ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 00:08

Heshtje parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Heshtje parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut
Sot në Maqedoninë e Veriut është heshtje para-zgjedhore në përgatitje për zgjedhjet presidenciale që fillojnë nesër. 1 milion e 800 mijë qytetarë me të drejtë vote do të kenë mundësinë të zgjedhin mes tre kandidatëve në ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 21:11
Sot në Maqedoninë e Veriut është heshtje para-zgjedhore në përgatitje për zgjedhjet presidenciale që fillojnë nesër. 1 milion e 800 mijë qytetarë me të drejtë vote do të kenë mundësinë të zgjedhin mes tre kandidatëve në ...

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën votohet për presidentin e ri
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991.
Top Channel | 20-Apr-2019 19:10
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991.

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut, nesër raundi i parë
MAQEDONI E VERIUT Të dielën e 21 prillit mbi 1milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës së Maqedonisë së Veriut do tu drejtohen kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 13:39
MAQEDONI E VERIUT Të dielën e 21 prillit mbi 1milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës së Maqedonisë së Veriut do tu drejtohen kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do ...

Dje për president të RMV votoi diaspora, të burgosurit dhe personat e sëmurë
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski . Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 07:46
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski . Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, ...

Maqedonia e Veriut voton për President, një shqiptar në garë për të bërë historinë
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski . Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 07:35
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski . Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...

Maqedoni, të dielën votohet për Presidentin e ri të vendit
Të shtunën dhe të dielën deri në ora 19.00, në Maqedoninë e Veriut është në fuqi heshtja zgjedhore. Të dielën mbahen për herë të gjashtë në vend, zgjedhjet presidenciale por dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme në tri ...
ABCNews | 20-Apr-2019 18:36
Të shtunën dhe të dielën deri në ora 19.00, në Maqedoninë e Veriut është në fuqi heshtja zgjedhore. Të dielën mbahen për herë të gjashtë në vend, zgjedhjet presidenciale por dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme në tri ...

Kompetencat e Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut shpreh unitetin shtetëror dhe përfaqëson vendin në skenën politike ndërkombëtare, ndërsa të drejtat dhe detyrat e tij i ushtron në bazë të dhe në kuadër të Kushtetutës dhe ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 12:48
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut shpreh unitetin shtetëror dhe përfaqëson vendin në skenën politike ndërkombëtare, ndërsa të drejtat dhe detyrat e tij i ushtron në bazë të dhe në kuadër të Kushtetutës dhe ...

Maqedoni e Veriut/ Nesër mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale
Republika e Maqedonisë së Veriut do të zhvillojë nesër raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Mbi 1 milionë e tetëqind mijë qytetarë do t’u drejtohen kutive të votimit për të shprehur vullnetin dhe zgjedhjen e tyre ...
Lapsi | 20-Apr-2019 15:10
Republika e Maqedonisë së Veriut do të zhvillojë nesër raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Mbi 1 milionë e tetëqind mijë qytetarë do t’u drejtohen kutive të votimit për të shprehur vullnetin dhe zgjedhjen e tyre ...

Nis votimi për president të Maqedonisë së Veriut
Sot mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut.
Kosova Press | 21-Apr-2019 07:28
Sot mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut.

Maqedonia e Veriut sot zgjedh presidentin e ri
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:05
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...

Haxhiu: Jepini mbështetje të fuqishme Blerim Rekës
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu, ka thënë se shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, duhet të dalin masovisht nesër në zgjedhje. “Ata duhet të dëshmojnë që janë fuqi politike dhe që janë të bashkuar rreth ...
Klan Kosova | 21-Apr-2019 00:25
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu, ka thënë se shqiptarët e Maqedonisë së Veriut, duhet të dalin masovisht nesër në zgjedhje. “Ata duhet të dëshmojnë që janë fuqi politike dhe që janë të bashkuar rreth ...

Haxhiu kërkon nga shqiptarët ta votojnë Blerim Rekën për president të Maqedonisë
Nesër në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet presidenciale. Kandidat është edhe një shqiptar, Blerim Reka. Në Kosovë veç se kanë filluar të kërkojnë përkrahje për të. Këtë e ka bërë edhe deputetja e VV-së Albulena ...
Arbresh | 20-Apr-2019 22:23
Nesër në Maqedoninë e Veriut mbahen zgjedhjet presidenciale. Kandidat është edhe një shqiptar, Blerim Reka. Në Kosovë veç se kanë filluar të kërkojnë përkrahje për të. Këtë e ka bërë edhe deputetja e VV-së Albulena ...

Deputetja e VV-së kërkon nga shqiptarët ta votojnë Blerim Rekën për president të Maqedonisë
Kandidat është edhe një shqiptar, Blerim Reka, shkruan . E në Kosovë veç se kanë filluar të kërkojnë përkrahje për të. Këtë e ka bërë edhe deputetja e VV-së përmes një postimi në Facebook. Ky është postimi i saj: ...
Lajminet | 20-Apr-2019 22:10
Kandidat është edhe një shqiptar, Blerim Reka, shkruan . E në Kosovë veç se kanë filluar të kërkojnë përkrahje për të. Këtë e ka bërë edhe deputetja e VV-së përmes një postimi në Facebook. Ky është postimi i saj: ...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës kërkon mbështetje për Blerim Rekën
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka bërë thirrje për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut që të dalin të votojnë nesër në zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Përmes një ...
Zeri | 20-Apr-2019 22:09
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka bërë thirrje për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut që të dalin të votojnë nesër në zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Përmes një ...

Gordana Siljanovska e VMRO-së fiton në diasporë duke lënë pas Pendarovskin dhe Rekën
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...
Albportali | 20-Apr-2019 22:08
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...

Maqedonia e Veriut voton nesër për Presidentin e ri
Të dielën e 21 prillit qytetarët e Maqedonisë së Veriut votojnë për presidentin e ri. Në këto zgjedhjet presidenciale garojnë tre kandidatë, nga të cilët asnjëri prej tyre nuk është deklaruar si politikan i karrierës. ...
Gazeta55 | 20-Apr-2019 21:44
Të dielën e 21 prillit qytetarët e Maqedonisë së Veriut votojnë për presidentin e ri. Në këto zgjedhjet presidenciale garojnë tre kandidatë, nga të cilët asnjëri prej tyre nuk është deklaruar si politikan i karrierës. ...

Dalin rezultatet e para të votimeve në diasporë
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...
Albportali | 20-Apr-2019 21:32
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut – të dielën votohet për presidentin e ri
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...
Zeri | 20-Apr-2019 21:26
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...

Votimi në Europë: Siljanovska triumfon me 348 vota, Pendarovski 301 kurse Blerim Reka pa votë nga Kosova, Zvicra me nji, gjithësej 48 vota
Shkup, 20 prill, Zhurnal.mk – Zgjedhjet presidenciale tashmë kanë nisur të mbahen në vend pasiqë sot kanë votuar të burgosurit, të sëmurët, të palëvizshmit si dhe diaspora, shkruan Zhurnal.mk Nga informacionet jozyrtare ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 21:26
Shkup, 20 prill, Zhurnal.mk – Zgjedhjet presidenciale tashmë kanë nisur të mbahen në vend pasiqë sot kanë votuar të burgosurit, të sëmurët, të palëvizshmit si dhe diaspora, shkruan Zhurnal.mk Nga informacionet jozyrtare ...

Blerim Reka merr 2 vota në Hungari, a votoi Nikolla Gruevski për të?
Kandidati shqiptarë Blerim Reka sot gjatë votimeve në diasporë ka pësuar më keq prej dy kandidatëve maqedonas. Shqiptarët nuk e kanë votuar dhe ai gjithësej ka marrë 48 vota. Siç mëson TetovaSot, në Hungari Blerim Reka ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 21:18
Kandidati shqiptarë Blerim Reka sot gjatë votimeve në diasporë ka pësuar më keq prej dy kandidatëve maqedonas. Shqiptarët nuk e kanë votuar dhe ai gjithësej ka marrë 48 vota. Siç mëson TetovaSot, në Hungari Blerim Reka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved