ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:20

Josa: Do të jetë vështirë ndaj Feronikelit

Josa: Do të jetë vështirë ndaj Feronikelit
Falë fitores ndaj Trepçës ’89, Prishtina vazhdon të jetë në garë për titull në Ipko Supërligën e Kosovës dhe trofeun do ta kërkojë në javën finale kundër Feronikelit. Kryeqytetasit janë dy pikë prapa liderit, ashtu që ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:43
Falë fitores ndaj Trepçës ’89, Prishtina vazhdon të jetë në garë për titull në Ipko Supërligën e Kosovës dhe trofeun do ta kërkojë në javën finale kundër Feronikelit. Kryeqytetasit janë dy pikë prapa liderit, ashtu që ...

Batatina: Llapi do ta kërkojë titullin në sezonin e ri
Pas humbjes nga Feronikeli, Llapi ka mbetur edhe matematikisht jashtë garës për titullin e Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Tahir Batatinës pësoi (1-3) para tifozëve në stadiumin “Zahir Pajziti”, mirëpo ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:33
Pas humbjes nga Feronikeli, Llapi ka mbetur edhe matematikisht jashtë garës për titullin e Ipko Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Tahir Batatinës pësoi (1-3) para tifozëve në stadiumin “Zahir Pajziti”, mirëpo ...

Pas epërsisë që krijoi ndaj Llapit, Feronikeli nisi të mendonte për përballjen ndaj Prishtinës
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, e ka komentuar ndeshjen kundër Llapit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Strategu që drejton liderin e Ipko Superligës ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:19
Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, e ka komentuar ndeshjen kundër Llapit, të cilën skuadra e tij e fitoi me rezultat 3-1 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Strategu që drejton liderin e Ipko Superligës ...

Renditja e IPKO Superligës pas javës së 32-të – titulli i kampionit vendoset në Drenas, Trepça ’89 e Gjilani me shumë gjasa në barazh
Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për kampionin e ri të ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:35
Xhiroja e fundit e Superligës së Kosovës do të sjellë finalen e madhe për titullin e kampionit. Feronikeli, si lider aktual, pret në “Rexhep Rexhepi” Prishtinën pretendente në ndeshjen vendimtare për kampionin e ri të ...

Flamurtari fiton në udhëtim te Drita, shumë pranë që të sigurojë mbijetesën
Flamurtari ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës (2-1) në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në përpjekje për t’iu shmangur barazhit për rënie nga elita e futbollit të Kosovës. Klajdi Burba shënoi për ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:08
Flamurtari ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Dritës (2-1) në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në përpjekje për t’iu shmangur barazhit për rënie nga elita e futbollit të Kosovës. Klajdi Burba shënoi për ...

Prishtina fiton ndaj 89-shit, siguron ndeshjen e madhe për titull
Prishtina ka arritur që ta mposht në shtëpi edhe Trepçën ’89 me rezultat 3-0. Kryeqytetasit ishte më të mirë se sa mysafirët duke krijuar disa raste në pjesën e parë. Ishte Gauthier Mankenda që rrezikoi dy herë portën e ...
Telegrafi | 15-May-2019 18:08
Prishtina ka arritur që ta mposht në shtëpi edhe Trepçën ’89 me rezultat 3-0. Kryeqytetasit ishte më të mirë se sa mysafirët duke krijuar disa raste në pjesën e parë. Ishte Gauthier Mankenda që rrezikoi dy herë portën e ...

Katër ndeshje tri kurdisje në Kosovë, “marre, marre” Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër...
Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër takimet, tri të tilla ...
Kosova Sot | 15-May-2019 19:58
Katër ndeshje – tri kurdisje. Ky është rezultati i ndeshjeve të zhvilluara sot në javën 32 të Ipko Superligës. Kampionati tejet interesant dhe i rregullt u prish me ndeshjet e sotme. Nga katër takimet, tri të tilla ...

Statusi i turpshëm i zëdhënësit të Prishtinës: Na e nguli thikën Llapi i Fadil Vokrrit!
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...
Indeks Online | 15-May-2019 19:56
Prishtina ka mposhtur Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen që u zhvillua në “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Por kësaj fitore nuk iu gëzuan prishtinasit pasi që Feronikeli mposhti Llapin me në Podujevë me rezultat 1-3. ...

Josa shokon me deklaratën për Feronikelin para finales së madhe
Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin e Kosovës në futboll. ...
InFokusi | 15-May-2019 19:52
Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës duke e dërguar Superligën e Kosovës në një finale, ku në ndeshjen e fundit që do të zhvillohet mes Feronikelit dhe Prishtinës do të vendoset për kampionin e Kosovës në futboll. ...

Shumë tifozë të Llapit e lëshuan stadiumin: E akuzojnë Batatinën për lëshim të ndeshjes
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...
InFokusi | 15-May-2019 19:33
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...

Feronikeli mposht Llapin – në xhiron e fundit zhvillohet finalja e zjarrtë ndaj Prishtinës
Feronikeli e ka fituar ndeshjen e parafundit sezonale përballë njërit prej rivalëve të deritanishëm për titull, Llapit. Në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mysafirët fituan me rezultat 3-1. ...
Telegrafi | 15-May-2019 17:57
Feronikeli e ka fituar ndeshjen e parafundit sezonale përballë njërit prej rivalëve të deritanishëm për titull, Llapit. Në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, mysafirët fituan me rezultat 3-1. ...

Josa: Feronikeli ka një ekip shumë të mirë
Prishtina mposhti Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen e parafundit të Superligës së Kosovës në futboll. Trajneri i skuadrës nga kryeqyteti ka thënë se skuadra e tij kishte ngarkesë në këtë ndeshje edhe pse e fituan ...
Indeks Online | 15-May-2019 19:12
Prishtina mposhti Trepçën ’89 me rezultat 3-0 në ndeshjen e parafundit të Superligës së Kosovës në futboll. Trajneri i skuadrës nga kryeqyteti ka thënë se skuadra e tij kishte ngarkesë në këtë ndeshje edhe pse e fituan ...

Shumë tifozë të Llapit lëshojnë stadiumin: E akuzojnë Batatinën për lëshim të ndeshjes
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...
Telegrafi | 15-May-2019 17:41
Llapi po pëson humbje në shtëpi nga Feronikeli me rezultat 3-1. Dy gola të pranuar shpejtë në pjesën e dytë, kanë bërë që shumë tifozë llapjanas të irritohen me lojën e skuadrës së zemrës. Shumë nga ta e kanë lëshuar ...

Batatina: Do ta bëjmë “Zahir Pajazitin” “Camp Nou” për kundërshtarët
Llapi ka pësuar disfatë nga Feronikeli me rezultat 3-1 dhe e ka mbyllur sezonin në stadiumin “Zahir Pajaziti”, pasi ndeshjen e fundit e u luan në udhëtim të Flamurtari, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshjes tekniku ...
InFokusi | 15-May-2019 19:01
Llapi ka pësuar disfatë nga Feronikeli me rezultat 3-1 dhe e ka mbyllur sezonin në stadiumin “Zahir Pajaziti”, pasi ndeshjen e fundit e u luan në udhëtim të Flamurtari, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshjes tekniku ...

Besa “prek” Superligën, “dështimi i vitit” pritet t’i kushtojë Dukagjinit
Kanë përfunduar para pak çastesh duelet e ditës së sotme në IPKO Superligë. Si për koincidencë, të katër duelet dolën ashtu siç u parashikuan, shkruan GazetaBlic . Feronikeli fitoi si mysafir i Llapit me rezultat 1-3, ...
GazetaBlic | 15-May-2019 18:55
Kanë përfunduar para pak çastesh duelet e ditës së sotme në IPKO Superligë. Si për koincidencë, të katër duelet dolën ashtu siç u parashikuan, shkruan GazetaBlic . Feronikeli fitoi si mysafir i Llapit me rezultat 1-3, ...

Batatina: Llapi do ta ketë një stadium si ai i Barcelona-s, ndërsa për titull dikush tjetër as mos të ëndërrojë
Llapi ka pësuar humbje në fushën e vetë ndaj Feronikelit, por trajneri i saj Tahir Batatina u përkujdes edhe njëherë për deklarata bombastike. Ai ka thënë se Llapi do ta ketë një stadium si ai i Barcelona-s, derisa për ...
Kosova Sot | 15-May-2019 18:50
Llapi ka pësuar humbje në fushën e vetë ndaj Feronikelit, por trajneri i saj Tahir Batatina u përkujdes edhe njëherë për deklarata bombastike. Ai ka thënë se Llapi do ta ketë një stadium si ai i Barcelona-s, derisa për ...

Befason Batatina: Vitin e ardhshëm stadiumi i Llapit do të jetë si ‘Camp Nou’
Trajneri i Llapit ka thënë se e ka pasur të vështirë të motivojë skuadrën, pas ndeshjes kundër Prishtinës. “Shume e vështirë të motivohet skuadra pas humbjes ndaj Prishtinës. E kemi ditë që do të jetë një ndeshje e ...
Lajminet | 15-May-2019 18:50
Trajneri i Llapit ka thënë se e ka pasur të vështirë të motivojë skuadrën, pas ndeshjes kundër Prishtinës. “Shume e vështirë të motivohet skuadra pas humbjes ndaj Prishtinës. E kemi ditë që do të jetë një ndeshje e ...

Neymari e thërret Coutinhon në PSG
Përkundër paralajmërimeve se disa zyrtarë të UEFA-s do t’i inspektojnë disa ndeshje të kësaj xhiroje në Superligë dhe Ligë të Parë – po mendohet se parashikimet dolen të sakta. Llapi luajti me gjysmë zemër ndaj ...
GazetaBlic | 15-May-2019 18:49
Përkundër paralajmërimeve se disa zyrtarë të UEFA-s do t’i inspektojnë disa ndeshje të kësaj xhiroje në Superligë dhe Ligë të Parë – po mendohet se parashikimet dolen të sakta. Llapi luajti me gjysmë zemër ndaj ...

Renditja e Superligës pëson ndryshime pas ndeshjeve të sotme
Kanë përfunduar katër takimet e parapara të zhvillohet ditën e mërkurën në elitën e futbollit kosovar, të cilat i takojnë xhiros së 32-të, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli ka mposhtur Llapin në Podujevë me rezultat ...
InFokusi | 15-May-2019 18:42
Kanë përfunduar katër takimet e parapara të zhvillohet ditën e mërkurën në elitën e futbollit kosovar, të cilat i takojnë xhiros së 32-të, shkruan Gazeta inFokus. Feronikeli ka mposhtur Llapin në Podujevë me rezultat ...

Kështu duket tabela pas ndeshjes të sotme të Superligës
Feronikeli është fitues i kryendeshjes në Podujevë ndaj Llapit si mysafir me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit “Zahir Pajaziti”. Golat për Feronikelin i shënuan Arbër Prekazi (18’), Mendurim ...
Zeri | 15-May-2019 18:35
Feronikeli është fitues i kryendeshjes në Podujevë ndaj Llapit si mysafir me rezultat 3:1, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e qytetit “Zahir Pajaziti”. Golat për Feronikelin i shënuan Arbër Prekazi (18’), Mendurim ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved