ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 17:41

Pyetje të reja për rolin e Presidentit pas publikimit të raportit Mueller

Pyetje të reja për rolin e Presidentit pas publikimit të raportit Mueller
Nga Jim Malone Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 17:14
Nga Jim Malone Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 16:22
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
Telegraf | 19-Apr-2019 17:24
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

ANALIZA: Përmbledhja e raportit Myler: Pse ndaj Trumpit, nuk pati akuzë për komplot me rusët
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 09:54
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...

Trump: Gjueti shtrigash ndaj meje
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:33
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...

Publikimi i raportit të Mueller, çfarë pritet më pas?
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:52
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...

Trump: Rezultati i hetimit Mueller, “Game Over” për demokratët
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:20
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...

Raporti i Mueller, tregoi pastëtinë time
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...
Telegraf | 19-Apr-2019 09:35
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...

Demokratët kërkojnë versionin e plotë të raportit të Muellerit
Kongresistët demokratë kanë bërë kërkesë zyrtare që të kenë qasje në raportin e plotë të hetuesit special, Robert Mueller, lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016 në Shtetet e Bashkuara. Kryetari i ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 17:55
Kongresistët demokratë kanë bërë kërkesë zyrtare që të kenë qasje në raportin e plotë të hetuesit special, Robert Mueller, lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016 në Shtetet e Bashkuara. Kryetari i ...

Moskë: Raporti i Muellerit nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016, njofton REL. “Nuk kishte asgjë në ...
Portalb | 19-Apr-2019 17:33
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016, njofton REL. “Nuk kishte asgjë në ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Oliver Sallet / DW Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald ...
Java News | 19-Apr-2019 17:33
Oliver Sallet / DW Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Gazeta Observer | 19-Apr-2019 17:25
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

Raporti Mueller, reagon Presidenti Trump
Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga faji, zoti Trump beson se raporti në fakt e ...
BalkanWeb | 18-Apr-2019 22:44
Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga faji, zoti Trump beson se raporti në fakt e ...

SHBA, demokratët kërkojnë raportin Mueller të paredaktuar
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 17:03
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...

Moska reagon pas raportit të Mueller: Nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...
Java News | 19-Apr-2019 17:03
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...

Pyetje të reja për rolin e Presidentit pas publikimit të raportit Mueller
Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti prova për ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 17:03
Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti prova për ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Indeks Online | 19-Apr-2019 16:48
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Kryetari i Komitetit, Jerrold Nadler, tha në një deklaratë se ai nuk mund të pranojë një version të redaktuar që “lë shumicën e Kongresit në errësirë”. Prokurori i Përgjithshëm, William Barr e dërgoi në Kongres një ...
Lajminet | 19-Apr-2019 16:36
Kryetari i Komitetit, Jerrold Nadler, tha në një deklaratë se ai nuk mund të pranojë një version të redaktuar që “lë shumicën e Kongresit në errësirë”. Prokurori i Përgjithshëm, William Barr e dërgoi në Kongres një ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
Lexo | 19-Apr-2019 16:25
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 16:13
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved