ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:53

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...
Telegrafi | 15-May-2019 09:38
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 18:42
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
InFokusi | 15-May-2019 18:05
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Indeks Online | 15-May-2019 17:52
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Moti për ditën e mërkurë, 15 maj 2019!
Moti sot parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Sa i përket temperaturave, ...
VizionPlus | 15-May-2019 07:31
Moti sot parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Sa i përket temperaturave, ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Zeri | 15-May-2019 17:51
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:27
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Mobilizohen komunat – a do të mund t’u bëjnë ballë vërshimeve?
Paralajmërimet e meteorologëve kanë bërë që komunat të bëjnë përgatitje në rast të vërshimeve. Në komunat në të cilat janë paralajmëruar vërshime thonë se kanë bërë përgatitjet e duhura. Deklarojnë se kanë edhe mjete ...
InFokusi | 15-May-2019 15:07
Paralajmërimet e meteorologëve kanë bërë që komunat të bëjnë përgatitje në rast të vërshimeve. Në komunat në të cilat janë paralajmëruar vërshime thonë se kanë bërë përgatitjet e duhura. Deklarojnë se kanë edhe mjete ...

Mobilizohen komunat – a do të mund t’u bëjnë ballë vërshimeve?
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se si pasojë e reshjeve të shiut mund të ketë vërshime në vend. E komunat të cilat pritet të përballen me vërshime janë Peja, Deçani, Juniku, Prizreni dhe ...
Gazeta Express | 15-May-2019 14:36
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se si pasojë e reshjeve të shiut mund të ketë vërshime në vend. E komunat të cilat pritet të përballen me vërshime janë Peja, Deçani, Juniku, Prizreni dhe ...

Shqipëria me mot të ndryshueshëm
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për të enjten parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në orët e mëngjesit në të gjithë ...
Telegrafi | 02-May-2019 08:10
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për të enjten parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në orët e mëngjesit në të gjithë ...

Bora ka befasuar Bosnjën dhe Malin e Zi në mes të Majit (VIDEO)
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...
TetovaSot | 15-May-2019 11:25
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 11:24
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...

Bora ka befasuar Bosnjën dhe Malin e Zi në mes të Majit
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...
Alsat-M | 15-May-2019 11:10
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...

Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur deri në 15cm
Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të ...
Portalb | 15-May-2019 10:15
Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me periudha të diellit. Në fillim të pasdites në disa vende do të ketë reshje të shiut, vetëtime dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga ...
Telegrafi | 15-May-2019 08:10
Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe me periudha të diellit. Në fillim të pasdites në disa vende do të ketë reshje të shiut, vetëtime dhe erë të përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga ...

Moti sot i ndryshueshëm
Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...
TetovaSot | 15-May-2019 10:11
Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të ...

Mot për skijatorë në Rugovë, bora arrin deri në 15 centimetra
Temperaturat e ndryshueshme në vendin tonë, përveç të reshurave të shiut në disa pjesë të Kosovës kanë sjellur edhe borë. Reshjet e borës kanë mbuluar Rugovën e Pejës gjatë ditës së djeshme, sa që trashësia e borës ka ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 10:02
Temperaturat e ndryshueshme në vendin tonë, përveç të reshurave të shiut në disa pjesë të Kosovës kanë sjellur edhe borë. Reshjet e borës kanë mbuluar Rugovën e Pejës gjatë ditës së djeshme, sa që trashësia e borës ka ...

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...
InFokusi | 15-May-2019 10:02
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...

Video/ Borë në mes të majit në Kosovë
Një mot i keq me shira, shtrëngata shiu dhe dëborë ka përfshirë pothuajse të gjithë Ballkanin Perëndimor. Edhe Kosova është goditur nga uljet e ndjeshme të temperaturave, të cilat kanë sjellë edhe reshje dëborë. Kështu ...
BalkanWeb | 14-May-2019 20:11
Një mot i keq me shira, shtrëngata shiu dhe dëborë ka përfshirë pothuajse të gjithë Ballkanin Perëndimor. Edhe Kosova është goditur nga uljet e ndjeshme të temperaturave, të cilat kanë sjellë edhe reshje dëborë. Kështu ...

Mot për skijatorë në Rugovë, bora arrin deri në 15 centimetra
Temperaturat e ndryshueshme në vendin tonë, përveç të reshurave të shiut në disa pjesë të Kosovës kanë sjellur edhe borë. Reshjet e borës kanë mbuluar Rugovën e Pejës gjatë ditës së djeshme, sa që trashësia e borës ka ...
Indeks Online | 15-May-2019 09:50
Temperaturat e ndryshueshme në vendin tonë, përveç të reshurave të shiut në disa pjesë të Kosovës kanë sjellur edhe borë. Reshjet e borës kanë mbuluar Rugovën e Pejës gjatë ditës së djeshme, sa që trashësia e borës ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved