ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 00:08

Ronaldo për rekord, e konfirmojnë statistikat

Ronaldo për rekord, e konfirmojnë statistikat
Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme.
Top Channel | 21-Apr-2019 16:41
Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme.

Rekordmeni Ronaldo, stastikat e CR7-ës flasin vetë!
Askush si Cristiano Ronaldo. Pesw herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 14:44
Askush si Cristiano Ronaldo. Pesw herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La ...

Allegri festoi titullin e pestë, por tifozët e Juves nuk e duan
Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit. U prit me shumë polemika e dyshime, ndërsa edhe tani që festoi titullin e pestë radhazi në pankinën e “Zonjës së Vjetër” gjërat nuk kanë ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 13:07
Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit. U prit me shumë polemika e dyshime, ndërsa edhe tani që festoi titullin e pestë radhazi në pankinën e “Zonjës së Vjetër” gjërat nuk kanë ...

VIDEO/ A do mbajë Ronaldo fanellën e Juves sezonin e ardhshëm?
Juventusi ka hipotekuar sot, titullin e tetë rradhazi, duke përmbysur Fiorentinën, nga 0-1 në 2-1. Kështu është harruar disi humbja dhe skualifikimi nga Liga e Kampionëve nga Ajaksi. Mediat gjatë gjithë kësaj jave kanë ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 02:37
Juventusi ka hipotekuar sot, titullin e tetë rradhazi, duke përmbysur Fiorentinën, nga 0-1 në 2-1. Kështu është harruar disi humbja dhe skualifikimi nga Liga e Kampionëve nga Ajaksi. Mediat gjatë gjithë kësaj jave kanë ...

FOTOT: Titulli i Juventus shoqërohet edhe me sensualitet
Juventusi fitoi titullin kampion në Itali pasditen e kësaj të shtune, pasi mposhti Fiorentinën 2-1 në Torino, një trofe i parakohshëm matematikisht duke qenë se deri në fundin e Serie A do të duhen edhe 5 ndeshje për ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 09:44
Juventusi fitoi titullin kampion në Itali pasditen e kësaj të shtune, pasi mposhti Fiorentinën 2-1 në Torino, një trofe i parakohshëm matematikisht duke qenë se deri në fundin e Serie A do të duhen edhe 5 ndeshje për ...

Juve, kur titulli shoqërohet edhe me sensualitet (Foto)
Juventusi fitoi titullin kampion në Itali pasditen e kësaj të shtune, pasi mposhti Fiorentinën 2-1 në Torino, një trofe i parakohshëm matematikisht duke qenë se deri në fundin e Serie A do të duhen edhe 5 ndeshje për ...
Top Channel | 20-Apr-2019 22:58
Juventusi fitoi titullin kampion në Itali pasditen e kësaj të shtune, pasi mposhti Fiorentinën 2-1 në Torino, një trofe i parakohshëm matematikisht duke qenë se deri në fundin e Serie A do të duhen edhe 5 ndeshje për ...

Interi ndalet në shtëpi dhe asiston për Milanin, ndizet lufta për zonën Champions
Interi nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi përballë Romës, duke bërë që të gjitha skuadrat të jenë afër në garën e tyre për një vend në zonën Champions. Verdhekuqtë kanë kaluar ën avantazh të parët me ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 22:44
Interi nuk ka arritur të marrë më shumë se një pikë në shtëpi përballë Romës, duke bërë që të gjitha skuadrat të jenë afër në garën e tyre për një vend në zonën Champions. Verdhekuqtë kanë kaluar ën avantazh të parët me ...

Kristiano Ronaldo vendos rekordin pas fitores me Juventusin
Kristiano Ronaldo vendos rekord pas titullit të fituar me Juventusin. Ylli portugez është i vetmi në histori që ka triumfuar në Angli, Spanjë dhe Itali. Askush si ky superyll. Lionel Mesi mund të jetë gjeniu i futbollit ...
ABCNews | 21-Apr-2019 14:02
Kristiano Ronaldo vendos rekord pas titullit të fituar me Juventusin. Ylli portugez është i vetmi në histori që ka triumfuar në Angli, Spanjë dhe Itali. Askush si ky superyll. Lionel Mesi mund të jetë gjeniu i futbollit ...

Festa e vakët e tifozëve të Juves
Juventus fitoi për herën e tetë radhazi kampionatin, më mirë se çdo ekip tjetër në kampionatet e rëndësishëm të Europës, por më shumë për këtë sukses festuan lojtarët. Edhe pse e siguruan scudetto 5 javë para fundit, me ...
TV Klan | 21-Apr-2019 13:44
Juventus fitoi për herën e tetë radhazi kampionatin, më mirë se çdo ekip tjetër në kampionatet e rëndësishëm të Europës, por më shumë për këtë sukses festuan lojtarët. Edhe pse e siguruan scudetto 5 javë para fundit, me ...

Statistikat, fitoret e Ronaldos bëjnë historinë
Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La Liga dhe ...
Gazeta Dita | 21-Apr-2019 17:29
Pesë herë fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La Liga dhe ...

Duartrokitjet në Torino joshin Kiezën, njëjtë si Ronaldon
Sulmuesi i Fiorentinës, Federiko Kieza, i provoi të gjitha në humbjen 2-1 të së shtunës me Juventusin, që siguroi matematikisht titullin kampion. Tifozët e Juventusit kishin rezervuar një pritje të ngrohtë për lojtarin ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 16:21
Sulmuesi i Fiorentinës, Federiko Kieza, i provoi të gjitha në humbjen 2-1 të së shtunës me Juventusin, që siguroi matematikisht titullin kampion. Tifozët e Juventusit kishin rezervuar një pritje të ngrohtë për lojtarin ...

Lionel Messi vazhdon të prijë në garë për Këpucën e Artë, Ronaldo mbetet larg
Lionel Messi është shkëputur dukshëm në krye të garës për Këpucën e Artë në Evropë, me Kylian Mbappen i vetmi që është duke i bërë konkurrencë deri tani. Kur kanë mbetur edhe pak javë deri në përfundim të këtij sezoni, ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 16:06
Lionel Messi është shkëputur dukshëm në krye të garës për Këpucën e Artë në Evropë, me Kylian Mbappen i vetmi që është duke i bërë konkurrencë deri tani. Kur kanë mbetur edhe pak javë deri në përfundim të këtij sezoni, ...

Ronaldo nuk është normal, ja statistikat e frikshme të portugezit
Askush si Cristiano Ronaldo. Pesë herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La ...
Lexo | 21-Apr-2019 15:35
Askush si Cristiano Ronaldo. Pesë herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La ...

Festoi titullin e pestë, por tifozët e Juves nuk e duan Allegrin për një arsye
Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit. U prit me shumë polemika e dyshime, ndërsa edhe tani që festoi titullin e pestë radhazi në pankinën e “Zonjës së Vjetër” gjërat nuk kanë ...
Medial | 21-Apr-2019 14:37
Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit. U prit me shumë polemika e dyshime, ndërsa edhe tani që festoi titullin e pestë radhazi në pankinën e “Zonjës së Vjetër” gjërat nuk kanë ...

Sport Lionel Messi vazhdon të prijë në garë për Këpucën e Artë, Ronaldo mbetet larg
Lionel Messi është shkëputur dukshëm në krye të garës për Këpucën e Artë në Evropë, me Kylian Mbappen i vetmi që është duke i bërë konkurrencë deri tani. Kur kanë mbetur edhe pak javë deri në përfundim të këtij sezoni, ...
Kosova Sot | 21-Apr-2019 14:26
Lionel Messi është shkëputur dukshëm në krye të garës për Këpucën e Artë në Evropë, me Kylian Mbappen i vetmi që është duke i bërë konkurrencë deri tani. Kur kanë mbetur edhe pak javë deri në përfundim të këtij sezoni, ...

Festa e titullit, Ronaldo: Qëndroj me 1000 për qind te Juventus
Mes këndimit, të qeshurave dhe i kapluar nga euforia, siç është normale pas shpalljes zyrtarisht kampion i një sezoni futbollistik, Cristiano Ronaldo duket se i ka dhënë fund thashethemeve të përhapura nga mediet ...
Top Channel | 20-Apr-2019 20:48
Mes këndimit, të qeshurave dhe i kapluar nga euforia, siç është normale pas shpalljes zyrtarisht kampion i një sezoni futbollistik, Cristiano Ronaldo duket se i ka dhënë fund thashethemeve të përhapura nga mediet ...

Formacionet zyrtare: Everton-Man United
Skuadra e Juventusit pasi mposhti Fiorentinën me rezultat minimal 2:1, arriti ta zyrtarizojë titullin e Seria A-së. Tekniku, Allegri është i bindur që skuadra e tij mund të arrij të fitojë titullin edhe vitin e ...
GazetaBlic | 21-Apr-2019 13:44
Skuadra e Juventusit pasi mposhti Fiorentinën me rezultat minimal 2:1, arriti ta zyrtarizojë titullin e Seria A-së. Tekniku, Allegri është i bindur që skuadra e tij mund të arrij të fitojë titullin edhe vitin e ...

Allegri e tepron: Synon edhe një titull të kampionit me Juventusin
Ajaxi ka fituar të gjithë vëmendjen rreth vetes. Kualifimi në gjysmëfinalet e Champions League pas eliminimit të Real Madridit dhe Juventusit ka bërë që lojtarët e holandezëve të jenë më të kërkuarit në treg. Hakim ...
GazetaBlic | 21-Apr-2019 13:09
Ajaxi ka fituar të gjithë vëmendjen rreth vetes. Kualifimi në gjysmëfinalet e Champions League pas eliminimit të Real Madridit dhe Juventusit ka bërë që lojtarët e holandezëve të jenë më të kërkuarit në treg. Hakim ...

Allegri nuk ngopet, synon edhe një ‘Scudetto’ me Juventus
Pas triumfit 2:1 kundër Fiorentinës, skuadra e Massimiliano Allegrit siguroi triumfin e tetë me radhë në kampionatin italian. Me këtë sukses ka mbetur shumë i kënaqur edhe trajneri italian, për të cilin kjo është e ...
Lajminet | 21-Apr-2019 12:58
Pas triumfit 2:1 kundër Fiorentinës, skuadra e Massimiliano Allegrit siguroi triumfin e tetë me radhë në kampionatin italian. Me këtë sukses ka mbetur shumë i kënaqur edhe trajneri italian, për të cilin kjo është e ...

Allegri: Serie A synimi kryesor i Juventusit edhe sezonin e ardhshëm
Massimiliano Allegri ka thënë se nuk do t’i shijojë rekordet e tij derisa të pensionohet, si dhe ka këmbëngulur se synimi kryesor i Juventusit edhe sezonin e ardhshëm do të jetë titulli në Serie A. Juventusi e siguroi ...
PortaliOnline | 21-Apr-2019 12:53
Massimiliano Allegri ka thënë se nuk do t’i shijojë rekordet e tij derisa të pensionohet, si dhe ka këmbëngulur se synimi kryesor i Juventusit edhe sezonin e ardhshëm do të jetë titulli në Serie A. Juventusi e siguroi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved