ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:19

SHBA – Pompeo: Maduro të heqë bllokadën në kufi

SHBA – Pompeo: Maduro të heqë bllokadën në kufi
UASHINGTON, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi një ditë më parë presidentit Nicolas Maduro heqjen e bllokadës në kufi për të lejuar hyrjen e ndihmës humanitare në Venezuelë, gjatë ...
Medial | 15-Apr-2019 13:19
UASHINGTON, 15 prill /MEDIAL-AFP/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi një ditë më parë presidentit Nicolas Maduro heqjen e bllokadës në kufi për të lejuar hyrjen e ndihmës humanitare në Venezuelë, gjatë ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
Koha.mk | 15-Apr-2019 10:02
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 09:16
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 08:27
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
Portalb | 15-Apr-2019 08:33
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i ShBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
EkonomiaOnline | 15-Apr-2019 08:26
Sekretari i Shtetit i ShBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se Washingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
TV Klan | 15-Apr-2019 08:26
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se Washingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

750 mijë refugjatë nga Venezuela, Pompeo mesazh Maduros nga Amerika e Jugut
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shkoi sot në Kukuta të Kolumbisë, në kufi me Venezuelën për takime me refugjatët venezuelianë. Kukuta ka strehuar një numër refugjatësh venezuelianë që janë larguar për t’i ...
GazetaTema | 14-Apr-2019 21:38
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shkoi sot në Kukuta të Kolumbisë, në kufi me Venezuelën për takime me refugjatët venezuelianë. Kukuta ka strehuar një numër refugjatësh venezuelianë që janë larguar për t’i ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
Shenja | 15-Apr-2019 08:15
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo, thirrje Amerikës së Jugut të mos pranojnë investimet ruse
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po u bën thirrje vendeve të Amerikës së Jugut të mos i pranojnë ofertat për investime dhe ndihma nga vende konkurrente të Amerikës si Kina dhe Rusia. Zoti Pompeo tha se Shtetet ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 01:04
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po u bën thirrje vendeve të Amerikës së Jugut të mos i pranojnë ofertat për investime dhe ndihma nga vende konkurrente të Amerikës si Kina dhe Rusia. Zoti Pompeo tha se Shtetet ...

Pompeo: Vendet që mbështesin Maduron do të paguajnë çmimin
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...
Radio Evropa e Lire | 15-Apr-2019 08:14
Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Mike Pompeo tha se Uashingtoni do të përdorë të gjitha mjetet ekonomike dhe politike për të ndihmuar Venezuelën. Presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro është duke luftuar për të mbajtur ...

Pompeo: SHBA do të përdorë të gjitha mjetet politike dhe ekonomike që Maduro të japë llogari
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka thënë se vendi i tij do të përdorë që gjitha mjetet e mundshme ekonomike dhe politike që Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro të japë llogari për krizën e shkaktuar në ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 07:30
Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka thënë se vendi i tij do të përdorë që gjitha mjetet e mundshme ekonomike dhe politike që Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro të japë llogari për krizën e shkaktuar në ...

Pompeo paralajmëron për prezencën e Iranit në Amerikën Latine
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...
Ina-Online | 15-Apr-2019 02:36
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...

Sekretari Pompeo vazhdon vizitën në Amerikën e Jugut
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shkoi sot në Kukuta të Kolumbisë, në kufi me Venezuelën për takime me refugjatët venezuelianë. Kukuta ka strehuar një numër refugjatësh venezuelianë që janë larguar për t'i ...
Zeri Amerikes | 14-Apr-2019 19:08
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo shkoi sot në Kukuta të Kolumbisë, në kufi me Venezuelën për takime me refugjatët venezuelianë. Kukuta ka strehuar një numër refugjatësh venezuelianë që janë larguar për t'i ...

Pompeo paralajmëron për prezencën e Iranit në Amerikën Latine
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...
Portalb | 14-Apr-2019 14:53
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...

Pompeo: Irani po e financon terrorizmin në Amerikën Jugore
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se nuk ka dyshim që Irani ka prani financiare në Amerikën Jugore dhe se Tehrani vazhdon të mbetet kërcënim për tërë botën. “Të hollat e Iranit po përdoren në Amerikën ...
Gazeta Observer | 14-Apr-2019 14:41
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se nuk ka dyshim që Irani ka prani financiare në Amerikën Jugore dhe se Tehrani vazhdon të mbetet kërcënim për tërë botën. “Të hollat e Iranit po përdoren në Amerikën ...

SHBA rrit presionin ndaj Maduros, Pompeo akuza Iranit: Po financon terrorizmin në Amerikën Latine
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po zhvillon një turne në Amerikën Latine me objektivin kryesor shtimin e presionit ndaj regjimit venezuelas. Gjatë takimeve me udhëheqës jugamerikanë, Pompeo denoncoi përpjekjet ...
Java News | 14-Apr-2019 14:20
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo po zhvillon një turne në Amerikën Latine me objektivin kryesor shtimin e presionit ndaj regjimit venezuelas. Gjatë takimeve me udhëheqës jugamerikanë, Pompeo denoncoi përpjekjet ...

Pompeo: Irani po e financon terrorizmin në Amerikën Jugore
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se nuk ka dyshim që Irani ka prani financiare në Amerikën Jugore dhe se Tehrani vazhdon të mbetet kërcënim për tërë botën. “Të hollat e Iranit po përdoren në Amerikën ...
Gazeta Express | 14-Apr-2019 13:54
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se nuk ka dyshim që Irani ka prani financiare në Amerikën Jugore dhe se Tehrani vazhdon të mbetet kërcënim për tërë botën. “Të hollat e Iranit po përdoren në Amerikën ...

Pompeo paralajmëron për prezencën e Iranit në Amerikën Latine
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...
Zhurnal | 14-Apr-2019 12:34
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo thotë se “nuk ka mëdyshje” se Irani ka prezencë financiare në Amerikën Jugore dhe se Teherani vazhdon të jetë “kërcënim global”. “Paratë iraniane në Amerikën Jugore përdoren për ...

Perëndimi, 10 miliard dollarë për ta “blerë” Venezuelën
SHBA dhe disa vende të tjera, duke përfshirë Francën, duan të ngrejnë një fond prej dhjetë miliardë dollarë që do të jenë në dispozicion të qeverisë së ardhshme të Venezuelës për të drejtuar ekonominë, tha Sekretari ...
Tesheshi | 14-Apr-2019 12:23
SHBA dhe disa vende të tjera, duke përfshirë Francën, duan të ngrejnë një fond prej dhjetë miliardë dollarë që do të jenë në dispozicion të qeverisë së ardhshme të Venezuelës për të drejtuar ekonominë, tha Sekretari ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved