ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 20:20

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.
Top Channel | 19-Apr-2019 17:44
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.

Zgjedhjet presidenciale, sot mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.
Top Channel | 19-Apr-2019 13:44
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.

Maqedoni, në mesnatë bie heshtja zgjedhore
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...
ABCNews | 19-Apr-2019 18:03
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...

Emër i ri, probleme të vjetra. Maqedonia e Veriut voton për presidentin të dielën
Maqedonia e Veriut do të mbajë raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale këtë të dielë, në procesin e parë zgjedhor që zhvillohet nën emrin e ri të vendit, i cili gjithsesi përballet me probleme afatgjata ekonomike, ...
Top Channel | 19-Apr-2019 09:23
Maqedonia e Veriut do të mbajë raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale këtë të dielë, në procesin e parë zgjedhor që zhvillohet nën emrin e ri të vendit, i cili gjithsesi përballet me probleme afatgjata ekonomike, ...

Mbyllet fushata presidenciale në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:27
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...

Janushev, Kiracovski dhe Asani zgjatën dorën dhe premtuan zgjedhje demokratike
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial sot kishin takim me Komisioni Shtetëror Zgjedhor ku theksuan se presin zgjedhje korrekte dhe demokratike. Shefi i shtabit zgjedhor të Gordana Siljanovska Davkovës, ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 14:32
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial sot kishin takim me Komisioni Shtetëror Zgjedhor ku theksuan se presin zgjedhje korrekte dhe demokratike. Shefi i shtabit zgjedhor të Gordana Siljanovska Davkovës, ...

Derkoski: Asnjë fushatë s’mund të jetë e pastër, por kjo ishte fushatë kryesisht e qetë
Kreu i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Oliver Derkoski, në takim me shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial vlerësoi se fushata deri tash ka shkuar në atmosferë të qetë. “Asnjë fushatë nuk mund te jetë e ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 13:57
Kreu i Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Oliver Derkoski, në takim me shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial vlerësoi se fushata deri tash ka shkuar në atmosferë të qetë. “Asnjë fushatë nuk mund te jetë e ...

Janushev, Kiracovski dhe Asani bënë thirrje për zgjedhje korrekte, të rregullta dhe të pastra të dielën
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencialë Igor Janushev, Aleksandër Kiracovski dhe Florin Asani sot së bashku apeluan deri te të gjithë qytetarët, aktorët politikë, mediat dhe të gjithë të tjerët për ...
Albportali | 19-Apr-2019 18:26
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencialë Igor Janushev, Aleksandër Kiracovski dhe Florin Asani sot së bashku apeluan deri te të gjithë qytetarët, aktorët politikë, mediat dhe të gjithë të tjerët për ...

VMRO-DPMNE: Do ta përcjellim procesin zgjedhor nga selia
Shkup, 19 prill 2019 Shtabi zgjedhor i VMRO-DPMNE-së dhe kandidatja Gordana Siljanovska Davkova do ta përcjellë procesin zgjedhor, si dhe kumtimi i rezultateve nga selia partiake në Sheshin VMRO. Gjatë gjithë ditës ...
Medial | 19-Apr-2019 18:23
Shkup, 19 prill 2019 Shtabi zgjedhor i VMRO-DPMNE-së dhe kandidatja Gordana Siljanovska Davkova do ta përcjellë procesin zgjedhor, si dhe kumtimi i rezultateve nga selia partiake në Sheshin VMRO. Gjatë gjithë ditës ...

Maqedoni, sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...
Indeks Online | 19-Apr-2019 18:18
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...

Ristova i reagon opinionistit kosovar rreth zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut
Një shkrim anglisht në përkrahje të kandidat presidencial Blerim Reka ka ngjallur reagimin e opinionit në Maqedoninë e Veriut. Ish-deputetja Karolina Ristova, tani profesore e fakultetit juridik në Shkup, është ...
Gazeta Observer | 19-Apr-2019 18:16
Një shkrim anglisht në përkrahje të kandidat presidencial Blerim Reka ka ngjallur reagimin e opinionit në Maqedoninë e Veriut. Ish-deputetja Karolina Ristova, tani profesore e fakultetit juridik në Shkup, është ...

Maqedoni, sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.
Kosova Press | 19-Apr-2019 18:04
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...
Java News | 19-Apr-2019 17:59
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...

Daut Haradinaj mbështetë Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 17:37
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...

Ibraimi: Fushata e kandidatëve presidencial i përmbushi standartet demokratike për zgjedhje të lira
Shkup, 19 prill - Në mesnatë përfundon fushata njëzetditore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen të dielën dhe zgjedhjeve lokale të parakohshme që do të mbahen po të dielën në komunat e ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 17:33
Shkup, 19 prill - Në mesnatë përfundon fushata njëzetditore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen të dielën dhe zgjedhjeve lokale të parakohshme që do të mbahen po të dielën në komunat e ...

Shqiptarët faktor vendimtar në zgjedhjen e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka gjasa të vogla për fitore
Dy ditë i ndajnë maqedonasit nga zgjedhja e presidentit të tyre. Të dielën, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do t’iu drejtohen kutive të votimit për të hedhur votat që do të determinojnë se kush do të jetë në krye të ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 17:14
Dy ditë i ndajnë maqedonasit nga zgjedhja e presidentit të tyre. Të dielën, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do t’iu drejtohen kutive të votimit për të hedhur votat që do të determinojnë se kush do të jetë në krye të ...

Saliu: Reka i pavarur gaboi që lejoi fushatë të varur
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:47
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...

Zaev: Reka bashkëpunon me Siljanovskën kundër Pendarovskit
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:32
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...

Në mesnatë nis heshtja për zgjedhjet presidenciale
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 16:32
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...

Mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:13
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved