ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 05:09

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 18:42
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
InFokusi | 15-May-2019 18:05
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Borë në Rugovë, trashësia e saj arrin deri në 15 centimetra (Foto)
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...
Telegrafi | 15-May-2019 09:38
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Indeks Online | 15-May-2019 17:52
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Zeri | 15-May-2019 17:51
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:27
Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu. Pasdite ...

Shfaqet arusha e Prizrenit, ja çfarë i bëjnë qent
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Nëpër media po qarkullojnë pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa qen. Mbase ...
InFokusi | 15-May-2019 17:27
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Nëpër media po qarkullojnë pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa qen. Mbase ...

Ariu i murrmë shfaqet duke luajtur me qen në një fshat të Prizrenit
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Një lexues i Klan Kosovës ka dërguar pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa ...
Lajminet | 15-May-2019 16:48
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Një lexues i Klan Kosovës ka dërguar pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa ...

Ariu i murrmë shfaqet duke luajtur me qen në një fshat të Prizrenit (VIDEO)
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Një lexues i Klan Kosovës ka dërguar pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa ...
Klan Kosova | 15-May-2019 16:20
Në kohën kur është përhapur debati rreth ariut të murrmë, mëngjesin e sotëm është shfaqur një e tillë në fshatin Novosellë të Prizrenit. Një lexues i Klan Kosovës ka dërguar pamje ku arusha duket e shoqëruar nga disa ...

Mobilizohen komunat – a do të mund t’u bëjnë ballë vërshimeve?
Paralajmërimet e meteorologëve kanë bërë që komunat të bëjnë përgatitje në rast të vërshimeve. Në komunat në të cilat janë paralajmëruar vërshime thonë se kanë bërë përgatitjet e duhura. Deklarojnë se kanë edhe mjete ...
InFokusi | 15-May-2019 15:07
Paralajmërimet e meteorologëve kanë bërë që komunat të bëjnë përgatitje në rast të vërshimeve. Në komunat në të cilat janë paralajmëruar vërshime thonë se kanë bërë përgatitjet e duhura. Deklarojnë se kanë edhe mjete ...

Moti për ditën e mërkurë, 15 maj 2019!
Moti sot parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Sa i përket temperaturave, ...
VizionPlus | 15-May-2019 07:31
Moti sot parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Sa i përket temperaturave, ...

Peizazh i bukur në Bjeshkët e Moknës, ato mbushen me borë
Bora e madhe që po bie në këto ditë pranvere ka mbuluar bukurit e bjeshkëve të Moknës, që gjenden në kufirin Istog-Zubin Potok. Bora që ka rënë mbrëmë ka bërë që mëngjesi i sotëm të jetë i veshur me peizazhin e bukur të ...
Arbresh | 15-May-2019 14:47
Bora e madhe që po bie në këto ditë pranvere ka mbuluar bukurit e bjeshkëve të Moknës, që gjenden në kufirin Istog-Zubin Potok. Bora që ka rënë mbrëmë ka bërë që mëngjesi i sotëm të jetë i veshur me peizazhin e bukur të ...

Mobilizohen komunat – a do të mund t’u bëjnë ballë vërshimeve?
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se si pasojë e reshjeve të shiut mund të ketë vërshime në vend. E komunat të cilat pritet të përballen me vërshime janë Peja, Deçani, Juniku, Prizreni dhe ...
Gazeta Express | 15-May-2019 14:36
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se si pasojë e reshjeve të shiut mund të ketë vërshime në vend. E komunat të cilat pritet të përballen me vërshime janë Peja, Deçani, Juniku, Prizreni dhe ...

Një vend fqinj i Kosovës po ngrin nga bora dhe të ftohtit
Sjenica është qyteti serb që ndryshe njihej edhe si “Siberia e Serbisë”. E duket se këtë nofkë tashmë e gëzon me meritë, pasi që mëngjesin e sotëm është mbuluar nga bora, edhe përkundër faktit që data shënon 15 maj. Ky ...
Zeri | 15-May-2019 11:50
Sjenica është qyteti serb që ndryshe njihej edhe si “Siberia e Serbisë”. E duket se këtë nofkë tashmë e gëzon me meritë, pasi që mëngjesin e sotëm është mbuluar nga bora, edhe përkundër faktit që data shënon 15 maj. Ky ...

Një vend fqinj i Kosovës po ngrin nga bora dhe të ftohtit
Sjenica është qyteti serb që ndryshe njihej edhe si “Siberia e Serbisë”. E duket se këtë nofkë tashmë e gëzon me meritë, pasi që mëngjesin e sotëm është mbuluar nga bora, edhe përkundër faktit që data shënon 15 maj. Ky ...
Gazeta Express | 15-May-2019 11:47
Sjenica është qyteti serb që ndryshe njihej edhe si “Siberia e Serbisë”. E duket se këtë nofkë tashmë e gëzon me meritë, pasi që mëngjesin e sotëm është mbuluar nga bora, edhe përkundër faktit që data shënon 15 maj. Ky ...

Shqipëria me mot të ndryshueshëm
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për të enjten parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në orët e mëngjesit në të gjithë ...
Telegrafi | 02-May-2019 08:10
Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për të enjten parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në orët e mëngjesit në të gjithë ...

Bora ka befasuar Bosnjën dhe Malin e Zi në mes të Majit (VIDEO)
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...
TetovaSot | 15-May-2019 11:25
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...

Ja sa ka arritur trashësia e borës në Rugovë
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...
Gazeta Monitor | 15-May-2019 11:24
Temperaturat e ulëta të cilat po vazhdojnë të na shoqërojnë gjatë këtyre ditëve, përveç të reshurave të shiut të kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të Pejës, e ...

Bora ka befasuar Bosnjën dhe Malin e Zi në mes të Majit
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...
Alsat-M | 15-May-2019 11:10
Pjesën veriore të Malit të Zi, mbrëmë moti i ka befasuar me borë, edhe atë në Berane, Andrijevicë, Plavë dhe Zhabnjak. Në Zhabnjak ka vazhduar të bie borë, derisa temperaturat në qytet në ora 7 të mëngjesit kanë rënë në ...

Rugova mbulohet nga dëbora, trashësia ka arritur deri në 15cm
Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të ...
Portalb | 15-May-2019 10:15
Edhe pse jemi vetem 2 javë larg stinës së verës, në Kosovë po vazhdojnë temperaturat e ulëta. Përvec reshjeve të shiut, kanë sjellë edhe borë në disa pjesë të Kosovës. Gjatë ditës së djeshme ka rënë borë në Rugovë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved