ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/05/2019 17:15

Lëreni Hashim Thaçin të realizojë ëndrrën e shqiptarëve të Kosovë Lindore

Lëreni Hashim Thaçin të realizojë ëndrrën e shqiptarëve të Kosovë Lindore
Spiro Butka Ish Zv/Komandant i operacionit “Shigjeta” në luftës e UÇK-ës Aktualisht Kryetar i Kryesisë të SH.V.L.K. TË U.Ç.K.-ës Tiranë Opinion nga Spiro Butka Ish drejtues në SH.O në operacionin “Shigjeta” në luftën e ...
Illyriapress | 15-May-2019 22:46
Spiro Butka Ish Zv/Komandant i operacionit “Shigjeta” në luftës e UÇK-ës Aktualisht Kryetar i Kryesisë të SH.V.L.K. TË U.Ç.K.-ës Tiranë Opinion nga Spiro Butka Ish drejtues në SH.O në operacionin “Shigjeta” në luftën e ...

Masat e dhunshme kundër arsimit dhe kulturës shqiptare në RS të Maqedonisë 1981-1990
Si rrjedhojë e politikës së skajshme represive ndaj arsimit shqip nga autoritetet e Shkupit, në fillim të vitit shkollor 1987/88, mbi 350 nxënës shqiptarë të përfshirë në pesë shkolla të mesme (Kumanovë, Tetovë dhe ...
Koha.mk | 15-May-2019 20:41
Si rrjedhojë e politikës së skajshme represive ndaj arsimit shqip nga autoritetet e Shkupit, në fillim të vitit shkollor 1987/88, mbi 350 nxënës shqiptarë të përfshirë në pesë shkolla të mesme (Kumanovë, Tetovë dhe ...

Lëreni presidentin Thaçi të realizojë të drejtat e shqiptarëve të Kosovës Lindore
Nga Spiro BUTKA/ Në shtypin e përditshëm dhe mediat vizive, të Prishtinës, Tiranës, Beogradit e disa kryeqyteteve europiane, ka kohë që po sulmojnë Presidentin e Kosovës Hashim Thaëi, për idenë e hedhur nga ana e tijë, ...
Ina-Online | 15-May-2019 17:36
Nga Spiro BUTKA/ Në shtypin e përditshëm dhe mediat vizive, të Prishtinës, Tiranës, Beogradit e disa kryeqyteteve europiane, ka kohë që po sulmojnë Presidentin e Kosovës Hashim Thaëi, për idenë e hedhur nga ana e tijë, ...

Në kurthun e tukininit: Lufta e re shqiptaro-serbe
Analizë mbi gjeopolitikën rajonale Insistimi për ripërkufizim (razrgranicenje) me shqiptarët, flet se Beogradi nuk e njeh hartën politike të Europes Juglindore. Madje në Beograd ka koka aq të nxehta sa nuk hezitojnë të ...
Ina-Online | 15-May-2019 12:26
Analizë mbi gjeopolitikën rajonale Insistimi për ripërkufizim (razrgranicenje) me shqiptarët, flet se Beogradi nuk e njeh hartën politike të Europes Juglindore. Madje në Beograd ka koka aq të nxehta sa nuk hezitojnë të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved