ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 22:10

Çelja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë

Çelja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë.
Top Channel | 15-May-2019 09:19
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë.

Cakaj në Gjermani: Inkurajuese mbështetja për negociatat
GJERMANI Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...
BalkanWeb | 15-May-2019 08:50
GJERMANI Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...

Cakaj në Berlin: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani ku është takua me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...
VizionPlus | 15-May-2019 10:37
Ministri i Jashtëm në Detyrë Gent Cakaj ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani ku është takua me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...

Ministri gjerman Roth: Shqipëria meriton negociatat. Opozita, politikë penguese
“Pavarësisht protestave të dhunshme të opozitës, qeveria gjermane vazhdon ta mbështesë çeljen sa më parë të bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë”, konfirmoi për “Deutsche Welle”-n ministri i Shtetit, Michael Roth.
Top Channel | 15-May-2019 08:28
“Pavarësisht protestave të dhunshme të opozitës, qeveria gjermane vazhdon ta mbështesë çeljen sa më parë të bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë”, konfirmoi për “Deutsche Welle”-n ministri i Shtetit, Michael Roth.

Michael Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri i shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të ...
BalkanWeb | 14-May-2019 22:54
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri i shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të ...

Ministri gjerman: BE të hapë negociatat me Shqipërinë
Ministri gjerman për Çështjet Evropiane thotë se dhuna ne protestat e opozitës është tërësisht e papranueshme. Duke folur për Deutche Welle, zyrtari gjerman shprehet se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe BE ...
ABCNews | 15-May-2019 10:47
Ministri gjerman për Çështjet Evropiane thotë se dhuna ne protestat e opozitës është tërësisht e papranueshme. Duke folur për Deutche Welle, zyrtari gjerman shprehet se Shqipëria i ka plotësuar të gjitha kushtet dhe BE ...

Cakaj me përfaqësues të Bundestagut: Inkurajuese mbështetja për hapjen e negociatave
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të ...
Telegrafi | 15-May-2019 09:01
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të ...

Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë për çeljen e negociatave
Përfaqësuesit e Bundestagut gjerman mbështesin hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.
Kosova Press | 15-May-2019 12:22
Përfaqësuesit e Bundestagut gjerman mbështesin hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

Dimitrov: Fillimi i negociatave me BE-në është meritor
Në kuadër të ditës së parë të vizitës në Berlin, ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov u takua me Michael Roth, ministër për Evropë në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, dhe Jan Hecker, këshilltar për çështje të jashtme ...
Telegrafi | 14-May-2019 20:18
Në kuadër të ditës së parë të vizitës në Berlin, ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov u takua me Michael Roth, ministër për Evropë në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, dhe Jan Hecker, këshilltar për çështje të jashtme ...

QËNDRIMI/ Ashpërsohet gjuha e Berlinit: e papranueshme ç’po ndodh me opozitën shqiptare
Ministri gjerman i Shtetit, Michael Roth, një ndër zyrtarët më të lartë të Berlinit, është shprehur ashpër në lidhje me shpëthimin e dhunës me karakter politik në Shqipëri, duke bërë përgjegjëse direkt opozitën. Ai ...
Tesheshi | 15-May-2019 10:19
Ministri gjerman i Shtetit, Michael Roth, një ndër zyrtarët më të lartë të Berlinit, është shprehur ashpër në lidhje me shpëthimin e dhunës me karakter politik në Shqipëri, duke bërë përgjegjëse direkt opozitën. Ai ...

Hapja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë. Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i ...
Klan Kosova | 15-May-2019 10:09
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë. Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i ...

Çelja e negociatave, Cakaj: Inkurajuese mbështetja e parlamentarëve gjermanë
Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i Komitetit Parlamentar për Politikën e Jashtme në Bundestag, me Katrin Staffler, Reportere për Shqipërinë në Komitetin për Çështjet ...
Lajminet | 15-May-2019 10:03
Konkretisht, Ministri në Detyrë, Gent Cakaj u takua me Norbert Röttgen, Kryetari i Komitetit Parlamentar për Politikën e Jashtme në Bundestag, me Katrin Staffler, Reportere për Shqipërinë në Komitetin për Çështjet ...

Ministri Jashtëm gjerman mesazh opozitës: Dhuna e papranueshme
Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka dënuar dhunën e opozitës ndaj institucioneve. Në një postim në Twitter, pas takimit të mbajtur me ministrin e Jashtëm në ...
VizionPlus | 14-May-2019 13:34
Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka dënuar dhunën e opozitës ndaj institucioneve. Në një postim në Twitter, pas takimit të mbajtur me ministrin e Jashtëm në ...

Cakaj në Gjermani siguron mbështetje lidhur me proceset integruese të Shqipërisë
Ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...
RTSH | 15-May-2019 09:46
Ministri i jashtëm në detyrë Gent Cakaj gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve ...

Gent Cakaj takime në Bundestag, Gjermania pro hapjes së negociatave për Shqipërinë
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...
Lexo | 15-May-2019 08:57
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri në Detyrë Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një komunikimi intensiv me Bundestagun, sidomos me përfaqësues të grupeve politike ...

Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave.
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një komunikimi intensiv me autoritetet gjermane për procesin e integrimit. Gjatë ...
Telegrafi | 14-May-2019 14:46
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një komunikimi intensiv me autoritetet gjermane për procesin e integrimit. Gjatë ...

Ministri gjerman Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë. ...
Gazeta Express | 15-May-2019 08:35
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë. ...

Intervista në ‘Deutsche Welle’/ Michael Roth: BE-ja duhet të çelë negociatat me Shqipërinë
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë. ...
ScanTv | 14-May-2019 18:50
Pavarësisht protestave të opozitës, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për Shqipërinë, konfirmoi për DW ministri shtetit Michael Roth, pas takimit me ministrin e Jashtëm në detyrë të Shqipërisë. ...

Integrimi evropian i vendit në fokus të bisedimeve të Dimitrovit në Berlin
Integrimi evropian i vendit ishte në fokusin e takimeve që ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot i kishte me Mihael Rot, ministër për Evropën në MPJ-në gjermane, Jan Heker, këshilltar për politikë të ...
TetovaSot | 14-May-2019 17:47
Integrimi evropian i vendit ishte në fokusin e takimeve që ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot i kishte me Mihael Rot, ministër për Evropën në MPJ-në gjermane, Jan Heker, këshilltar për politikë të ...

Vizita e ministrit Dimitrov në Berlin, integrimi evropian në fokus të bisedimeve
Integrimi evropian i vendit ishte në fokusin e takimeve që ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot i kishte me Mihael Rot, ministër për Evropën në MPJ-në gjermane, Jan Heker, këshilltar për politikë të ...
Alsat-M | 14-May-2019 17:15
Integrimi evropian i vendit ishte në fokusin e takimeve që ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot i kishte me Mihael Rot, ministër për Evropën në MPJ-në gjermane, Jan Heker, këshilltar për politikë të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved