ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:43

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...
Arbresh | 15-May-2019 20:58
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do e bëjë këtë? ...
BalkanWeb | 14-May-2019 20:40
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do e bëjë këtë? ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Arbresh | 15-May-2019 20:47
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

120 mijë ushtarë amerikanë për të “ndëshkuar” Iranin
Sipas New York Times, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë në gadishmëri 120 mijë ushtarë, për të ndëshkuar Iranin. Kjo në rast se Teherani do të sulmonte interesat amerikane apo të vendeve aleate. Administrata e ...
ABCNews | 15-May-2019 12:01
Sipas New York Times, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë në gadishmëri 120 mijë ushtarë, për të ndëshkuar Iranin. Kjo në rast se Teherani do të sulmonte interesat amerikane apo të vendeve aleate. Administrata e ...

Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Alsat-M | 15-May-2019 20:31
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Merkel ka thënë në një intervistë për të përditshmen gjermane, Sueddeutsche Zeitung se Evropës i duhen arguemente më largpamëse, pasi sipas saj vetëm duke “përmendur shtatë dekada të paqes nuk është mjaftueshëm për të ...
Lajminet | 15-May-2019 20:16
Merkel ka thënë në një intervistë për të përditshmen gjermane, Sueddeutsche Zeitung se Evropës i duhen arguemente më largpamëse, pasi sipas saj vetëm duke “përmendur shtatë dekada të paqes nuk është mjaftueshëm për të ...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...
Radio Evropa e Lire | 15-May-2019 20:08
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit, në krahasim me ...

Lideri suprem i Iranit: Nuk luftojmë me Shtetet e Bashkuara
Lideri suprem i Republikës Islamike të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se Tehrani nuk kërkon luftë me Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rritjes së tensioneve mes dy rivalëve të ashpër për kapacitetet bërthamore të ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:12
Lideri suprem i Republikës Islamike të Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tha se Tehrani nuk kërkon luftë me Shtetet e Bashkuara, pavarësisht rritjes së tensioneve mes dy rivalëve të ashpër për kapacitetet bërthamore të ...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...
Zeri Amerikes | 15-May-2019 16:56
Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore që u arrit me ...

Irani tërhiqet nga disa prej angazhimeve prej marrëveshjes për armët bërthamore
Irani është tërhequr nga disa angazhime nga marrëveshja për armët bërthamore e arritur në 2015 bashkë me fuqitë botërore. Kjo ka rrjedhur pas një urdhri të Këshillit të Sigurisë Kombëtare si pasojë e ngritjes së ...
Klan Kosova | 15-May-2019 14:09
Irani është tërhequr nga disa angazhime nga marrëveshja për armët bërthamore e arritur në 2015 bashkë me fuqitë botërore. Kjo ka rrjedhur pas një urdhri të Këshillit të Sigurisë Kombëtare si pasojë e ngritjes së ...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...
Republika | 15-May-2019 11:15
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...
Albportali | 15-May-2019 11:15
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...
TetovaSot | 15-May-2019 00:01
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...
Gazeta Express | 14-May-2019 23:57
Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke iu referuar atij ...

Tramp: Nuk dërgojmë ushtar në Lindjen e Mesme për shkak të Iranit
Uashington, 14 maj – Presidenti i SHBA-së Donald Tramp sot hodhi poshtë si pohime të pasakta të “Njujork Tajmsit” se Shtetet e Bashkuara kanë në plan të dërgojnë trupa në Lindjen e Mesme, për shkak të eskalimit të ...
Koha.mk | 14-May-2019 23:19
Uashington, 14 maj – Presidenti i SHBA-së Donald Tramp sot hodhi poshtë si pohime të pasakta të “Njujork Tajmsit” se Shtetet e Bashkuara kanë në plan të dërgojnë trupa në Lindjen e Mesme, për shkak të eskalimit të ...

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do ta bëjë këtë? ...
TetovaSot | 14-May-2019 22:13
Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do ta bëjë këtë? ...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do e bëjë këtë? ...
Gazeta55 | 14-May-2019 21:57
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do e bëjë këtë? ...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, siç tha kjo është “një hipotezë e ngritur nga e përditshmja New York Times”.
Kosova Press | 14-May-2019 21:30
Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, siç tha kjo është “një hipotezë e ngritur nga e përditshmja New York Times”.

SHBA-të rishikojnë planin ushtarak ndaj Iranit, 120 mijë trupa në Lindjen e Mesme
Duket se pas sulmit të dy naftëmbajtëseve saudite fshihet Irani. Siç kanë referuar zyrtarët amerikanë të cituar nga media, vlerësimet paraprake nga ushtria amerikane tregojnë se eksplozivi i përdorur kundër anijeve ...
GazetaTema | 14-May-2019 15:31
Duket se pas sulmit të dy naftëmbajtëseve saudite fshihet Irani. Siç kanë referuar zyrtarët amerikanë të cituar nga media, vlerësimet paraprake nga ushtria amerikane tregojnë se eksplozivi i përdorur kundër anijeve ...

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme
Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do ta bëjë këtë? ...
Gazeta Express | 14-May-2019 21:24
Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A do ta bëjë këtë? ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved