ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 23:53

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live
Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para mbajtjes së ...
GazetaTema | 15-May-2019 16:03
Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para mbajtjes së ...

Facebook do të kufizojë videot LIVE që thyejnë rregullat
Sa me siper eshte njoftuar nga vete Facebook, i cili ka bere me dije gjithashtu se ka nenshkruar nje marreveshje prej 7.5 milion dollaresh me tre Universitete amerikane qe do te punojne per permiresimin e teknologjise ...
ikub.al | 15-May-2019 13:34
Sa me siper eshte njoftuar nga vete Facebook, i cili ka bere me dije gjithashtu se ka nenshkruar nje marreveshje prej 7.5 milion dollaresh me tre Universitete amerikane qe do te punojne per permiresimin e teknologjise ...

Lajmi i keq nga Facebook: Kujdes! Kufizohet transmetimi live
Kompania Facebook ka njoftuar se dita e sotme do të kufizohen transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi këtu edhe politikat e grupeve apo personave të rrezikshëm. Vendimi i Facebook vjen pak ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Kompania Facebook ka njoftuar se dita e sotme do të kufizohen transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi këtu edhe politikat e grupeve apo personave të rrezikshëm. Vendimi i Facebook vjen pak ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
PC World | 15-May-2019 19:49
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...
Indeks Online | 15-May-2019 18:06
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Christchurch të ...

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin e platformës ...
Alsat-M | 15-May-2019 17:19
Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin e platformës ...

Ky rrjet social merr vendim ekstrem
Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook, kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë këtu ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 16:15
Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook, kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë këtu ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Gazeta Ekonomia | 15-May-2019 16:11
Rrjeti social Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
TetovaSot | 15-May-2019 16:03
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Alsat-M | 15-May-2019 15:35
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 15:28
Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç të ...

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”, pas sulmeve terroriste në Zelandë të Re – bëhen të ditura detajet
Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë se në një ...
Telegrafi | 15-May-2019 12:45
Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë se në një ...

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”
Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë se në një ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 14:30
Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë se në një ...

May vë në pah mangësitë në luftimin e urrejtjes në internet
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May tha se do të kërkojë bashkëpunim të ngushtë mes qeverive dhe kompanive të internetit për të larguar përmbajtjen terroriste online në fillimin e samitit të Parisit, ...
Arbresh | 15-May-2019 13:45
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May tha se do të kërkojë bashkëpunim të ngushtë mes qeverive dhe kompanive të internetit për të larguar përmbajtjen terroriste online në fillimin e samitit të Parisit, ...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat
Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 10:25
Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë ...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat
Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re, sulme të cilat u transmetuan ‘live’ në ‘Facebook’, rrjeti social ka vendosur të marrë masa. ‘Facebook’ ka njoftuar që ka nënshkruar një tjetër partneriship ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 12:49
Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re, sulme të cilat u transmetuan ‘live’ në ‘Facebook’, rrjeti social ka vendosur të marrë masa. ‘Facebook’ ka njoftuar që ka nënshkruar një tjetër partneriship ...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”
Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë ...
Top Channel | 15-May-2019 10:09
Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë ...

Sulmet në xhami detyrojnë Facebook-un të kufizojë shërbimin “Livestream”
Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë ...
Indeks Online | 15-May-2019 11:47
Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë ...

Sulmet në Zelandën e Re, Feisbuk kufizon transmetimet e drejtëpërdrejta
Sulmet e ndodhura në Zelandën e Re në Christchurch , ku autori trasmetoi pamjet live, ngjarje që shakktoi 51 viktima, kanë detyryar “Facebook” të vendosë kufizime në “Livestrame”. Vendimi u mor në Paris në Samitin e ...
RTSH | 15-May-2019 11:43
Sulmet e ndodhura në Zelandën e Re në Christchurch , ku autori trasmetoi pamjet live, ngjarje që shakktoi 51 viktima, kanë detyryar “Facebook” të vendosë kufizime në “Livestrame”. Vendimi u mor në Paris në Samitin e ...

Pas sulmit në Zelandën e Re, Facebook kufizon videot live
Facebook ka njoftuar kufizimin e video live-ve, pas sulmeve që ndodhën në Zelandën e Re, të cilat kamikazi që kreu vrasjet i transmetoi live pamjet. Gjiganti teknologjik tha se do të ekzistonte një politikë e re e cila ...
Dritare | 15-May-2019 11:15
Facebook ka njoftuar kufizimin e video live-ve, pas sulmeve që ndodhën në Zelandën e Re, të cilat kamikazi që kreu vrasjet i transmetoi live pamjet. Gjiganti teknologjik tha se do të ekzistonte një politikë e re e cila ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved