ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 18:01

Meta kthen në Kuvend ligjin për vettingun në polici

Meta kthen në Kuvend ligjin për vettingun në polici
Presidenti Ilir Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend projektligjin për vettingun në polici. Ja njoftimi I plotë Nr. Dekreti 11175 Tiranë, më 19.04.2019 PRESIDENTI I REPUBLIKËS ILIR META Arsyet e kthimit të ligjit nr. ...
Telegraf | 19-Apr-2019 17:02
Presidenti Ilir Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend projektligjin për vettingun në polici. Ja njoftimi I plotë Nr. Dekreti 11175 Tiranë, më 19.04.2019 PRESIDENTI I REPUBLIKËS ILIR META Arsyet e kthimit të ligjit nr. ...

Kur do të ndalet grabitja në Rinas?
Në datën 9 prill, ata nuk trokitën për të hyrë në aeroport, por hynë, për herë të dytë, pa u penguar nga askush, “mbaruan” punë me grabitjen në kohë rekord, kohë e admirueshme për rekorde Guinness, dhe u larguan në ...
Monitor | 19-Apr-2019 22:11
Në datën 9 prill, ata nuk trokitën për të hyrë në aeroport, por hynë, për herë të dytë, pa u penguar nga askush, “mbaruan” punë me grabitjen në kohë rekord, kohë e admirueshme për rekorde Guinness, dhe u larguan në ...

Mbrojtje e dobët nga krimi kibernetik
Shqiptarët mbeten ende në hapat e parë lidhur me sigurinë kibernetike. Shumica janë konservatorë kur vjen puna te shërbimet online që ofrohen nga institucionet, pasi kanë mungesë besimi që kjo praktikë funksionon. Por, ...
Monitor | 19-Apr-2019 22:11
Shqiptarët mbeten ende në hapat e parë lidhur me sigurinë kibernetike. Shumica janë konservatorë kur vjen puna te shërbimet online që ofrohen nga institucionet, pasi kanë mungesë besimi që kjo praktikë funksionon. Por, ...

Lleshaj: Argumentat e Metës për kthimin e ligjit të vettingut “Presidencialë”, por jo ligjorë
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e tij janë të gjetura, ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 22:18
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e tij janë të gjetura, ...

Meta ktheu ligjin për ‘Vettingun në Polici”, reagon Lleshaj: Argumente jo ligjorë!
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi pak minuta me pare vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e ...
Lexo | 19-Apr-2019 21:26
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi pak minuta me pare vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e ...

Meta sërish “refuzon” Ramën, kthen në Kuvend ligjin për Vettingun në polici
Presidenti i vendit Ilir Meta ka kthyer mbrapsh ne Kuvend, nje tjeter ligj te miratuar nga shumica qeverisese, ate te Vetingut ne Polici. Në argumentet e tij ligjore, Meta thekson se ky ligj duhet të rikthehet edhe ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 15:18
Presidenti i vendit Ilir Meta ka kthyer mbrapsh ne Kuvend, nje tjeter ligj te miratuar nga shumica qeverisese, ate te Vetingut ne Polici. Në argumentet e tij ligjore, Meta thekson se ky ligj duhet të rikthehet edhe ...

Meta ktheu ligjin për ‘Vettingun në Polici”, reagon Lleshaj: Argumente jo ligjorë!
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi pak minuta me pare vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e ...
Java News | 19-Apr-2019 21:07
Ministri i Punëve të Brendshme Sandër Lleshaj, komentoi pak minuta me pare vendimin e presidentit Ilir Meta për të kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në Policinë e Shtetit, duke thënë se argumentet e ...

Kthimi i ligjit të vetting-ut, Sandër Lleshaj: Meta përdori argumenta presidencial, jo ligjor
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha se presidenti Ilir Meta ka përdorur ‘argumenta presidencial’, por jo ligjor sa i përket vendimit për të kthyer në Kuvend ligjin për vetting-un në polici. Në emisionin ...
Politiko | 19-Apr-2019 20:55
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha se presidenti Ilir Meta ka përdorur ‘argumenta presidencial’, por jo ligjor sa i përket vendimit për të kthyer në Kuvend ligjin për vetting-un në polici. Në emisionin ...

Vettingu i policëve, Meta hedh poshtë arrnimet e Lleshajt
Ndryshimet që iu bënë ligjit për Vettingun në polici presidenti Ilir Meta i ka gjetur në kundërshtim me Kushtetutën, duke kthyer e kthyer atë mbrapsht për rishqyrtim. Sipas kreut të shtetit , mekanizimi i ri që është ...
Respublica | 19-Apr-2019 17:07
Ndryshimet që iu bënë ligjit për Vettingun në polici presidenti Ilir Meta i ka gjetur në kundërshtim me Kushtetutën, duke kthyer e kthyer atë mbrapsht për rishqyrtim. Sipas kreut të shtetit , mekanizimi i ri që është ...

Pse nuk u dekretua ligji për ‘vetting-un’ në Policinë e Shtetit dhe Gardën e Republikës! Argumentet
Kreu i shtetit Ilir Meta ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin për ‘vettingun’ në radhët e Policisë së Shtetit. Në dekretin e tij, kreu i shtetit jep një serë agumentesh, mes të cilave sepse ligji krijon mundësinë ...
ScanTv | 19-Apr-2019 15:49
Kreu i shtetit Ilir Meta ka kthyer në Kuvend për rishqyrtim ligjin për ‘vettingun’ në radhët e Policisë së Shtetit. Në dekretin e tij, kreu i shtetit jep një serë agumentesh, mes të cilave sepse ligji krijon mundësinë ...

Meta kthen në Kuvend ligjin për vettingun në polici
President i Republikës, Ilir Meta, për të dytën herë refuzon Sandër Lleshin. Kreu i Shtetit ka rikthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në polici pas ndryshimev të bëra nga ana e Ministrit të Brendshëm. ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 15:47
President i Republikës, Ilir Meta, për të dytën herë refuzon Sandër Lleshin. Kreu i Shtetit ka rikthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për vettingun në polici pas ndryshimev të bëra nga ana e Ministrit të Brendshëm. ...

Meta kthen Vettingun në polici
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Parlament ndryshimet që shumica i bëri ligjit për Vettingun në polici. Sipas kreut të shtetit, këto amendime të mirtuara në fund të muajit Mars cënojnë ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 15:34
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Parlament ndryshimet që shumica i bëri ligjit për Vettingun në polici. Sipas kreut të shtetit, këto amendime të mirtuara në fund të muajit Mars cënojnë ...

Meta vazhdon avazin/ Kthen “vettingun” në polici: Nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...
Lexo | 19-Apr-2019 15:31
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...

Presidenti kthen në Kuvend ndryshimet në ligjin për Vettingun në polici
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ndryshimeve mbi ligjin për vettingun në polici. Bëhet fjalë pikërisht për nismën e Ministrisë se brendshme e cila argumenton se ndryshimet në ligj ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 15:30
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ndryshimeve mbi ligjin për vettingun në polici. Bëhet fjalë pikërisht për nismën e Ministrisë se brendshme e cila argumenton se ndryshimet në ligj ...

Meta Vettingu në polici nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 15:10
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...

Presidenti Meta nuk dekreton “Vetingun në Polici”: Ja shkeljet!
Presidenti i shtetit, Ilir Meta ka kthyer për shqyrtim në Parlament, ligjin për “Vetingun në Polici”. Sipas Metës, ky ligj duhet të rishqyrtohet në Parlament, pasi ndryshimet që pësoi lënë të kuptohet se qeveria po ...
Dritare | 19-Apr-2019 15:25
Presidenti i shtetit, Ilir Meta ka kthyer për shqyrtim në Parlament, ligjin për “Vetingun në Polici”. Sipas Metës, ky ligj duhet të rishqyrtohet në Parlament, pasi ndryshimet që pësoi lënë të kuptohet se qeveria po ...

Meta Vettingu në polici nuk garanton standardet për pavarësi dhe paanshmëri
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 15:22
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...

Meta kthen në Kuvend ligjin për vettingun në polici
Presidenti Ilir Meta ka kthyer ne Kuvend ndryshimet e votuara pak javë me parë në ligjin per vettingun në radhët e policisë së shtetit. Në argumentin e kthimit te këtij ligji kreu i shtetit evedenton hapur, se me anë të ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 14:54
Presidenti Ilir Meta ka kthyer ne Kuvend ndryshimet e votuara pak javë me parë në ligjin per vettingun në radhët e policisë së shtetit. Në argumentin e kthimit te këtij ligji kreu i shtetit evedenton hapur, se me anë të ...

Meta kthen “vettingun” në polici
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...
Kosova Press | 19-Apr-2019 15:18
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e ...

Presidenti kthen në Kuvend ndryshimet në ligjin për Vettingun në polici
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ndryshimeve mbi ligjin për vettingun në polici. Bëhet fjalë pikërisht për nismën e Ministrisë se brendshme e cila argumenton se ndryshimet në ligj ...
ABCNews | 19-Apr-2019 15:01
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ndryshimeve mbi ligjin për vettingun në polici. Bëhet fjalë pikërisht për nismën e Ministrisë se brendshme e cila argumenton se ndryshimet në ligj ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved