ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:14

Thaçi: BE pa vonesa ta marrë vendimin për heqjen e vizave

Thaçi: BE pa vonesa ta marrë vendimin për heqjen e vizave
Vonesa në liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës ka qenë çështje që serish ka diskutuar presidenti Hashim Thaçi me zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në Bruksel.
Kosova Press | 15-Apr-2019 17:01
Vonesa në liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës ka qenë çështje që serish ka diskutuar presidenti Hashim Thaçi me zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian në Bruksel.

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e papranueshme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 17:01
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e papranueshme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...
TetovaSot | 15-Apr-2019 16:58
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...

Thaçi, komisionerit Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 16:31
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa 100% të paktën të pezullohet, dialogu duhet të rinisë së shpejti
Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot në Bruksel me ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 16:31
Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Europian Johannes Hahn, ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Këto deklarata Johannes Hahn i ka bërë pas takimit që pati sot në Bruksel me ...

Johannes Hahn-Hashim Thaçit: Të hiqet taksa 100% ndaj mallrave të Serbisë
Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian i ka kërkuar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që Kosova duhet të heq taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë. Përmes një postimi në Twitter, komisioneri i BE shprehet se; “ ...
Politiko | 15-Apr-2019 16:30
Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian i ka kërkuar Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që Kosova duhet të heq taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë. Përmes një postimi në Twitter, komisioneri i BE shprehet se; “ ...

Hahn pas takimit me Thaçin: Taksa e Kosovës ndaj Serbisë duhet të pezullohet
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se dialogu Serbi-Kosovë duhet të rinisë sa më shpejtë. Sa ...
Lapsi | 15-Apr-2019 16:30
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se dialogu Serbi-Kosovë duhet të rinisë sa më shpejtë. Sa ...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 16:01
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...

Hahn pas takimit me Thaçin: Tarifat e Kosovës duhet të pezullohen
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i nisjes së ...
Lapsi | 15-Apr-2019 16:22
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i nisjes së ...

Hahn kërkon pezullimin e taksës ndaj Serbisë
Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Hahn përmes një postimi në Twitter ka ...
Gazeta Observer | 15-Apr-2019 16:22
Komisioneri për Zgjerim nga Bashkimi Evropian Johannes Hahn, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi ka thënë se është më se e rëndësishme të rinisë dialogu mes Kosovës e Serbisë. Hahn përmes një postimi në Twitter ka ...

Pas takimit me Thaçin komisioneri Hahn e përsërit prap: Taksa ndaj Serbisë duhet të hiqet
Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn i ka përsëritur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi qëndrimin e Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës ndaj Serbisë. Në një postim në “Twitter”, pas takimit me Thaçin, ...
Java News | 15-Apr-2019 16:19
Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn i ka përsëritur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi qëndrimin e Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës ndaj Serbisë. Në një postim në “Twitter”, pas takimit me Thaçin, ...

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 21:43
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...

Thaçi: Ua ritheksova Hahnit dhe Tuskut që zvarritja e liberalizimit është e pakuptimtë dhe e paranueshme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 16:19
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se në takimet e ndara të sotme me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk si dhe komisionerin për Zgjerim Johannes Hahn, ka diskutuar problematikën e zbarritjes së ...

Para samitit/ Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për shkak të takimit ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 15:02
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për shkak të takimit ...

Në ndihmë të 64 refugjatëve të shpëtuar në Mesdhe
Kryeministri i Maltës njoftoi të shtunën se katër vende të Bashkimit Evropian kanë shprehur vullnetin të marrin 64 refugjatët që u shpëtuan nga një anije gjermane pranë brigjeve të Libisë dhjetë ditë më parë. ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 02:36
Kryeministri i Maltës njoftoi të shtunën se katër vende të Bashkimit Evropian kanë shprehur vullnetin të marrin 64 refugjatët që u shpëtuan nga një anije gjermane pranë brigjeve të Libisë dhjetë ditë më parë. ...

Integrimi/ Hahn: Ballkani Perëndimor ka një dritare të hapur mundësish
“Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajonin e Ballkanit dhe ka mbështetur të ardhmen e tij si pjesë integrale e BE”, thotë komisioneri evropian Johannes Hahn.
Top Channel | 13-Apr-2019 17:44
“Bashkimi Evropian ka kohë që është angazhuar fuqimisht në rajonin e Ballkanit dhe ka mbështetur të ardhmen e tij si pjesë integrale e BE”, thotë komisioneri evropian Johannes Hahn.

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 11:17
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...

Thaçi, Hahnit: Qytetarët e Kosovës, si populli me proevropian, kanë filluar të humbasin durimin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me ...
PortaliOnline | 15-Apr-2019 16:18
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Presidenti Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, me ...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i rinisjes së ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 16:15
Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i rinisjes së ...

Thaçi në Bruksel: Ngadalësimi i liberalizimit të vizave, i papranueshëm
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 14:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar këtë të hënë me presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku ka kritikuar BE për vonesën e pakuptimtë në heqjen e vizave për Kosovën, vendin e vetëm në Ballkan që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved