ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:40

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë brenda këtij viti

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë brenda këtij viti
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019. Në një deklaratë për gazetën britanike “The Guardian”, ...
Alsat-M | 15-Apr-2019 15:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019. Në një deklaratë për gazetën britanike “The Guardian”, ...

NGËRÇI/ Thaçi i rrëfehet “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme…
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...
Tesheshi | 15-Apr-2019 14:21
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019
Londër, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e ...
Illyriapress | 15-Apr-2019 14:12
Londër, 15 prill 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e ...

Hashim Thaçi: ”Marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës mund të realizohet brenda vitit”
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës, njëjtë si marrëveshja historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur të realizohet përgjatë vitit 2019, pavarësisht ...
ScanTv | 15-Apr-2019 13:41
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës, njëjtë si marrëveshja historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur të realizohet përgjatë vitit 2019, pavarësisht ...

Thaçi: Këtë vit mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë
PRISHTINË Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe në linjë me marrëveshjen historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur në vitin 2019, pavarësisht ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 12:24
PRISHTINË Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe në linjë me marrëveshjen historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur në vitin 2019, pavarësisht ...

Thaçi beson se marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë këtij viti
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”. Në një ...
Shenja | 15-Apr-2019 12:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”. Në një ...

Thaçi: Mund të arrijmë marrëveshje me Serbinë këtë vit
Media e njohur botërore “The Guardian” shkruan se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur se një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundshme deri në fund të vitit 2019. Në shkrimin e medias së ...
Lapsi | 15-Apr-2019 12:34
Media e njohur botërore “The Guardian” shkruan se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shprehur se një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundshme deri në fund të vitit 2019. Në shkrimin e medias së ...

Thaçi për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...
Top Channel | 15-Apr-2019 11:44
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...

Insistimi i Thaçit: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda 2019-s!
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...
Lexo | 15-Apr-2019 12:25
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...

Hashim Thaçi: “Taksa ndaj mallrave serbe nuk do të hiqet”
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar për median britanike “The Guardian” se Kosova nuk ka ne plan te tërheqë tarifën për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve , ndërkohë shprehet optimist se ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 11:12
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar për median britanike “The Guardian” se Kosova nuk ka ne plan te tërheqë tarifën për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve , ndërkohë shprehet optimist se ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet gjatë vitit 2019
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”. Në një ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 12:11
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se “marrëveshja për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është e mundur të arrihet gjatë vitit 2019 pavarësisht pengesave në muajt e fundit”. Në një ...

Insistimi i Thaçit: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda 2019-s!
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...
Java News | 15-Apr-2019 11:59
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...

Thaçi për The Guardian: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme gjatë vitit 2019
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe në linjë me marrëveshjen historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur në vitin 2019, pavarësisht pengesave të rënda ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 11:24
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë dhe në linjë me marrëveshjen historike ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë Veriore është ende e mundur në vitin 2019, pavarësisht pengesave të rënda ...

Thaçi flet për “The Guardian”: Marrëveshja me Serbinë, e mundshme brenda vitit
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 11:56
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës, duke përvijuar kështu paktin historik mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut të këtij viti, është ende e mundshme brenda vitit 2019, pavarësisht ...

Hashim Thaçi: Marrëveshja me Serbinë mund të arrihet këtë vit – taksa nuk hiqet
Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë në një linjë me ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 11:44
Hashim Thaçi ka thënë se nuk është në plan tërheqja e tarifës për produktet serbe e cila çoi në ndërprerjen e bisedimeve. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë në një linjë me ...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme këtë vit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen ...
Kosova Press | 15-Apr-2019 11:33
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen ...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë është e mundur gjatë këtij viti
Prishtinë, 15 prill – Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. “Duhet të ...
Ina-Online | 15-Apr-2019 11:02
Prishtinë, 15 prill – Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit është e mundur gjatë këtij vitit edhe krahas ngecjes serioze në negociatat gjatë muajve të fundit, deklaroi presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. “Duhet të ...

Thaçi: Disa vende të BE’së po e komplikojnë marrëveshjen me Serbinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me ...
PortaliOnline | 15-Apr-2019 11:01
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për tema të ndryshme një intervistë dhënë për mediumin britanik “The Guardian”. Një marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, në një linjë me ...

Thaçi fajëson disa shtete të BE-së për komplikim të procesit të liberalizimit të vizave
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019. Kështu deklaroi ...
Zeri | 15-Apr-2019 10:49
Një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë në një linjë me marrëveshjen historike në mes të Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, ka mundësi që të ndodhë në vitin 2019. Kështu deklaroi ...

Thaçi për Guardian: Marrëveshja me Serbinë e mundshme sivjet
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen ...
EkonomiaOnline | 15-Apr-2019 10:49
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për të përditshmen prestigjioze britanike ka theksuar se një marrëveshje për të normalizuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës, në ngjashmëri me marrëveshjen ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved