ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 20:52

Masat e dhunshme kundër arsimit dhe kulturës shqiptare në RS të Maqedonisë 1981-1990

Masat e dhunshme kundër arsimit dhe kulturës shqiptare në RS të Maqedonisë 1981-1990
Si rrjedhojë e politikës së skajshme represive ndaj arsimit shqip nga autoritetet e Shkupit, në fillim të vitit shkollor 1987/88, mbi 350 nxënës shqiptarë të përfshirë në pesë shkolla të mesme (Kumanovë, Tetovë dhe ...
Koha.mk | 15-May-2019 20:41
Si rrjedhojë e politikës së skajshme represive ndaj arsimit shqip nga autoritetet e Shkupit, në fillim të vitit shkollor 1987/88, mbi 350 nxënës shqiptarë të përfshirë në pesë shkolla të mesme (Kumanovë, Tetovë dhe ...

Lëreni presidentin Thaçi të realizojë të drejtat e shqiptarëve të Kosovës Lindore
Nga Spiro BUTKA/ Në shtypin e përditshëm dhe mediat vizive, të Prishtinës, Tiranës, Beogradit e disa kryeqyteteve europiane, ka kohë që po sulmojnë Presidentin e Kosovës Hashim Thaëi, për idenë e hedhur nga ana e tijë, ...
Ina-Online | 15-May-2019 17:36
Nga Spiro BUTKA/ Në shtypin e përditshëm dhe mediat vizive, të Prishtinës, Tiranës, Beogradit e disa kryeqyteteve europiane, ka kohë që po sulmojnë Presidentin e Kosovës Hashim Thaëi, për idenë e hedhur nga ana e tijë, ...

Në kurthun e tukininit: Lufta e re shqiptaro-serbe
Analizë mbi gjeopolitikën rajonale Insistimi për ripërkufizim (razrgranicenje) me shqiptarët, flet se Beogradi nuk e njeh hartën politike të Europes Juglindore. Madje në Beograd ka koka aq të nxehta sa nuk hezitojnë të ...
Ina-Online | 15-May-2019 12:26
Analizë mbi gjeopolitikën rajonale Insistimi për ripërkufizim (razrgranicenje) me shqiptarët, flet se Beogradi nuk e njeh hartën politike të Europes Juglindore. Madje në Beograd ka koka aq të nxehta sa nuk hezitojnë të ...

‘Schengen-i shqiptar’: 15 familjarë të Behgjet Pacollit me nënshtetësi për ‘merita të veçanta’
Fatjona Mejdini / BIRN Ilustrimet : Tremblat Dekadën e kaluar, radhët e gjata jashtë ambasadave europiane ishin pamje mëngjesi në kryeqytetet anembanë Ballkanit, pasi shtetasit e vendeve që lindën nga shpërbërja e ...
Politiko | 14-May-2019 18:42
Fatjona Mejdini / BIRN Ilustrimet : Tremblat Dekadën e kaluar, radhët e gjata jashtë ambasadave europiane ishin pamje mëngjesi në kryeqytetet anembanë Ballkanit, pasi shtetasit e vendeve që lindën nga shpërbërja e ...

Shqiptarët e privilegjuar në Kosovë: Për ta s`ka radhë për në Europë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë ...
Reporter | 14-May-2019 12:01
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë ...

INVESTIGIMI: Si shiste shtetësinë shqiptare për kosovarët, Bujar Nishani. Rastet më flagrante, ato të familjarëve të Pacollit
Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë si rrugë për të udhëtuar pa viza drejt Europës ose për të vizituar disa shtete, të cilat ...
Lexo | 14-May-2019 09:55
Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë si rrugë për të udhëtuar pa viza drejt Europës ose për të vizituar disa shtete, të cilat ...

INVESTIGIMI: Si shiste shtetësinë shqiptare për kosovarët, Bujar Nishani. Rastet më flagrante, ato të familjarëve të Pacollit
Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë si rrugë për të udhëtuar pa viza drejt Europës ose për të vizituar disa shtete, të cilat ...
GazetaTema | 14-May-2019 09:46
Një numër gjithnjë në rritje i kosovarëve po kërkojnë ‘nderin’ e të qenit shtetas të Shqipërisë, disa për prestigj, të tjerë si rrugë për të udhëtuar pa viza drejt Europës ose për të vizituar disa shtete, të cilat ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved