ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:54

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...
Lexo | 15-Apr-2019 15:03
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...

BE pranon simbolet e Palestinës, por jo edhe të Kosovës
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka takime të shpeshta me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas. Takimet e Tusk dhe presidentit palestinez zhvillohen në prani të flamurit të BE’së dhe atij të Palestinës. ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 14:57
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka takime të shpeshta me presidentin palestinez, Mahmoud Abbas. Takimet e Tusk dhe presidentit palestinez zhvillohen në prani të flamurit të BE’së dhe atij të Palestinës. ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...
AlMaKos | 15-Apr-2019 14:51
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...
Alsat-M | 15-Apr-2019 14:50
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...
Portalb | 15-Apr-2019 14:37
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...

Thaçi: Vonesa e liberalizimit të vizave, e papranueshme
Bruksel, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 14:20
Bruksel, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në ...

Thaçi: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 14:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi Bashkimin Evropian për, siç tha, vonesë të pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ende nuk ka liberalizim vizash në zonën Schengen. Thaçi ...

Thaçi flet pas takimit me Tusk
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...
InFokusi | 15-Apr-2019 14:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 11:17
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 21:43
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...

Bashkimi Evropian e injoron flamurin e Kosovës
Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ka nisur me një takim ...
InFokusi | 15-Apr-2019 14:04
Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ka nisur me një takim ...

Thaçi takon Tusk në Bruksel: BE duhet të marrë vendimin e vonuar për vizat
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...
Java News | 15-Apr-2019 14:01
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...

Hashim Thaçi: “Taksa ndaj mallrave serbe nuk do të hiqet”
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar për median britanike “The Guardian” se Kosova nuk ka ne plan te tërheqë tarifën për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve , ndërkohë shprehet optimist se ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 11:12
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar për median britanike “The Guardian” se Kosova nuk ka ne plan te tërheqë tarifën për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve , ndërkohë shprehet optimist se ...

Presidenti Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...
Medial | 15-Apr-2019 13:57
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...

Thaçi takohet me Tusk në Bruksel, në fokus liberalizimi i vizave për Kosovën
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Brukselit ku do të zhvillojë disa takime me përfaqësues të lartë të BE. Thaçi do të takohet në orën 12:30 të kësaj të hënë me Presidentin e Këshillit ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 08:56
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar drejt Brukselit ku do të zhvillojë disa takime me përfaqësues të lartë të BE. Thaçi do të takohet në orën 12:30 të kësaj të hënë me Presidentin e Këshillit ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 13:35
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave ...

Thaçi në Bruksel: BE-ja duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...
Indeks Online | 15-Apr-2019 13:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektiven evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...

Bashkimi Evropian e injoron flamurin e Kosovës
Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ka nisur me një ...
Zeri | 15-Apr-2019 13:52
Tashmë është e qartë që BE mban qëndrim neutral karshi statusit të Kosovës për shkak se 5 shtete nuk e njohin pavarësinë. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot po qëndron në Bruksel dhe atje ditën e ka nisur me një ...

Thaçi pas takimit me Tusk: Bashkimi Europian duhet ta marrë vendimin e vonuar për heqjen e vizave për kosovarët
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...
Arbresh | 15-Apr-2019 13:52
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot është takuar me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Thaçi me Tusk ka biseduar për situatën politike, për perspektiven europiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved