ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 06:28

Merkel: Notrë Dam simbol i Francës dhe kulturës tonë europiane

Merkel: Notrë Dam simbol i Francës dhe kulturës tonë europiane
Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve. “Këto imazhe të tmerrshme të Notrë Dam në ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 22:54
Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve. “Këto imazhe të tmerrshme të Notrë Dam në ...

Zjarri në Katedrale, Macron shpall emergjencën kombëtare
Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë. ‘Po digjet gjithçka dhe nuk do ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 22:32
Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë. ‘Po digjet gjithçka dhe nuk do ...

Haradinaj: I trishtuar për zjarrin që përfshiu gjatë ditës së sotme, monumentin 850-vjeçar të qytetërimit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i trishtuar për zjarrin që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris. Haradinaj në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se kjo ngjarje i ka ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 22:46
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është i trishtuar për zjarrin që përfshiu katedralen Notre Dame në Paris. Haradinaj në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se kjo ngjarje i ka ...

Thaçi: Fatkeqësi e madhe e katedrales historike Notre Dame, që u kaplua nga zjarri
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas përfshirjes në zjarr të katedrales Notre Dame në Paris. Thaçi në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se përfshirja në zjarr e katedrales historike ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 22:46
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas përfshirjes në zjarr të katedrales Notre Dame në Paris. Thaçi në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se përfshirja në zjarr e katedrales historike ...

Dimitrov reagon për zjarrin në katedralen Notre Dame
Ministri i Punëve të Jashtme, reagoi për zjarrin e katedrales Notre Dame në Paris ku një kullë e ndërtesës u rrëzua. “Solidaritet ndaj popullit francez dhe gjithë katolikëve. Mbështetje për zjarrfikësit që po luftojnë ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 22:46
Ministri i Punëve të Jashtme, reagoi për zjarrin e katedrales Notre Dame në Paris ku një kullë e ndërtesës u rrëzua. “Solidaritet ndaj popullit francez dhe gjithë katolikëve. Mbështetje për zjarrfikësit që po luftojnë ...

Reagon ambasada e Kosovës në Francë, pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame
Ambasada e Kosovës në Francë, ka reaguar pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame në Paris. Në një postim në Twitter, ambasada e Kosovës shkruar se është dramë dhe mëkat që ndjekin me aq shumë solidaritet dhe ...
AlMaKos | 15-Apr-2019 23:17
Ambasada e Kosovës në Francë, ka reaguar pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame në Paris. Në një postim në Twitter, ambasada e Kosovës shkruar se është dramë dhe mëkat që ndjekin me aq shumë solidaritet dhe ...

Onat kujton Notre Dame
Reperi Onat nga BabaStars ka kujtuar sot katedralen Notre Dame Onat, i cili është pjesë e labelit BabaStars, ka kujtuar katedralen Notre Dame në Paris duke postuar një foto ku ai shihet para saj. Notre Dame sot u ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 23:16
Reperi Onat nga BabaStars ka kujtuar sot katedralen Notre Dame Onat, i cili është pjesë e labelit BabaStars, ka kujtuar katedralen Notre Dame në Paris duke postuar një foto ku ai shihet para saj. Notre Dame sot u ...

Shekerinska: Skena tronditëse në Paris, çfarë tragjedie!
Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook ...
Ina-Online | 15-Apr-2019 23:13
Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska e konsideroi skena tronditëse të shohësh zjarrin e madh që po shkatërron sot katedralen emblematike të Notrë Dam në Paris, ajo përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook ...

Zjarri në katedralen e famshme/ Meta: Solidaritet me popullin francez
Pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Dame në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj, ka reaguar presidenti Meta.
Top Channel | 15-Apr-2019 21:47
Pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Dame në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj, ka reaguar presidenti Meta.

Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova. “Notre-Dame ...
Zhurnal | 15-Apr-2019 23:12
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova. “Notre-Dame ...

Shpëtohet struktura kryesore e Katedrales Notre Dame
Struktura kryesore e Katedrales Notre Dame është ruajtur nga shkatërrimi. “Tani mund të themi se struktura e Notre-Dame është ruajtur nga shkatërrimi total”, ka thënë një zyrtar i ekipit francez të zjarrfikësve ka ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 23:12
Struktura kryesore e Katedrales Notre Dame është ruajtur nga shkatërrimi. “Tani mund të themi se struktura e Notre-Dame është ruajtur nga shkatërrimi total”, ka thënë një zyrtar i ekipit francez të zjarrfikësve ka ...

Arti dhe historia u shkatërrua para tyre, flasin dëshmitarët për djegien e Notre Dame
Sot Katedralja e Notre Damit, është përfshirë nga flakët, duke e lënë të djegur pjesën më të madhe të saj. Një dëshmitarë tha se “Arti dhe historia shekullore u shkatërrua para syve tanë. Kjo ndërtesë ka qëndruar që nga ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 23:12
Sot Katedralja e Notre Damit, është përfshirë nga flakët, duke e lënë të djegur pjesën më të madhe të saj. Një dëshmitarë tha se “Arti dhe historia shekullore u shkatërrua para syve tanë. Kjo ndërtesë ka qëndruar që nga ...

Shkrumbohet Notre Dame, Berisha: Mbarë njerëzimit do t'i mungojë
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për zjarrin e rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Berisha shkruan se Francës, qytetërimit dhe mbarë njerëzimit do t' i mungojë katedralja e ...
Gazeta55 | 15-Apr-2019 23:12
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për zjarrin e rënë pasditen e sotme në katedralen e famshme të Notre-Dame në Paris. Berisha shkruan se Francës, qytetërimit dhe mbarë njerëzimit do t' i mungojë katedralja e ...

Shkatërrimi i Notre Dame përmes fotografive
Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer pasditen e sotme ka bërë që të rrëzohet kulmi i kësaj katedrale. E ndërtuar në shekullin e 13-të, ...
Koha.mk | 15-Apr-2019 23:12
Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer pasditen e sotme ka bërë që të rrëzohet kulmi i kësaj katedrale. E ndërtuar në shekullin e 13-të, ...

Shkrumbohet “zemra” e Parisit, Katedralja Notre-Dame bie në tokë/VIDEO
Pamje të tmerrshme nga zemra e Parisit këtë mbrëmje. Katedralja mesjetare e shekullit të 13-të, Notre Dam është përfshirë nga flakët të cilat kanë shkrumbuar një pjesë të konsiderueshme të saj. Pamjet tregojnë momentin ...
VizionPlus | 15-Apr-2019 22:07
Pamje të tmerrshme nga zemra e Parisit këtë mbrëmje. Katedralja mesjetare e shekullit të 13-të, Notre Dam është përfshirë nga flakët të cilat kanë shkrumbuar një pjesë të konsiderueshme të saj. Pamjet tregojnë momentin ...

“Notre Damme” në flakë, Berisha: Çfarë humbje e pakufishme!
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Damme në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj. Në një postim në facebook, Berisha shpreh ...
Koha Jone | 15-Apr-2019 23:08
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas zjarrit të rënë ditën e sotme në katedralen e famshme Notre Damme në Paris, flakët e të cilit dogjën edhe majën simbol të saj. Në një postim në facebook, Berisha shpreh ...

Katedralja e Parisit në flakë
Një zjarr masiv ka rënë në katedralen e Parisit, të famshmen Notre Dame që sipas të dhënave të deritanishme mund ta çojë atë në shkatërrim. Qytetarë të kryeqytetit francez janë mbledhur për t’u lutur, ndërkohë që 400 ...
Respublica | 15-Apr-2019 23:08
Një zjarr masiv ka rënë në katedralen e Parisit, të famshmen Notre Dame që sipas të dhënave të deritanishme mund ta çojë atë në shkatërrim. Qytetarë të kryeqytetit francez janë mbledhur për t’u lutur, ndërkohë që 400 ...

Haradinaj, i trishtuar nga djegia e katedrales historike në Paris
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është “i trishtuar” nga zjarri që përfshiu Katedralen e Notër Damit në Paris. Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social ‘Facebook’, në ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 23:08
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se është “i trishtuar” nga zjarri që përfshiu Katedralen e Notër Damit në Paris. Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social ‘Facebook’, në ...

Historia e ‘Notre Dame’, katedralja që përfaqëson imazhin e Evropës
Katedralja Notre Dame në Paris është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe është objekti kulturor më i famshëm në ...
Politiko | 15-Apr-2019 23:06
Katedralja Notre Dame në Paris është katedralja e dioqezës së kryepeshkopit të Parisit, në Francë. Ajo ndodhet në lindje të Ishullit të Qytetit, në lagjen numër 4 të Parisit dhe është objekti kulturor më i famshëm në ...

Emmanuel Macron i trishtuar pas djegies së Katedrales Notre Dame
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova. “Notre-Dame ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 23:06
Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i trishtuar për djegien e Katedrales Notre Dame në Paris. Ai ka thënë se bashkëndjenë me të gjithë katolikët dhe popullin francez, njofton Klan Kosova. “Notre-Dame ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved