ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 02:55

“Amerika i jep veriun e Kosovës Serbisë, nëse sanksionon Rusinë”

“Amerika i jep veriun e Kosovës Serbisë, nëse sanksionon Rusinë”
SERBI Amerikanët i kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë. Kështu raporton media serbe “Espreso”. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 18:00
SERBI Amerikanët i kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë. Kështu raporton media serbe “Espreso”. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...

Daçiç: Sovraniteti i dyfishtë në veri të Kosovës, i papranueshëm
SERBI Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiç, ka deklaruar se ideja për sovranitet të dyfishtë në veri të Kosovës, është një gjë e papranueshme për Serbinë. Një gjë të tillë shefi i diplomacisë serbe e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 11:39
SERBI Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiç, ka deklaruar se ideja për sovranitet të dyfishtë në veri të Kosovës, është një gjë e papranueshme për Serbinë. Një gjë të tillë shefi i diplomacisë serbe e ...

O’Connell: Nuk ka marrëveshje për Kosovën nga takimi i 29 prillit
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 11:01
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...

Bërnabiç: Kosova të heqë taksën pas takimit në Berlin
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç pak para Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet më 29 prill në Berlin, nuk pret që të ketë ndonjë propozim për zgjidhjen me Kosovën, por vetëm heqje të ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:40
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç pak para Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet më 29 prill në Berlin, nuk pret që të ketë ndonjë propozim për zgjidhjen me Kosovën, por vetëm heqje të ...

Thaçi zhvlerëson Samitin e Berlinit: Zgjidhja në letrën e Trump
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvlerësuar samitin e Berlinit duke thënë se do të jetë një takim rutinor. Duke iu përgjigjur raportimit të mediave perëndimore si ajo vjeneze “Der Standard”, që ka thënë se në ...
BalkanWeb | 18-Apr-2019 22:36
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvlerësuar samitin e Berlinit duke thënë se do të jetë një takim rutinor. Duke iu përgjigjur raportimit të mediave perëndimore si ajo vjeneze “Der Standard”, që ka thënë se në ...

Statusi i veriut të Kosovës, Daçiç: Ideja e sovranitetit të dyfishtë është e papranueshme
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, e ka cilësuar si të papranueshme idenë për vendosjen e një sovraniteti të dyfishtë në veri të Kosovës, të ngjashëm me statusin e dikurshëm të Jerusalemit mes ...
Lapsi | 19-Apr-2019 12:18
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, e ka cilësuar si të papranueshme idenë për vendosjen e një sovraniteti të dyfishtë në veri të Kosovës, të ngjashëm me statusin e dikurshëm të Jerusalemit mes ...

Ambasadori britanik: Takimi i 29 prillit nuk do të ndikojë në marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...
Lapsi | 19-Apr-2019 11:44
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...

Samiti i Berlinit, Bërnabiç: Nuk ka dialog me Kosovën pa heqjen e taksës
Duke i paraprirë Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Berlin më 29 prill, kryeministrja e Republikës së Serbisë, Ana Bërnabiç, është shprehur se nuk ka pritshmëri për arritjen e një zgjidhjeje ...
Lapsi | 19-Apr-2019 11:23
Duke i paraprirë Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Berlin më 29 prill, kryeministrja e Republikës së Serbisë, Ana Bërnabiç, është shprehur se nuk ka pritshmëri për arritjen e një zgjidhjeje ...

Bllokimi i dialogut i lë pa punë Shpend Ahmetin e Fatmir Limajn
Drejtuesit dhe anëtarët e Ekipit negociator të Kosovës për dialogun politik me Serbinë, thonë se për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel ndërmjet palëve, edhe puna e ekipit ka ngecur. Ata thonë se disa nga ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 18:04
Drejtuesit dhe anëtarët e Ekipit negociator të Kosovës për dialogun politik me Serbinë, thonë se për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel ndërmjet palëve, edhe puna e ekipit ka ngecur. Ata thonë se disa nga ...

Tabloidi beogradas: ShBA-ja i ofron Serbisë veriun e Kosovës nëse vë sanksione ndaj Rusisë
Diplomatë amerikanë kanë përgatitur një shantazh të ri për Serbinë me të cilin kërkon luftë politike të Serbisë me Rusinë, shkruan sot tabloidi i Beogradit espreso, siç thotë, duke u bazuar në shkrime të medieve Sipas ...
Medial | 19-Apr-2019 16:35
Diplomatë amerikanë kanë përgatitur një shantazh të ri për Serbinë me të cilin kërkon luftë politike të Serbisë me Rusinë, shkruan sot tabloidi i Beogradit espreso, siç thotë, duke u bazuar në shkrime të medieve Sipas ...

“Amerika ia jep Veriun Serbisë, nëse i vë sanksione Rusisë”
Amerikanët ia kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë, shkruan portali serb Espreso. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Trump këtë ofertë ia kanë bërë palës serbe para takimit të ...
InFokusi | 19-Apr-2019 16:35
Amerikanët ia kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë, shkruan portali serb Espreso. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Trump këtë ofertë ia kanë bërë palës serbe para takimit të ...

Crnobrnja: Pas iniciativës së Merkelit e Macronit, Serbia do të kthehet nga Rusia, Kosova nga SHBA-ja
Drejtuesi i Lëvizjes Evropiane në Serbi, profesori Mihailo Crnobrnja, ka dhënë një qëndrim mjaft interesant sa i përket takimit të 29 prillit që do të mbahet në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:10
Drejtuesi i Lëvizjes Evropiane në Serbi, profesori Mihailo Crnobrnja, ka dhënë një qëndrim mjaft interesant sa i përket takimit të 29 prillit që do të mbahet në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, ...

“Amerika ia jep Veriun Serbisë, nëse i vë sanksione Rusisë”
Amerikanët ia kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë, shkruan portali propagandistik serb Espreso. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Trump këtë ofertë ia kanë bërë palës serbe ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:10
Amerikanët ia kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë, shkruan portali propagandistik serb Espreso. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Trump këtë ofertë ia kanë bërë palës serbe ...

Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në takimin e Berlinit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...
Gazeta Observer | 19-Apr-2019 15:49
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...

Enver Hoxhaj tregon se a do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi në Berlin
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...
InFokusi | 19-Apr-2019 15:46
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...

Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në takimin e Berlinit, mund të ketë vetëm afate kohore
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje.
Kosova Press | 19-Apr-2019 15:10
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje.

Enver Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në Berlin; Kërkimfalja mbetet në tavolinë për dialogun
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 14:22
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...

Enver Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në Berlin; Kërkimfalja mbetet në tavolinë për dialogun
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 14:15
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...

Hoxhaj: Në Berlin nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj sot ka deklaruar që në takimin e Berlinit i cili do të mbahet më 29 prill të këtij viti nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi, raporton “Zëri.info”. Hoxhaj ka pohuar se në ...
Zeri | 19-Apr-2019 13:59
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj sot ka deklaruar që në takimin e Berlinit i cili do të mbahet më 29 prill të këtij viti nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi, raporton “Zëri.info”. Hoxhaj ka pohuar se në ...

Hoxhaj: Në Berlin mund të ketë afate kohore dhe propozime, por jo marrëveshje Kosovë-Serbi
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në takimin e 29 prillit në Berlin nuk mund të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi. Sipas tij në takime të formatit të tillë multilateral, mund të ...
Arbresh | 19-Apr-2019 13:48
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në takimin e 29 prillit në Berlin nuk mund të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi. Sipas tij në takime të formatit të tillë multilateral, mund të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved