ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/06/2019 17:25

Çfarë dihet deri tani për sulmet terroriste në Sri Lanka të dielën e Pashkëve

Çfarë dihet deri tani për sulmet terroriste në Sri Lanka të dielën e Pashkëve
Shtatë të dyshuar janë identifikuar dhe arrestuar, teksa numri i të vdekurve nga sulomet terroriste në kisha dhe hotele në Sri Lanka ka shkuar në 207 deri tani. Asnjë grup nuk e ka marrë ende përsipër sulmin dhe ...
Telegraf | 21-Apr-2019 17:12
Shtatë të dyshuar janë identifikuar dhe arrestuar, teksa numri i të vdekurve nga sulomet terroriste në kisha dhe hotele në Sri Lanka ka shkuar në 207 deri tani. Asnjë grup nuk e ka marrë ende përsipër sulmin dhe ...

Rëndohet bilanci/ 207 te vrarë në Sri Lanka
Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, një prej të cilave në kryeqytetin Colombo dhe në disa hotele të vendit të frekuentuara nga turistët, duke shkaktuar ...
Telegraf | 21-Apr-2019 15:18
Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, një prej të cilave në kryeqytetin Colombo dhe në disa hotele të vendit të frekuentuara nga turistët, duke shkaktuar ...

Sri Lanka, shkon në 207 numri i viktimave, qeveria: ‘Shtetrrethim’
Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, një prej të cilave në kryeqytetin Colombo dhe në disa hotele të vendit të frekuentuara nga turistet, duke shkaktuar ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 14:26
Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, një prej të cilave në kryeqytetin Colombo dhe në disa hotele të vendit të frekuentuara nga turistet, duke shkaktuar ...

Sulmi në Sri Lanka/ Meta: Besimtarë të pafajshëm u vranë nga terroristë mizorë
Presidenti Meta ka dënuar sulmin terrorist ne Sri Lanka ku janë vrarë qindra besimtare dhe turiste. Meta shkruan se terroriste mizore për shkak të agjendes së tyre politike vranë besimtarë të pafajshëm. Një lajm shumë i ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 15:08
Presidenti Meta ka dënuar sulmin terrorist ne Sri Lanka ku janë vrarë qindra besimtare dhe turiste. Meta shkruan se terroriste mizore për shkak të agjendes së tyre politike vranë besimtarë të pafajshëm. Një lajm shumë i ...

Ngjarja në Sri Lanka, reagon i shqetësuar Ilir Meta: Lajm shumë i keq, mendimet dhe lutjet e mia janë tek ata
Presidenti Ilir Meta ka reaguar i shqetësuar lidhur me ngjarjen e sotme ë Sri Lanka. Meta i shpreh solidaritet familjarëve të viktimave të cilët humbën të dashurit e tyre ku nëvizon se besimtarët fetarë të krishterë u ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 14:28
Presidenti Ilir Meta ka reaguar i shqetësuar lidhur me ngjarjen e sotme ë Sri Lanka. Meta i shpreh solidaritet familjarëve të viktimave të cilët humbën të dashurit e tyre ku nëvizon se besimtarët fetarë të krishterë u ...

Terroristët godasin Sri Lankën, reagon Presidenti Meta: Shokuese
Ndërsa orët kalojnë edhe bilanci i viktimave nga 6 sulme në tre kisha dhe 3 hotele të Sri Lankës sa vijnë e shtohen. Deri më tani raportohet për të paktën 190 të vdekur. Për ngjarjen e rëndë ka reaguar edhe Presidenti i ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 14:10
Ndërsa orët kalojnë edhe bilanci i viktimave nga 6 sulme në tre kisha dhe 3 hotele të Sri Lankës sa vijnë e shtohen. Deri më tani raportohet për të paktën 190 të vdekur. Për ngjarjen e rëndë ka reaguar edhe Presidenti i ...

Mbi 200 të vdekur shkon numri i viktimave nga shpërthimet në Sri Lanka
Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e pashkëve katolike. Deri tani autoritetet raportojnë për 207 të vdekur dhe mbi 400 të tjerë të ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 17:04
Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e pashkëve katolike. Deri tani autoritetet raportojnë për 207 të vdekur dhe mbi 400 të tjerë të ...

Sulmet në Shri Lanka: Shtatë të arrestuar, 207 të vdekur dhe 450 të plagosur
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit. Në Twitter, një zyrtar ...
Indeks Online | 21-Apr-2019 16:53
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit. Në Twitter, një zyrtar ...

Sulmi në Sri Lanka, Meta: Terroristë mizorë përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike
Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një qëndrimi në rrjetin social “Facebook”, reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe 3 hotele në Sri Lanka Në reagimin e tij, Kreu i Shtetit e quan sulmin e ndodhur ...
Telegraf | 21-Apr-2019 14:16
Presidenti i Republikës Ilir Meta përmes një qëndrimi në rrjetin social “Facebook”, reagoi pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe 3 hotele në Sri Lanka Në reagimin e tij, Kreu i Shtetit e quan sulmin e ndodhur ...

Trump reagon ndaj sulmeve në Sri Lankë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka shprehur ngushëllime pas sulmeve ndaj kishave dhe hoteleve në Sri Lankë, duke thënë se vendi i tij është i gatshëm për të ofruar ndihmë, transmeton ...
Medial | 21-Apr-2019 16:53
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka shprehur ngushëllime pas sulmeve ndaj kishave dhe hoteleve në Sri Lankë, duke thënë se vendi i tij është i gatshëm për të ofruar ndihmë, transmeton ...

Sulmet në Shri Lanka: Shtatë të arrestuar, 207 të vdekur dhe 450 të plagosur
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit. Në Twitter, një zyrtar ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 16:52
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit. Në Twitter, një zyrtar ...

Sulmet në Shri Lanka: Shtatë të arrestuar, 207 të vdekur dhe 450 të plagosur
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit.
Kosova Press | 21-Apr-2019 16:46
Shtatë të dyshuar janë arrestuar për përfshirje në një seri shpërthimesh pothuajse të njëkohshme në tetë vende në Shri Lanka, ku 207 vetë u vranë dhe qindra u plagosën, sipas të dhënave të fundit.

Rëndohet bilanci në Sri Lanka, mbi 200 të vdekur në ditën e Pashkëve
Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e pashkëve katolike. Deri tani autoritetet raportojnë për 207 të vdekur dhe mbi 400 të tjerë të ...
Republika | 21-Apr-2019 16:39
Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e pashkëve katolike. Deri tani autoritetet raportojnë për 207 të vdekur dhe mbi 400 të tjerë të ...

Presidenti Meta reagon për masakrën në Sri Lanka
Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe mbi 400 të plagosur. “Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka. Në ...
Gazeta Observer | 21-Apr-2019 16:14
Presidenti Ilir Meta shprehet i shokuar nga sulmet e ndodhura në Sri Lanka, ku deri në këto momente numërohen të paktën 207 viktima dhe mbi 400 të plagosur. “Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka. Në ...

Presidenti zviceran dënon sulmet në Shri Lankë
Për sulmet që ndodhën në Shri Lankë, ka reaguar edhe presidenti zviceran, Ueli Maurer, i cili ka thënë se në emër të qeverisë zvicerane i dënon këto sulme. “Në emër të qeverisë, i dënoj sulmet që u bënë gjatë festës ...
AlbInfo | 21-Apr-2019 16:14
Për sulmet që ndodhën në Shri Lankë, ka reaguar edhe presidenti zviceran, Ueli Maurer, i cili ka thënë se në emër të qeverisë zvicerane i dënon këto sulme. “Në emër të qeverisë, i dënoj sulmet që u bënë gjatë festës ...

Ngjarja në Sri Lanka, Meta: Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e të prekurve
Presidenti Ilir Meta ka reaguar i shqetësuar lidhur me ngjarjen e sotme ë Sri Lanka. Meta i shpreh solidaritet familjarëve të viktimave të cilët humbën të dashurit e tyre ku nëvizon se besimtarët fetarë të krishterë u ...
Lexo | 21-Apr-2019 16:09
Presidenti Ilir Meta ka reaguar i shqetësuar lidhur me ngjarjen e sotme ë Sri Lanka. Meta i shpreh solidaritet familjarëve të viktimave të cilët humbën të dashurit e tyre ku nëvizon se besimtarët fetarë të krishterë u ...

Presidenti Meta reagon për masakrën në Sri Lanka
“Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka. Në ditën e Pashkëve, besimtarë të krishterë të pafajshëm janë sulmuar nga terroristë mizor të cilët përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike. Mendimet ...
Lajminet | 21-Apr-2019 16:08
“Një lajm shumë i keq dhe shokues na vjen nga Sri Lanka. Në ditën e Pashkëve, besimtarë të krishterë të pafajshëm janë sulmuar nga terroristë mizor të cilët përdorin besimin fetar për agjendat e tyre politike. Mendimet ...

Përgjaken Pashkët, 207 të vrarë nga sulmet terroriste në Sri Lanka
Pashkët në Sri Lanka janë kthyer në një tragjedi të vërtetë. 207 persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 500 janë plagosur. Janë shënjestruar të krishterët vendin ishullor. Daily Mail raporton se 8 shpërthime të forta ...
Lapsi | 21-Apr-2019 14:47
Pashkët në Sri Lanka janë kthyer në një tragjedi të vërtetë. 207 persona kanë mbetur të vdekur dhe mbi 500 janë plagosur. Janë shënjestruar të krishterët vendin ishullor. Daily Mail raporton se 8 shpërthime të forta ...

Sulmi në Sri Lanka/ Meta: Besimtarë të pafajshëm u vranë nga terroristë mizorë
Presidenti Meta ka dënuar sulmin terrorist ne Sri Lanka ku janë vrarë qindra besimtare dhe turiste. Meta shkruan se terroriste mizore për shkak të agjendes së tyre politike vranë besimtarë të pafajshëm. Një lajm shumë i ...
Medial | 21-Apr-2019 16:07
Presidenti Meta ka dënuar sulmin terrorist ne Sri Lanka ku janë vrarë qindra besimtare dhe turiste. Meta shkruan se terroriste mizore për shkak të agjendes së tyre politike vranë besimtarë të pafajshëm. Një lajm shumë i ...

Shkon mbi 200 numri i viktimave nga sulmet në Shri Lankë
Së paku 207 persona kanë humbur jetën dhe 450 janë lënduar nga shpërthimet në kishat dhe hotelet e Shri Lankës, njofton policia. Së paku tetë sulme janë raportuar. Tri kisha në Negombo, Batticaloa dhe Colombo kanë qenë ...
AlbInfo | 21-Apr-2019 15:34
Së paku 207 persona kanë humbur jetën dhe 450 janë lënduar nga shpërthimet në kishat dhe hotelet e Shri Lankës, njofton policia. Së paku tetë sulme janë raportuar. Tri kisha në Negombo, Batticaloa dhe Colombo kanë qenë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved