miratuar raportin që ...

Raporti i Komisionit për dëbimin e turqve dërgohet në Kuvend
Pas miratimit të raportit të Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal Sveçla dhe Driton Selmanaj njoftuan se tashmë ...
Telegrafi | 15-May-2019 10:18
Pas miratimit të raportit të Komisionit hetimor parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, deputetët dhe anëtarët e këtij komisioni, Xhelal Sveçla dhe Driton Selmanaj njoftuan se tashmë ...

Komisioni hetimor e bën përgjegjës presidentin për dëbimin e ‘gylenistëve’
Komisioni hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq e bënë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçin, për dëbimin e shtetasve turq.
Kosova Press | 15-May-2019 11:39
Komisioni hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq e bënë përgjegjës presidentin e vendit, Hashim Thaçin, për dëbimin e shtetasve turq.

Komisioni i Kuvendit fton Prokurorinë Speciale të hetojë rastin e dëbimit të shtetasve turq
Komisioni Hetimor Parlamentar i Kuvendit të Kosovës, për rastin e dëbimit të shtetasve turq, ka miratuar të mërkurën draft raportin e tij. Komisioni i cili ishte funksionalizuar në korrik të vitit të kaluar, për të ...
Arbresh | 15-May-2019 11:32
Komisioni Hetimor Parlamentar i Kuvendit të Kosovës, për rastin e dëbimit të shtetasve turq, ka miratuar të mërkurën draft raportin e tij. Komisioni i cili ishte funksionalizuar në korrik të vitit të kaluar, për të ...

Komisioni i Kuvendit fton Prokurorinë Speciale të hetojë rastin e dëbimit të shtetasve turq
Komisioni Hetimor Parlamentar i Kuvendit të Kosovës, për rastin e dëbimit të shtetasve turq, ka miratuar të mërkurën draft raportin e tij. Komisioni i cili ishte funksionalizuar në korrik të vitit të kaluar, për të ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 11:07
Komisioni Hetimor Parlamentar i Kuvendit të Kosovës, për rastin e dëbimit të shtetasve turq, ka miratuar të mërkurën draft raportin e tij. Komisioni i cili ishte funksionalizuar në korrik të vitit të kaluar, për të ...

Komisioni Hetimor për Gylenistët dorëzon raportin në Kuvend, akuzon presidentin
Sipas kryetarit të Komisionit, Xhelal Sveçla, nga ky raport del se ishte pikërisht presidenti Thaçi ishte akteri kryesor në këtë operacion, transmeton . Sveçla tha tutje se ky raport do t’i shkojë Kuvendit dhe ...
Lajminet | 15-May-2019 10:34
Sipas kryetarit të Komisionit, Xhelal Sveçla, nga ky raport del se ishte pikërisht presidenti Thaçi ishte akteri kryesor në këtë operacion, transmeton . Sveçla tha tutje se ky raport do t’i shkojë Kuvendit dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved