ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:54

Çka kishte zbuluar Julian Assange i WikiLeaks për Serbinë dhe Kosovën?

Çka kishte zbuluar Julian Assange i WikiLeaks për Serbinë dhe Kosovën?
Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh Karaxhiçin dhe ...
Arbresh | 15-Apr-2019 17:37
Themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange kishte zbuluar me shumë se 800 sekrete diplomatike, duke filluar nga fakti se Perëndimi kërkon pavarësinë e Kosovës nga Rusia dhe se qeveria serbe po e fsheh Karaxhiçin dhe ...

Heqja e azilit për Assange, Presidenti i Ekuadorit zbardh arsyet
Jualian Assange e ka përdorur ambasadën ekuadoriane për të spiunuar. Akuza ndaj themeluesit të Wikileaks vjen nga Presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno, në një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. “Çdo ...
TV Klan | 15-Apr-2019 17:37
Jualian Assange e ka përdorur ambasadën ekuadoriane për të spiunuar. Akuza ndaj themeluesit të Wikileaks vjen nga Presidenti i Ekuadorit Lenin Moreno, në një intervistë për të përditshmen britanike “The Guardian”. “Çdo ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange po e përdorte ambasadën si qendër spiunimi
“Julian Assange shkeli në mënyrë të përsëritur kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një qendër për spiunim” , tha presidenti i Ekuadorit në një intervistë me The Guardian. Lenin ...
Dritare | 15-Apr-2019 15:40
“Julian Assange shkeli në mënyrë të përsëritur kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një qendër për spiunim” , tha presidenti i Ekuadorit në një intervistë me The Guardian. Lenin ...

Presidenti i Ekuadorit: Julian Assange e përdorte ambasadën për spiunazh
Presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno deklaroi se Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për ...
Lapsi | 15-Apr-2019 15:40
Presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno deklaroi se Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për ...

Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit për spiunazh
Julian Assange e përdori statusin e azilantit në ambasadën e Ekuadorit për të kryer aktivitete spiunazhi. Kjo, sipas presidentit të vendit amerikano-jugor ka qenë dhe arsyeja përse themeluesi i Wikileaks u dorëzua tek ...
ABCNews | 15-Apr-2019 15:33
Julian Assange e përdori statusin e azilantit në ambasadën e Ekuadorit për të kryer aktivitete spiunazhi. Kjo, sipas presidentit të vendit amerikano-jugor ka qenë dhe arsyeja përse themeluesi i Wikileaks u dorëzua tek ...

VIDEO: Brenda dhomës ku jetonte njeriu që tronditi botën
Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten. Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra nga kamerat e ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:35
Për më shumë se shtatë vjet themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u strehua në ambasadën e Ekuadorit në Londër, para se të arrestohej të enjten. Ndërkohë së fundmi janë publikuar disa pamje të marra nga kamerat e ...

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu i kalonte ditët Julian Assange në ambasadë
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Arbresh | 15-Apr-2019 14:46
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

“Assange kërkoi krijimin e një qendre spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit”
Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e azilit ndaj themeluesit të ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 13:05
Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e azilit ndaj themeluesit të ...

Nëna e Assange: Është në burg me kriminelët më të rrezikshëm
BRITANI E MADHE Julian Assange, i arrestuar javën e kaluar në ambasadën e Ekuadorit në Londër pak pasi vendi i amerikës jugore i hoqi azilin, është mbyllur në burgun e “Guantanamos britanike”. Një gjë të tillë e bën të ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:24
BRITANI E MADHE Julian Assange, i arrestuar javën e kaluar në ambasadën e Ekuadorit në Londër pak pasi vendi i amerikës jugore i hoqi azilin, është mbyllur në burgun e “Guantanamos britanike”. Një gjë të tillë e bën të ...

Publikohen pamjet: Si i kalonte ditët në ambasadë Julian Assange (Video)
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Shenja | 15-Apr-2019 14:40
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

‘Hakmarrja’, fotoja që çoi pas hekurave Assange
EKUADOR Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 10:30
EKUADOR Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit ...

Fotografia që “mori më qafë” Julian Assange
Kjo duket se është fotoja që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assange. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin duke buzëqeshur ndërkohë që po qëndronte në një shtrat të një hoteli luksoz, ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 10:34
Kjo duket se është fotoja që detyroi Ambasadën e Ekuadorit të largonte Julian Assange. Fotoja në fjalë tregon presidentin e Ekuadorit Lenin duke buzëqeshur ndërkohë që po qëndronte në një shtrat të një hoteli luksoz, ...

Presidenti i Ekuadorit: Assange e përdorte ambasadën për spiunazh
Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për shkak ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 09:24
Julian Assange e përdori ambasadën e Ekuadorit në Londër si një “qendër për spiunazh”, tha presidenti i Ekuadorit, Lenini Moreno. Ai tha se deri të revokimi i azilit erdhi pasi Assange shkeli rregullat dhe jo për shkak ...

Arrestimi i Assange, presidenti i Ekuadorit e akuzon për spiunazh
Julian Assange shkeli kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një “qendër spiunazhi”. Këtë e deklaroi presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, në një intervistë me Guardian, e para për ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 09:24
Julian Assange shkeli kushtet e azilit dhe u përpoq të përdorte ambasadën ekuadoriane në Londër si një “qendër spiunazhi”. Këtë e deklaroi presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno, në një intervistë me Guardian, e para për ...

VIDEO/ Pamjet e fshehta, ja si i kalonte ditët Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Java News | 15-Apr-2019 13:35
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Publikohen xhirimet e fshehta: Kështu e kalonte ditët Julian Assange në ambasadë
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 13:26
Janë publikuar xhirimet e kamerave të sigurisë nga ambasada e Ekuadorit, në të cilat shihet se si në atë përfaqësi në Londër i ka kaluar ditët themeluesi i wikileaksit, Julian Assange. Në videon, të cilën e ka siguruar ...

Avokatja: Assange i gatshëm të bashkëpunojë me autoritetet suedeze
Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet shmangia e një ekstradimi ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 16:29
Avokatja e Julian Assange, Jennifer Robinson deklaroi sot se ai ishte i gatshëm për të bashkëpunuar me autoritetet suedeze, nëse këto të fundit kërkojnë ekstradimin e tij, por prioritet mbetet shmangia e një ekstradimi ...

Një ditë para arrestimit të Julian Assangen, pamjet e fshehta nga ambasada e Ekuadorit (Video)
Presidenti i Ekuadorit mori një vendim skandaloz dhe vendosi që të largonte themeluesin e Wikileaks nga ambasada e vendit të tij në Londër. Julian Assange, është arrestuar me 11 Prill nga policia britanike në Ambasadën ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 12:54
Presidenti i Ekuadorit mori një vendim skandaloz dhe vendosi që të largonte themeluesin e Wikileaks nga ambasada e vendit të tij në Londër. Julian Assange, është arrestuar me 11 Prill nga policia britanike në Ambasadën ...

LONDËR – Moreno: Assange kërkoi krijimin e një qendre spiunazhi
LONDËR, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e ...
Medial | 15-Apr-2019 12:53
LONDËR, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Julian Assange u përpoq të krijonte një qendër spiunazhi në ambasadën e Ekuadorit në Londër, pohoi të dielën presidenti i Ekuadorit, Lenin Moreno për të justifikuar vendimin për heqjen e ...

‘Hakmarrja’, fotoja që çoi pas hekurave Assange
Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit të ...
Portalb | 15-Apr-2019 12:12
Disa ditë pas arrestimit të themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, të shumta kanë qenë teoritë rreth motiveve që detyruan ambasadën e Ekuadorit të pranonte heqjen e azilit politik. Pas akuzave të presidentit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved