ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:10

Haradinaj: BE të përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

Haradinaj: BE të përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja në agjendën e ...
VizionPlus | 15-May-2019 12:14
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja në agjendën e ...

Haradinaj: Të përshpejtojmë çështjen e liberalizimit të vizave
KOSOVE Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim zyrtar pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit, Haradinaj është shprehur se duhet të ...
BalkanWeb | 15-May-2019 10:41
KOSOVE Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim zyrtar pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit, Haradinaj është shprehur se duhet të ...

Haradinaj kërkon përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente në një takim ...
Shenja | 15-May-2019 19:40
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente në një takim ...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...
InFokusi | 15-May-2019 18:34
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...

Haradinaj: Të përshpejtohet çështja e liberalizimit të vizave
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim zyrtar pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit, Haradinaj është shprehur se çështja e ...
Lapsi | 15-May-2019 11:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar sot një takim zyrtar pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit, Haradinaj është shprehur se çështja e ...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...
Gazeta Express | 15-May-2019 18:27
Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj uron qytetarët ...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Shengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas premtimeve që ai ...
Telegrafi | 15-May-2019 11:07
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Shengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas premtimeve që ai ...

Haradinaj: BE të përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja në agjendën e ...
TetovaSot | 15-May-2019 12:36
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja në agjendën e ...

Kosovës i intereson ndërmjetësimi i Gjermanisë, jo i BE-së dhe Mogherinit*
Kur Kosova kishte shpallur Pavarësinë më 17 shkurt të vitit 2008, kryesimin e radhës së BE-së e kishte Sllovenia. Këtij shteti të ri në atë kohë të BE-së, me një përvojë prej më pak se katër vjet si anëtare e BE-së, i ...
Respublica | 15-May-2019 12:27
Kur Kosova kishte shpallur Pavarësinë më 17 shkurt të vitit 2008, kryesimin e radhës së BE-së e kishte Sllovenia. Këtij shteti të ri në atë kohë të BE-së, me një përvojë prej më pak se katër vjet si anëtare e BE-së, i ...

Haradinaj takohet me diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se duhet të ...
Lexo | 15-May-2019 12:23
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se duhet të ...

Haradinaj kërkon përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente në një takim ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 12:22
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente në një takim ...

Kur do të liberalizohen vizat për Kosovën
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Shengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas premtimeve që ...
AlbInfo | 15-May-2019 11:21
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Shengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas premtimeve që ...

Ramush Haradinaj shpreson që Finlanda do ta ndihmojë Kosovën për vizat
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Haradinaj ka theksuar se shpreson me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së ...
Gazeta Express | 15-May-2019 11:10
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Haradinaj ka theksuar se shpreson me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së ...

Haradinaj flet përsëri për taksën, thotë se ajo hiqet vetëm pas njohjes nga Serbia
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në Ministrinë e ...
Arbresh | 15-May-2019 10:58
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në Ministrinë e ...

Haradinaj flet përsëri për taksën, thotë se ajo hiqet vetëm pas njohjes nga Serbia
Haradinaj me diplomatët finlandez ka biseduar për situatën politike dhe ekonomike në vend, si dhe për zhvillimet e përgjithshme në rajon, transmeton . “Kryeministri Haradinaj ka njoftuar ambasadorët dhe diplomatët ...
Lajminet | 15-May-2019 10:53
Haradinaj me diplomatët finlandez ka biseduar për situatën politike dhe ekonomike në vend, si dhe për zhvillimet e përgjithshme në rajon, transmeton . “Kryeministri Haradinaj ka njoftuar ambasadorët dhe diplomatët ...

Haradinaj takon diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se duhet të ...
Telegrafi | 15-May-2019 10:28
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se duhet të ...

Haradinaj mban shpresat te Finlanda për procesin e liberalizimit të vizave
“Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të jetë zë i Kosovës në strukturat e Bashkimit Europian”. Kështu ka thënë kryeministri i ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 10:36
“Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të jetë zë i Kosovës në strukturat e Bashkimit Europian”. Kështu ka thënë kryeministri i ...

Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në Ministrinë e ...
Klan Kosova | 15-May-2019 10:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në Ministrinë e ...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?
Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet ky proces në ...
Gazeta55 | 15-May-2019 10:33
Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet ky proces në ...

Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 10:32
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved